روسیه می گوید که دلار و یورو را در تجارت دوجانبه کاهش می دهد – خبر آسان


در مواجهه با فشار فزاینده ژئوپلیتیکی «غرب جمعی»، تنها راه برای تضمین روابط تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری باثبات بین روسیه و شرکای آن، اجتناب از استفاده از ارزهایی است که «سمی» شده‌اند. دلار آمریکا و الکساندر بانکین است. معاون وزیر امور خارجه در گفت و گو با تاس گفت: یورو، تسویه در گزینه های قابل قبول، عمدتا به ارزهای ملی است.

این دیپلمات خاطرنشان کرد که سیستم مالی جهانی فعلی ایجاد شده توسط واشنگتن ثابت شده است که “برای شرایط نظم جهانی چند قطبی نامناسب است و اساسا به ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی گروهی از کشورها تبدیل شده است.”

بنکین ادامه داد: کاملاً مشخص است که غرب قصد دارد در شرایط فعلی همچنان از موقعیت ممتاز خود سوء استفاده کند.

مایه دلگرمی است که می بینیم بسیاری از کشورها با مشاهده تحریم های استثنایی و غیرقانونی علیه روسیه، نیاز به دلارزدایی از فعالیت های اقتصادی خارجی را برای تضمین حاکمیت خود در نظر می گیرند. همانطور که معلوم است، اگر اراده سیاسی وجود داشته باشد، موضوع کاملاً قابل حل است.

در ۲۴ فوریه، به درخواست روسای جمهور جمهوری های دونباس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است. رهبر روسیه تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد.

ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و تعدادی از کشورهای دیگر تحریم هایی را علیه نهادها و افراد روسی اعمال کرده اند.

روسیه پس از آغاز عملیات نظامی علیه اوکراین با پشت سر گذاشتن ایران، سوریه و کره شمالی رسما به تحریم‌ترین کشور جهان تبدیل شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر