زلنسکی به اوکراینی ها می گوید ۵۰ روز پس از غرق شدن یک کشتی روسی به زنده ماندن خود افتخار کنند. – و بیشو تک


اوکراین می گوید بیش از ۱۲۰۰ جسد را در منطقه کیف پیدا کرده است

ولودیمیر زلنسکی به هموطنان خود گفت که به کشتن مهاجمان به مدت ۵۰ روز افتخار کنند، در حالی که “روس ها حداکثر ۵ روز به ما دادند.”

رئیس جمهور اوکراین شب گذشته در سخنرانی ویدئویی خود به مردم یادآوری کرد که چگونه رهبران جهان در توانایی اوکراین برای ایستادن در کنار روسیه تردید دارند و به او توصیه کردند که کشور را ترک کند.

آنها نمی دانستند که اوکراینی ها چقدر شجاع هستند، ما چقدر برای آزادی و امکان زندگی آنطور که می خواهیم ارزش قائل هستیم.

زلنسکی همچنین اوکراینی‌ها را به خاطر «نشان دادن این که کشتی‌های جنگی روسیه می‌توانند فرار کنند، حتی اگر در پایین‌ترین نقطه زمین باشند، تحسین کرد.

وزارت دفاع روسیه مدعی شد که کشتی متعلق به دوران شوروی در جریان انفجار در هوای طوفانی آسیب دیده است، اما یک مقام اوکراینی گفت که دو موشک آن به قایق حامل ۱۶ موشک اصابت کرده است. حذف آنها از نبرد قدرت آتش روسیه را در دریای سیاه به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

۱۶۴۹۹۹۸۸۰۲

سفیر آمریکا در روسیه روسیه را متهم کرد که با حمله به اوکراین، وضعیت غذایی نامطمئن در یمن و جاهای دیگر را بدتر کرده است، “این آسیب پذیرترین مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.” . »

لیندا توماس گرینفیلد روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن جنگ زده گفت: برنامه جهانی غذا فقیرترین کشور جهان عرب را به عنوان یکی از کشورهایی معرفی کرده است که بیشترین آسیب را از قیمت های بالای گندم و کمبود واردات از اوکراین دیده است. او هست.

یک یمنی آواره در ۲۹ مارس ۲۰۲۲ در اردوگاهی در یمن کمک های غذایی دریافت می کند.

(گتی ایماژ)

دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در ایالات متحده گفت: عامل اصلی بی ثباتی و منشأ مشکل امروز، عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین نیست، بلکه تحریم هایی است که علیه کشورمان اعمال شده است تا تمام صادرات به روسیه و روسیه را قطع کند. ایالت ها. ملل به آرامی زنجیره تامین، مهم نیست که کشورهای غربی چه منابعی را طلب می کنند، یعنی انرژی.

نامیتا سینگ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۶:۰۰

۱۶۴۹۹۹۷۲۹۱

رئیس برنامه جهانی غذا گفت: مردم در ماریوپل از گرسنگی می میرند.

رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت که مردم در شهر محاصره شده ماریوپل از گرسنگی می میرند زیرا او پیش بینی کرد که با تشدید حملات روسیه در هفته های آینده، بحران انسانی در اوکراین احتمالا بدتر خواهد شد.

همانطور که دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا گفت، حمله روسیه به اوکراین، صادرکننده غلات، تهدیدی برای بی ثبات کردن کشورهای دریایی است و می تواند منجر به موجی از مهاجران شود که به دنبال زندگی بهتر در جای دیگری هستند.

بیزلی در مصاحبه ای به خبرگزاری فرانسه گفت که جنگ برای مردم اوکراین ویرانگر بوده است و او متأسف است که نتوانسته به برنامه جهانی غذا و سایر سازمان های بشردوستانه دست یابد.

نمایی از یک ساختمان آپارتمان تخریب شده در جریان درگیری اوکراین و روسیه در شهر بندری جنوبی ماریوپول، اوکراین، ۱۴ آوریل ۲۰۲۲

(رویترز)

یک ساکن محلی در کنار آتش سوزی بیرون حیاط ساختمانی که در جریان درگیری اوکراین و روسیه در شهر بندری ماریوپول در جنوب اوکراین آسیب دیده است، ۱۴ آوریل ۲۰۲۲ نشسته است.

(رویترز)

این درگیری ها که از حومه پایتخت تا شرق اوکراین کشیده شد، دسترسی اوکراینی ها را دشوار کرد. سازمان ملل متحد در تلاش است تا منابع غذایی را در مناطقی که ممکن است درگیر جنگ باشند قرار دهد، اما آقای بیزلی اذعان کرد که “پیچیدگی زیادی وجود دارد” زیرا وضعیت به سرعت در حال تغییر است.

سرگرد ماریوپول این هفته گفت که بیش از ۱۰۰۰۰ غیرنظامی کشته شده اند و تعداد تلفات ممکن است بیش از ۲۰۰۰۰ هفته پس از حملات باشد.

مصاحبه با آسوشیتدپرس: مدیر غذای سازمان ملل می‌گوید ماریوپل از گرسنگی می‌میرد

رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت که مردم در شهر محاصره شده اوکراینی ماریوپل از گرسنگی می میرند و پیش بینی می کند که با تشدید حملات روسیه در هفته های آینده، بحران انسانی احتمالا بدتر خواهد شد.

نامیتا سینگ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۵:۳۴

۱۶۴۹۹۹۶۰۹۰

کانادا برای کمک به پناهجویان اوکراینی نیروهای خود را به لهستان می فرستد

کانادا در حال اعزام نیرو به لهستان برای کمک به پناهندگان اوکراینی در این کشور، از جمله پناهجویان به کانادا است.

آنیتا آناند، وزیر دفاع، روز پنجشنبه از اعزام ۱۵۰ سرباز خبر داد.

از زمان تهاجم روسیه در ۲۴ فوریه، بیش از ۲.۶ میلیون اوکراینی به لهستان گریخته اند و نزدیک به ۲ میلیون نفر به دیگر کشورهای همسایه پناه برده اند.

خانم آناند گفت که بیشتر نیروهای مستقر برای کمک به مراقبت و ثبت نام پناهندگان اوکراینی به مراکز پذیرش در سراسر لهستان خواهند رفت.

این عکس بازدید از یک آنتن UNHCR/UNICEF را در نزدیکی مرز با اوکراین پس از تهاجم روسیه به مدیکا، جنوب لهستان در روز سه‌شنبه، ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ نشان می‌دهد.

(BELGA MAG/AFP از طریق گتی ایماژ)

کانادا صدها نیروی اضافی را از زمان تهاجم روسیه به اروپای شرقی مستقر کرده است زیرا ائتلاف نظامی به دنبال تقویت اوکراین و جلوگیری از تبدیل درگیری به یک جنگ گسترده تر است.

نامیتا سینگ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۵:۱۴

۱۶۴۹۹۹۳۵۳۱

زلنسکی گفت: «اوکراینی ها باید افتخار کنند که ۵۰ روز پس از حمله روسیه کشته شدند.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی به هموطنان خود گفت که افتخار کنند که ۵۰ روز در حمله روسیه کشته شده اند، در حالی که “روس ها حداکثر ۵ نفر را به ما دادند.”

آقای زلنسکی اواخر شب گذشته در ویدئویی از “موفقیت میلیون ها اوکراینی، همه کسانی که مهم ترین تصمیم زندگی خود را در ۲۴ فوریه گرفته اند – جنگیدن” تمجید کرد.

رئیس جمهور فهرست گسترده ای از راه هایی که اوکراینی ها به عقب راندن نیروهای روسی کمک کردند، از جمله “آنهایی که نشان دادند کشتی های جنگی روسیه می توانند حرکت کنند، حتی اگر در دریا باشند” ارائه کرد.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در یک کنفرانس مطبوعاتی در کیف در ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ سخنرانی خواهد کرد.

(خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

این تنها اشاره او به رزمناو موشکی روسیه مسکو بود که به گفته روسیه هنگام یدک کشی به بندر غرق شد.

زلنسکی همچنین روز اول تهاجم را به یاد آورد، زمانی که بسیاری از رهبران جهان مطمئن نبودند که اوکراین از تهاجم روسیه جان سالم به در خواهد برد یا خیر و به او توصیه کردند که کشور را ترک کند.اما آنها نمی دانستند که اوکراینی ها چقدر شجاع هستند، ما چقدر برای آزادی و امکان زندگی آنطور که می خواهیم ارزش قائل هستیم.

ولودیمیر زالنسکی

نامیتا سینگ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۴:۳۲

۱۶۴۹۹۹۲۶۸۳

ژاپن در اجلاس G20 شرکت می کند که وزیر دارایی از اظهار نظر درباره روسیه خودداری می کند

وزیر دارایی شونیچی سوزوکی گفت ژاپن در اجلاس G20 شرکت خواهد کرد. با این حال، او از اظهار نظر در مورد روسیه خودداری کرد، حتی در شرایطی که کشورهای غربی به دنبال بیرون راندن مسکو از صدر جدول بودند، و گفت که در صورت انجام این کار، از آن خارج خواهد شد.

رئیس جمهور گروه ۲۰ روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی درباره برنامه های روسیه برای پیوستن به انجمن آنلاین اعلام شده توسط اندونزی، گفت: “ژاپن در موقعیتی نیست که به مشارکت هیچ کشوری پاسخ دهد.”

وضعیت: وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی در رویداد تجاری سال نو در بورس اوراق بهادار توکیو در ۴ ژانویه ۲۰۲۲ در توکیو شرکت کرد.

(خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

مقامات ژاپنی قصد دارند وزیر خود را هفته آینده به واشنگتن بفرستند، زمانی که اجلاس G-20 در ۲۰ آوریل برای نشست های بهاری صندوق بین المللی پول و بانک جهانی تشکیل می شود.نشست G20 کنفرانس بسیار مهمی برای بحث در مورد مسائل مختلف اقتصاد جهانی از جمله افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین است.

شونیچی سوزوکی

هفته گذشته، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت که واشنگتن برخی از جلسات گروه ۲۰ را در صورت حضور مقامات روسیه تحریم می کند، در حالی که کریستین لیندنر، وزیر خزانه داری آلمان خواستار رد هرگونه همکاری بین گروه ۲۰ و روسیه شد.

نامیتا سینگ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۴:۱۸

۱۶۴۹۹۸۸۰۲۲

دو الیگارش روسی “که نزدیک به رومن آبراموویچ بودند” توسط مخالفان انگلیسی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

وزارت امور خارجه از تظاهرات جدیدی علیه یوجین تننباوم، سرمربی چلسی و دیوید داویدویچ، الیگارش روسی خبر داد.

هر دو به عنوان “نزدیک” به مالک فعلی چلسی رومن آبراموویچ توصیف شدند که قبلا توسط بریتانیا و اتحادیه اروپا تحریم شده بود.

در حالی که آقای تاننباوم با مصادره اموالش مواجه بود، آقای داوودوویچ، که توسط مجله فوربس به عنوان “دست راست پایین آقای آبراموویچ” توصیف شده بود، دارایی ها مسدود شده و سفر ممنوع شد.

وزیر امور خارجه بریتانیا گفت که دولت بعدازظهر پنجشنبه دارایی های این زوج را مسدود می کند – که حدود ۱۰ میلیارد تخمین زده می شود – بزرگترین اقدام در تاریخ بریتانیا.

جو میدلتون۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۳:۰۰

۱۶۴۹۹۸۶۲۲۲

روسیه هشدار داده است که پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو به «منطقه عاری از سلاح هسته‌ای بالتیک» پایان می‌دهد.

مسکو به ناتو هشدار داده است که اگر سوئد و فنلاند به یک اتحاد نظامی بپیوندند، روسیه باید دفاع خود را در منطقه تقویت کند و تهدید به استقرار تسلیحات هسته‌ای در دریای بالتیک کرده است.

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: ما دیگر نمی‌توانیم درباره وضعیت عاری از سلاح هسته‌ای در کشورهای بالتیک صحبت کنیم و باید آن را متعادل کنیم.

مدودف گفت: روسیه تاکنون چنین اقداماتی را انجام نداده و قرار هم نبوده است. “اگر ما آن را در دست داریم، خوب… توجه داشته باشید که این ما نبودیم که این پیشنهاد را ارائه دادیم.”

مدودف مشخص نکرد کجا این اتفاق می افتد یا چه اقدامی می تواند انجام شود، اما روسیه منطقه کالینینگراد را بین لهستان و لیتوانی قرار داد و اخیراً مانورهای دریایی در دریای بالتیک انجام داد.

تام بوچر جزئیات

جو میدلتون۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۲:۳۰

۱۶۴۹۹۸۲۶۲۲

دادستان دیوان کیفری بین المللی پس از سفر بوچا برای تحقیق در مورد جنگ روسیه، اوکراین را “صحنه جنایت” اعلام کرد.

پس از اینکه صدها جسد در بوچا پس از عقب نشینی نیروهای روسی کشف شد، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی اوکراین را “صحنه جنایت” اعلام کرد و گفت که “دلایل معقولی” وجود دارد که باور کنیم جنایات جنگی انجام شده است.

در اوایل ماه جاری، مقامات اوکراین گورهای دسته جمعی را در حومه کیف کشف کردند که خشم جهانی و اتهامات جنایت علیه بشریت توسط روسیه را برانگیخت. مسکو هدف قرار دادن غیرنظامیان توسط نیروهای خود را رد می کند.

با این حال، به گفته سرگرد، حداقل ۴۰۳ نفر توسط نیروهای روسی در بوچا کشته شدند.

کریم خان، اولین بریتانیایی که ریاست دادگاه کیفری بین‌المللی را برعهده داشت، روز چهارشنبه از شهر بازدید کرد و گفت که «دلایل معقولی» وجود دارد که باور کنیم روسیه مرتکب جنایات جنگی در اوکراین شده است. او افزود که تیم پزشکی قانونی دیوان کیفری بین‌المللی در حال حاضر در تلاش است تا مطمئن شود که حقیقت را از داستان جدا می‌کنیم.

جو میدلتون۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۱:۳۰

۱۶۴۹۹۷۹۰۰۰

“پاها مانند گوشت چرخ کرده هستند”: در داخل میکولایف، ساکنان در ترس از بمب های خوشه ای روسیه زندگی می کنند

بنا بر گزارش ها، شهر بندری استراتژیک در جنوب اوکراین با مهمات مشکوک غیرقانونی بمباران شده است و در حالی که ولادیمیر پوتین نیروها را جابجا می کند، برای حمله دیگری از روسیه آماده می شود. اما درست است.

جو میدلتون۱۵ آوریل ۲۰۲۲ ۰۰:۳۰

۱۶۴۹۹۷۶۷۹۵

فرانسه «خیلی زود» سفارت خود در اوکراین را به کیف باز خواهد گرداند

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای اوکراینی خود، دیمیترو کولبا، گفت که فرانسه به زودی سفارت خود در اوکراین را از شهر غربی لویو به کیف باز می‌گرداند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفارت فرانسه در اوایل ماه مارس به دلیل وخامت شرایط زمین پس از حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه به لویو منتقل شد.

از زمانی که نیروهای روسیه در مواجهه با مقاومت شدید اوکراین در اوایل ماه جاری از شمال کشور عقب نشینی کردند، سیاستمداران اروپایی به پایتخت اوکراین حمله کردند.

جو میدلتون۱۴ آوریل ۲۰۲۲ ۲۳:۵۳

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر