رژیم لاغری 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

حالت: کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش می یابد ، این مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل ضعف اصلی تناسب اندام است: ظاهر و مضر برای سلامتی. حال فرض کنید شرایطی برای این مرد ایجاد شده است که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه بزرگ دعوت شده است ، و او زمان کافی برای تولید لباس مناسب ندارد ، زیرا او لباسی را که دوست دارد بپوشد از دست می دهد. در چنین مواردی ، اولین سوالی که برای این فرد پیش می آید این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده ، لباس های دلخواه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد.

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی همیشه

هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، همیشه به دنبال رژیم های طبیعی باشید و هرگز قرص های رژیم غذایی مختلف و مکمل هایی را امتحان نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن و افراد را فریب دهند. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و با رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن یا به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما ممکن است درگیر ورزش یا رژیم غذایی باشد.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن کم می کند. با این حال ، این روش ، مانند همه روشهای کاهش وزن ، مزایا و معایب خود را دارد و باید از همه زوایا مورد مطالعه قرار گیرد تا به سلامتی انسان آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه این روش رژیم و رژیم غذایی وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد گسترده ای مبنی بر طراحی و ارائه این رژیم به کارکنان جنرال موتورز وجود داشت که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است ، شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که بسیاری از آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل کلیدی در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، تعداد کالری مصرفی در طول روز بیشتر از دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریعترین راه طبیعی برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

مهمترین نکته برای شروع رژیم غذایی استاد ، آماده سازی ذهن و تعیین هدف برای خود است. زیرا اگر شما برای تعیین هدف خود ، برای دنبال کردن هدفتان آماده باشید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید ، در این صورت تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهایی که در این رژیم تجویز شده است استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. در نتیجه برعکس است ، به جای کاهش وزن ، دیگر وزن خود را متوقف خواهید کرد ، تمام تلاش شما به هدر خواهد رفت. شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان بدون گرسنگی وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی طوری در نظر گرفته شده است که کالری غذای موردنیاز را در تمام ساعات روز در نظر بگیرید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

دستور غذا برای رژیم لاغری 7 روزه تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که توجه داشته باشید که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم غذایی 7 روز طول می کشد ، شما باید فقط از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید.

1: در اولین روز رژیم غذایی ، میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار تعیین کننده خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و هندوانه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در میوه ها مجاز نیست. همچنین اجازه نخواهید داشت سبزیجات را به صورت خام یا پخته مصرف کنید. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. بنابراین در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2: روز دوم رژیم. سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات بپزید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. لوبیای پخته ، هویج خام یا پخته ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … در این روز بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی یک سبزی محسوب می شود ، به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توان آن را برای صبحانه پخت تا در طول روز بسوزد ، تا انرژی لازم برای انجام اقدامات مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد ، و ممکن است تعداد افرادی که از خدمات بهداشتی مراجعه می کنند افزایش یابد. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3: روز سوم رژیم لاغری. با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در حقیقت ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با میوه ها ، یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4: روز چهارم رژیم لاغری. موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از هیجان انگیزترین روزهای این رژیم است. شما مجاز به خوردن 8 تا 12 موز در روز هستید و حداکثر از 3 لیوان شیر استفاده کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز اصلا احساس گرسنگی نکنید.

5: روز پنجم رژیم لاغری. خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز نیز برای شما جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوریک در بدن تولید می کند ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6: روز ششم رژیم لاغری. یک فنجان برنج بخورید.

همچنین در این روز اجازه دارید یک فنجان برنج بخورید. با خوردن انواع سبزیجات می توانید در طول روز خود را سیر نگه دارید. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7: هفتمین روز رژیم لاغری. آب میوه و سبزیجات

آخرین روز منوی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن است. می توانید با یک لیوان برنج ، هر مقدار سبزیجات ، آب میوه که می خواهید مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله ، و در واقع یک برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش قابل توجه وزن خواهید شد. به استثنای غذاهای پرکالری و مقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف آب ، علاوه بر کاهش وزن ، به خود سلامتی و طراوت بخشیده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن تازه تر و تمیزتر است. علاوه بر این ، شما دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM:

  1. اصلی: مزیت اصلی رژیم جنرال موتورز کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن است. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

اشکالات GM

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی ضروری برای بدن نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های غنی از کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و در برخی از روزها شخص گرسنه می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش تعداد کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر گرفته و آن را با فعالیت بدنی ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

آیا حالت GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن یکبار برای همیشه در یک هفته غیرممکن است ، زیرا از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند ، مصرف قند ، نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، کاهش وزن موقتی است ، اما بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که چنین رژیم هایی را رعایت نکنید ، به دلیل عدم استفاده از مواد مغذی لازم ، آسیب های مختلفی به بدن خود وارد نکنید. اگر بنا به دلایلی نیازی به کاهش موقت وزن ندارید. بنابراین ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت یک متخصص تغذیه انتخاب کنید تا سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید