روغن شاهدانه چیست و ستاره WNBA چگونه در زمین روسیه حضور پیدا کرد؟ – وبشو تک


بریتنی گرینر، ستاره WNBA در حال رفتن به یک بازی بسکتبال در روسیه بود که ماموران گمرک کالای قاچاق را در کیف او کشف کردند.

به گفته روس ها، به نظر می رسد که آقای گرینر روغن شاهدانه را در کیف خود بسته بندی کرده است، احتمالاً به شکل ویپ.

همین کشف بود که منجر به بازداشت پنج ماهه او در روسیه شد. در اول جولای، خانم گرینر برای اولین بار در دادگاه روسیه حاضر شد و متهم به قاچاق کمتر از یک گرم روغن شاهدانه در کیفش شد.

او روز پنجشنبه (۷ ژوئیه) به دادگاه بازگشت و به اتهاماتی که ممکن است به ۱۰ سال زندان محکوم شود، اقرار کرد.

روغن شاهدانه چیست؟

حشیش – که به نام حشیش نیز شناخته می شود – دارویی است که با فشار دادن قسمت هایی از گیاه شاهدانه که حاوی بالاترین سطح THC است، ساخته می شود. هاش به طور سنتی با فرهنگ های خاورمیانه و مدیترانه مرتبط است، اما برای دهه ها در سطح جهانی استفاده می شود.

همانطور که انتظار می رود روغن هش یک نسخه “روغنی” از هش است. اصطلاح “روغن” به مایع غلیظی اشاره دارد که هنگام استخراج کانابینوئیدها از گیاه شاهدانه تشکیل می شود. معمولاً کاربران این مایع – یا اخیراً ویپ – را دود می کنند. روغن خرده فروشی به صورت کارتریج و ویپ، مشابه قلم های THC و ویپ های معمولی نیکوتین موجود است.

آیا روغن هش در آمریکا یا روسیه قانونی است؟

در ایالات متحده، روغن هش و روغن هش – مانند ماری جوانا – داروهای جدول ۱ هستند. استفاده و داشتن هش هنوز طبق قوانین فدرال غیرقانونی است و قانونی بودن آن از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است.

در روسیه، کنف غیرقانونی است. هر کس کمتر از ۶ گرم حشیش یا ۲ گرم حشیش داشته باشد، می تواند تا ۱۵ روز جریمه یا زندانی شود. داشتن بیش از این به جرم کیفری جدی تری تبدیل می شود.

خانم گرینر به داشتن کمتر از یک گرم متهم شده است.

با اطلاع کامل از اینکه جابجایی مواد مخدر مجاز نیست…حداکثر تا ۱۷ فوریه ۲۰۲۲ در مکانی نامشخص در شرایط نامشخص توسط شخص ناشناس. [Ms Griner] به گزارش تاس، دادستان در جریان محاکمه گفت: وی دو فشنگ برای مصارف شخصی خریداری کرد که حاوی ۰.۲۵۲ گرم و ۰.۴۵ گرم روغن حشرات جمعاً ۰.۷۰۲ گرم بود.

آینده خانم گرینر چیست؟

در روز دوم محاکمه اش در ۷ ژوئیه، خانم گرینر به جرم خود اعتراف کرد.

“من می خواهم به گناه خود اعتراف کنم، افتخار شما. اما هیچ قصدی وجود نداشت. من نمی خواستم قانون را زیر پا بگذارم.” خانم گرینر انگلیسی صحبت می کرد که سپس برای دادگاه به روسی ترجمه شد.

من می خواهم بعدا شهادت بدهم. برای آماده شدن به زمان نیاز دارم.

در همین حال، هواداران خانم گرینر ماه هاست که خواستار آزادی او شده اند.

همسر وی، شریل گرینر، انتقادات جدیدی از نحوه رسیدگی دولت بایدن به این پرونده در ۵ ژوئیه مطرح کرد و آن را “بسیار ناامید کننده” خواند که از کاخ سفید درباره زندانی شدن این ورزشکار چیزی نشنیده بود.

شریل گرینر به سی بی اس گفت: من دیگر ساکت نخواهم بود. “من تعادلی بین آسیب در مقابل کمک و فشار بر دولت ما برای انجام هر کاری که ممکن است پیدا خواهم کرد، زیرا سکوت به این معنی است که آنها حرکت نمی کنند، آنها کاری انجام نمی دهند.”

کاخ سفید در واکنش به این موضوع تاکید کرد که پرونده گرینر یک “اولویت” است – قبل از اینکه بایدن و هریس مستقیماً با ستاره بسکتبال صحبت کنند.

مقامات آمریکایی نگرانند که دستگیری خانم گرینر تا حدی انگیزه های سیاسی داشته باشد و در زمانی که ایالات متحده و روسیه بر سر جنگ در اوکراین با هم اختلاف دارند، به روسیه یک ابزار چانه زنی می دهد.

کرملین قاطعانه این اتهامات را رد کرد و تاکید کرد که این کشور به سادگی قوانین مربوط به مواد مخدر خود را اجرا می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر