رگولاتور بریتانیا این قدرت را خواهد داشت که جریمه‌های سنگینی را برای فناوری بزرگ اعمال کند


تنظیم‌کننده بریتانیا قدرت اعمال جریمه‌های سنگین را بر فناوری بزرگ خواهد داشت - SurgeZirc UK
رگولاتور بریتانیا این قدرت را خواهد داشت که جریمه‌های سنگینی را برای فناوری بزرگ اعمال کند.

رگولاتور Big Tech که به تازگی تأسیس شده است، اختیارات گسترده‌ای برای مجازات شرکت‌های بزرگی که از نظر آن‌ها ضد رقابت هستند، خواهد داشت.

به گزارش TechCrunch، دپارتمان دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش کشور (DCMS) فاش کرده است که واحد بازارهای دیجیتال این اختیار را دارد که تا ۱۰ درصد از گردش مالی سالانه یک شرکت در سراسر جهان را به اضافه ۵ درصد جریمه کند. از گردش مالی روزانه برای هر روز تخلفات ادامه دارد.

شرکت‌ها همچنین باید جابه‌جایی بین پلتفرم‌ها (مانند دستگاه‌های تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی)، دور شدن از برنامه‌های پیش‌فرض (مانند جستجو) و کنترل بیشتری بر اشتراک‌گذاری داده‌ها را آسان‌تر کنند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: کانادا قرار است اولین رایانه کوانتومی جهانی خود را از IBM دریافت کند

Big Tech همچنین موظف است قبل از بسته شدن، خریدها را به مرجع رقابت و بازار گزارش دهد تا مشخص شود که آیا “تحقیقات بیشتر” مورد نیاز است یا خیر.

DMU می تواند خریدهایی را که برای خفه کردن رقابت طراحی شده اند، مسدود کند، و این احتمال را کاهش می دهد که واحد مجبور به تنظیم پس از وارد شدن آسیب شود. برای مثال، CMA ممکن است به متا دستور نداده باشد که خرید Giphy را معکوس کند.

با توجه به DCMS، تغییرات ممکن است لازم باشد غول های فناوری شرکت های کوچکتر را در صورت تغییر الگوریتم هایی که می تواند به عملیات آنها آسیب برساند، مطلع کنند.

برای مثال، اگر تغییرات بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر می‌گذارد، ممکن است از Google خواسته شود که فروشگاه‌ها را مطلع کند، در حالی که اگر رسانه‌ها در فید فیس‌بوک کمتر برجسته باشند، ممکن است متا ملزم شود به رسانه‌ها اطلاع دهد.

در همین حال، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند انتظار «شرایط منصفانه‌تر و شفاف‌تر» برای فروش محصولات خود داشته باشند.

بریتانیا همچنین قصد دارد راه استرالیا و کانادا را با اطمینان از اینکه ناشران اخبار برای محتوای آنلاین “غرامت عادلانه” دریافت می کنند، دنبال کند. برای مثال، DMU می تواند برای حل و فصل اختلافات قیمت گذاری وارد عمل شود.

در حالی که CMA تصریح کرد که قبل از اجرای یک کد رفتار با همه طرف‌ها مشورت خواهد کرد، اما نیاز به رسیدگی به «عدم تعادل قدرت چانه‌زنی» را تشخیص داد که به پلتفرم‌های آنلاین اجازه می‌دهد ناشران را قلدری کنند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: با افزایش دما تا ۲۱ درجه سانتیگراد، بریتانیا گرمتر از ایبیزا می شود

اثربخشی DMU با کدهای دقیق پیاده‌سازی شده تعیین می‌شود و هنوز از اختیارات وعده داده شده توسط DCMS برخوردار نیست. مشخص نیست چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. اگر وعده‌های جدید پابرجا بماند، می‌تواند تغییرات عمده‌ای را در شرکت‌های بزرگ فناوری ایجاد کند.

ممکن است اپل و گوگل مجبور شوند محدودیت های برنامه ها و پیش فرض های سیستم عامل را کاهش دهند، در حالی که آمازون و متا ممکن است مجبور شوند شفافیت را افزایش دهند و در هنگام تغییر الگوریتم های توصیه احتیاط کنند.

در حالی که جریمه‌های بر اساس گردش مالی جهانی چیز جدیدی نیست، حداکثر مجازات‌های DMU بسیار شدید است و Big Tech را با چاره‌ای جز پیروی از آن باقی می‌گذارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر