زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین می‌گوید بازرسان بیش از ۴۰۰ جنایت جنگی روسیه در خرسون را مستند کرده‌اند – بی‌بی‌سی نیوز


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که مقامات اوکراین پس از بازپس‌گیری این شهر جنوبی در این هفته، شواهدی از جنایات جنگی در خرسون کشف کرده‌اند.

زلنسکی ادامه داد: بازرسان تاکنون بیش از ۴۰۰ جنایت جنگی روسیه را مستند کرده اند و اجساد هر فرد غیرنظامی و نظامی در حال بازیابی است.

وی افزود: «در منطقه خرسون ارتش روسیه در مناطق مختلف کشورمان مورد جنایات مشابهی قرار گرفت که در موقعیت ورود قرار گرفت.

در روزهای اولیه نبرد، نیروهای روسی در حالی که از کریمه به سمت شمال پیشروی می کردند، Kherson، یک مرکز صنعتی خطرناک در Dnieper را تصرف کردند.

یک سرباز اوکراینی در 9 نوامبر 2022 از کنار ساختمان مهدکودکی که در اثر حمله موشکی روسیه در روستای نوولکساندریوکا در منطقه خرسون اوکراین ویران شد، می گذرد.

یک سرباز اوکراینی از کنار ساختمان مهدکودکی که در جریان حمله موشکی روسیه به روستای نوولکساندریوخا در منطقه خرسون اوکراین در ۹ نوامبر ۲۰۲۲ ویران شده است، می گذرد.
(رویترز/والنتین اوگیرینکو)

تجهیزات سربازان اوکراینی از باتری های توپخانه در خط مقدم در Kherson، اوکراین در 15 ژوئیه 2022 دیده می شود.

تجهیزات سربازان اوکراینی از باتری های توپخانه در خط مقدم در Kherson، اوکراین در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۲ دیده می شود.
(متین آکتاش/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

نیروهای اوکراینی برای ماه‌ها در فضا با روس‌ها سرپیچی کرده‌اند، ابتدا با خرابکاری و اخیراً با یک ضدحمله گسترده که در واقع به آنها اجازه داد تا شهر را در این هفته پس بگیرند.

با خروج روسیه از خرسون، روسیه و اوکراین فرصتی برای مذاکره صلح دارند

خروج روسیه از خرسون یک شکست جدی برای پوتین خواهد بود که تنها چند هفته پیش این منطقه را ضمیمه کرد.

با عقب نشینی مجدد نیروهای روسیه، شواهدی از جنایات جنگی در مناطق مختلف اوکراین کشف شد.

یک خودروی تخریب شده در بزرگراه منتهی به شهر خرسون، در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، در منطقه خرسون، اوکراین در 11 نوامبر 2022.

یک خودروی شکسته در بزرگراه منتهی به شهر خرسون در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین در منطقه خرسون اوکراین در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ دیده می شود.
(رویترز/والنتین اوگیرینکو)

پس از خروج روسیه از حومه کیف در ماه آوریل، صدها غیرنظامی اوکراینی در بوچا، اوکراین کشته شدند. در شهر ایزیوم ژاپن، گور دسته جمعی در ماه سپتامبر با تعدادی گودال ذغالی حاوی حدود ۱۱۰۰ جسد نیمه سوخته پیدا شد.

بیشتر بخوانید: اخبار جهان سرگرمی اخبار سلبریتی هارژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر