رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


بیماری کبد یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در اکثر جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد خاموش یک بیماری بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، می توان آن را به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز در مورد رژیم کبد چرب با شما صحبت می کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

بد عادات بد و شیوه زندگی نامناسب منجر به کبد چرب می شود ، با جایگزینی این عادات ، می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم باشیم. اگر چربی زیادی دارید ، به این معنی است که بیش از حد چربی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، بدن آنها عادات غذایی آنها را نشان می دهد. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن می توانید کبد چرب را تا حد زیادی درمان کنید. بنابراین ، در واقع ، در مورد کاهش وزن ، رژیم غذایی می تواند در درمان کبد چرب کمک کند. بنابراین ، رژیم کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید که به درمان سریعتر بیماری کبد چرب کمک می کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را نادیده نگیرید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر زیادی بر کار بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به نارسایی کبدی تصور می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های سالم مانند اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، کتان و روغن زیتون به عنوان منبع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر نه. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ شده ، روغن های جامد و مایع که در غذا استفاده می کنید ، بخشی از چربی های ترانس اشباع شده هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های چرب یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را با روغن های ترانس جایگزین کنید. برای پخت بهتر است از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون-کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما موثر باشند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند خود را محدود کنید: فروکتوز

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها ، به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدراتهای موجود در کبد نیز به قند تبدیل می شوند. اما مصرف مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. این شکر را می توانید در شهر ذرت ، انواع نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ها ، نان ها ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین شما باید فروکتوز را در رژیم غذایی کبد چرب خود حذف کنید.

بنابراین ، همراهان دوستان عزیز ، نظر شما در مورد رژیم کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید