روسیه با اقدامات ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی مخالف است


پوتین در گفت‌وگوی تلفنی با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، با اشاره به پیش‌نویس قطعنامه آمریکا و اروپا در نشست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران گفت: «این تصمیم کمکی به حل مسائل موجود نمی‌کند».

رهبر روسیه همچنین حمایت خود را از حضور ایران در سازمان های منطقه ای و بین المللی به ویژه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد.

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران نیز به نوبه خود خواستار هماهنگی و همکاری کشورهای مستقل برای حفظ منافع جمعی در منطقه و در سطح بین المللی شد و تاکید کرد که این امر “فشار غیرقانونی کشورهای غربی” را خنثی می کند.

رئیسی درباره دیدار سال گذشته روسای جمهور دو کشور در مسکو خاطرنشان کرد که این دیدار منجر به “پیشرفت قابل توجهی در روابط دوجانبه” شد.

وی گفت: پس از تفاهم‌ها و سفرهای هیئت‌های عالی‌رتبه، زمینه برای همکاری و هماهنگی در زمینه‌های مختلف فراهم شد.

رئیس جمهور ایران همچنین با اشاره به جنگ اوکراین ابراز امیدواری کرد که جنگ در این کشور هر چه زودتر پایان یابد. وی همچنین بر ضرورت حل دیپلماتیک این بحران تاکید کرد و افزود: ایران آماده است تا از تمام توان خود برای حل دیپلماتیک جنگ استفاده کند.

رئیسی سپس موضوع فعالیت های هسته ای ایران و نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران را مطرح کرد. آنها بارها تاکید کرده اند که آژانس هیچ انحرافی در فعالیت های هسته ای ایران نداشته است.

وی با اشاره به مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای ایران، گفت: ما به تعهدات خود در توافق هسته ای عمل کرده ایم و اکنون زمان تصمیم گیری در مورد آمریکا فرا رسیده است.

دو طرف در این گفتگوی تلفنی بر موفقیت همکاری های راهبردی ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم تاکید و بر افزایش همکاری ها در منطقه غرب آسیا و قفقاز تاکید کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر