زلنسکی می گوید که جنایات بورودینکا بدتر از جنایات بوچا است زیرا کرملین متحمل خسارات سنگینی شده است. – و بیشو تک


سخنگوی پوتین مدعی است که جنایات بوچا سازماندهی شده بود

ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که وضعیت در شهر بورودینکا اوکراین “بسیار بدتر” از بوچا است.

اظهارات رئیس جمهور اوکراین پس از آن بیان شد که کشورهای غربی کشتار غیرنظامیان در شهر بوچا را محکوم کردند و آنها را جنایات جنگی توصیف کردند.

هفته گذشته پس از عقب نشینی نیروهای روسی از این شهر، فیلم ها و عکس هایی از کشتار بوشا منتشر شد. طبق گزارش ها، این جنایات شامل شکنجه، مثله کردن و سر بریدن بود. به گفته شهردار، اجساد بیش از ۳۰۰ غیرنظامی پیدا شده است.

مسکو هدف قرار دادن غیرنظامیان را رد می کند و می گوید عکس های اجساد در بوچا برای توجیه برنامه های غرب برای اعمال تحریم های بیشتر نشان داده شده است.

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین – در مصاحبه با اسکای نیوز – مسئولیت روسیه در جنایات جنگی را رد کرد.

وی در بیانیه ای که روز جمعه منتشر کرد، این اتهامات را رد کرد و گفت که “ادعاهای مشابه و بی اساس در مورد ولادیمیر پوتین بیش از یک بار مطرح شده است. اما او اعتراف کرد که “تلفات قابل توجه جانی” یک “تراژدی بزرگ برای ما” بود.

۱۶۴۹۳۸۴۹۰۸

نخست وزیر بریتانیا و صدراعظم آلمان در مورد کاهش وابستگی به گاز روسیه گفتگو خواهند کرد

بوریس جانسون قرار است با صدراعظم آلمان دیدار کند تا در مورد چگونگی کمک به کشورهای اروپایی برای قطع گاز روسیه پس از حمله به اوکراین صحبت کند.

او روز جمعه در داونینگ استریت میزبان اولاف شولتز نخست وزیر خواهد بود و قرار است بعدازظهر امروز کنفرانس مطبوعاتی برگزار شود.

انتظار می رود جانسون به برلین که همچنان به شدت به گاز روسیه وابسته است کمک کند تا وابستگی خود را به صادرات انرژی مسکو کاهش دهد تا ماشین جنگی ولادیمیر پوتین را گرسنه نگه دارد.

اشعه شهری۸ آوریل ۲۰۲۲ ۰۳:۲۸

۱۶۴۹۳۸۴۱۵۱

کشتی سازی و استخراج معادن روسیه ممنوع است

مقامات روز پنجشنبه گفتند که دولت بایدن اعتراضاتی را علیه کشتی سازان نظامی روسیه و استخراج الماس به عنوان بخشی از دور جدید محدودیت ها آغاز کرده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که شامل شرکت کشتی سازی یونایتد است که به همراه شرکت های تابعه و اعضای هیئت مدیره آن در لیست سیاه قرار دارد و آلروسا، بزرگترین معدنچی الماس جهان.

آلروسا نزدیک به ۹۰ درصد از ظرفیت استخراج الماس روسیه را تشکیل می دهد و الماس ده ارزش صادرات غیر انرژی روسیه را تشکیل می دهد.

با کمک های جدید، هر دو شرکت نمی توانند به سیستم مالی ایالات متحده به عنوان یک اقدام تنبیهی واشنگتن علیه مسکو به دلیل حمله به اوکراین دسترسی پیدا کنند.

اشعه شهری۸ آوریل ۲۰۲۲ ۰۳:۱۵

۱۶۴۹۳۷۷۸۱۱

آلمان پیام‌های روسیه درباره قتل بوچا را “شنود” کرد

گزارش شده است که آژانس اطلاعات آلمان پیام های رادیویی بین پرسنل نظامی روسیه را که از کشته شدن غیرنظامیان در شهر بوچا اوکراین گزارش می دادند، شنود کرده است.

به گزارش مجله خبری، BND یافته های خود را روز چهارشنبه به پارلمان آلمان ارائه کرد اشپیگل، که ادعاهای آن شامل پیوند به مرگ های شناخته شده است.

داستان کامل را اینجا بخوانید امیلی اتکینسون

کیتی کلیفتون۸ آوریل ۲۰۲۲ ۰۱:۳۰

۱۶۴۹۳۷۴۸۹۹

بوریس جانسون با صدراعظم آلمان ملاقات کرد

بوریس جانسون قرار است اواخر روز با صدراعظم آلمان دیدار کند تا در مورد چگونگی کمک به کشورهای اروپایی در کاهش عرضه گاز روسیه پس از حمله به اوکراین بحث کند.

او روز جمعه در داونینگ استریت میزبان اولاف شولتز نخست وزیر خواهد بود و قرار است بعدازظهر امروز کنفرانس مطبوعاتی برگزار شود.

انتظار می رود جانسون به برلین که همچنان به شدت به گاز روسیه وابسته است کمک کند تا وابستگی خود را به صادرات انرژی مسکو کاهش دهد تا ماشین جنگی ولادیمیر پوتین را گرسنه نگه دارد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که لیز تراس، وزیر امور خارجه آمریکا پس از نشست متحدان ناتو در بروکسل در روز پنجشنبه گفت که امیدوار است شاهد “کشورهای بیشتری” به ممنوعیت واردات انرژی روسیه باشند.

کیتی کلیفتون۸ آوریل ۲۰۲۲ ۰۰:۴۱

۱۶۴۹۳۷۱۲۱۲

جنگ اوکراین در صفحه اول روزنامه های فردا

بستگی نداردشهری که بهای تلخی برای مقاومت پرداخت.

جاده های فرعی: “اپوزیسیون حقوق بشر: سازمان ملل سرانجام علیه روسیه اقدام می کند”

زمان های مالیروسال اولین گروه روسی است که خواستار تحقیق در مورد جنایات جنگی بوکا شد.

تلگراف: «روس‌ها در پیام‌های رادیویی رهگیری شده درباره کشتار غیرنظامیان اوکراینی بحث می‌کنند»

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ۲۳:۴۰

۱۶۴۹۳۷۰۰۵۴

سازمان بهداشت جهانی ۱۰۳ حمله به خدمات بهداشتی در اوکراین را ثبت کرده است

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، از زمان حمله روسیه به اوکراین، بیش از ۱۰۰ حمله به خدمات بهداشتی در اوکراین ثبت شده است.

۱۰۳ حمله – به ۸۹ مرکز بهداشتی و ۱۳ وسیله نقلیه از جمله آمبولانس – تاکنون ۷۳ کشته و ۵۱ زخمی برجای گذاشته است.

زایشگاه آسیب دیده در ماریوپل

(یوجین مالاولتکا/آسوشیتدپرس)

ما از حملات مداوم به مراقبت های بهداشتی خشمگین هستیم. دکتر آدریانوم گابریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “حمله به مراقبت های بهداشتی نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است.”

صلح تنها راه پیش رو است. من بار دیگر از فدراسیون روسیه می خواهم که جنگ را متوقف کند.

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ۲۳:۲۰

۱۶۴۹۳۶۷۶۵۴

وضعیت در بورودینکا “وحشتناک تر” از بوشا زلنسکی است

ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که وضعیت در شهر بورودینکا اوکراین “بسیار بدتر” از بوچا است.

اظهارات رئیس جمهور اوکراین پس از آن بیان شد که کشورهای غربی کشتار غیرنظامیان در شهر بوچا در منطقه کیف را محکوم کردند و آنها را جنایات جنگی توصیف کردند.

کارگران گورستان اجساد غیرنظامیان کشته شده را از وان در بوچا بیرون می آورند

(رودریگو عبد / AP)

هفته گذشته پس از عقب نشینی نیروهای روسی از این شهر، فیلم ها و عکس هایی از کشتار بوشا منتشر شد. طبق گزارش ها، این جنایات شامل شکنجه، مثله کردن و سر بریدن بود. به گفته شهردار، اجساد بیش از ۳۰۰ غیرنظامی پیدا شده است.

مسکو هدف قرار دادن غیرنظامیان را رد می کند و می گوید که عکس های اجساد در بوچا برای توجیه طرح های غرب برای انتقاد بیشتر از مسکو ارائه شده است.

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ۲۲:۴۰

۱۶۴۹۳۶۶۴۵۴

بایدن: شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق روسیه را «مهم» می‌داند

جو بایدن از رای مجمع عمومی سازمان ملل درباره تعلیق شورای حقوق بشر سازمان ملل از سوی روسیه استقبال کرد.

رئیس جمهور آمریکا روسیه را به ارتکاب “جنایت جنگی” از زمان حمله به اوکراین در ۲۴ فوریه متهم کرده است.

این امر پس از آن صورت گرفت که روسیه تصمیم گرفت – در پاسخ به تعلیق – از عضویت خود خارج شود و این رای را غیرقانونی و با انگیزه سیاسی خواند.

آرشیو عکس جو بایدن

(کارولین کاستر/AFP)

بایدن گفت: «این گام مهمی از سوی جامعه بین‌المللی است که نشان می‌دهد چگونه این کار انجام می‌شود. [Vladimir] جنگ پوتین روسیه را به یک جنگ بین المللی تبدیل کرده است.

وی افزود: “ایالات متحده از نزدیک با متحدان و شرکای خود در سراسر جهان برای هدایت این رای همکاری کرده است، زیرا روسیه مرتکب نقض آشکار و سیستماتیک حقوق بشر می شود.” نیروهای روسیه مرتکب جنایات جنگی می شوند. روسیه در شورای حقوق بشر جایی ندارد.

بایدن افزود: «تصاویری که ما از بوچا و سایر بخش‌های اوکراین در جریان خروج نیروهای روسی می‌بینیم، وحشتناک است».

نشانه‌های تجاوز، شکنجه، اعدام – و در برخی موارد هتک حرمت به اجساد آنها – ظلم به بشریت مشترک ما است.» «دروغ‌های روسیه شواهد محکمی از آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد برابر نیست.»

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ۲۲:۲۰

۱۶۴۹۳۶۵۲۵۴

برخورد با اوکراینی ها دژاوو – بازرس سابق جنایات جنگی

یک افسر پلیس بازنشسته که به تحقیق درباره جنایات جنگی در بالکان کمک کرد، گفت بستگی ندارد روسیه با اوکراینی ها مانند دژاوو رفتار می کند.

ران ترنبول، ۷۴ ساله، از هاستینگز، گفت که با همکاران سابق خود در مورد جنایات ادعایی در شهرهای اوکراین مانند بوچا صحبت کرده است.

او گفت: “من با این افراد صحبت کرده ام و گفته ام که شبیه دژاوو است.”

آنچه گفته است را بخوانید اندرو بنکومب اینجا

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ساعت ۲۲:۰۰

۱۶۴۹۳۶۴۰۰۷

تقریباً ۵۰۰۰ نفر امروز از طریق ۱۰ “راهرو” تخلیه شدند.

به گفته دولت اوکراین، امروز در مجموع ۴۶۷۶ نفر از شهرها و شهرک های اوکراین از طریق ۱۰ «کریدور بشردوستانه» تخلیه شدند.

ایرینا وارچوک معاون نخست وزیر نیز در ویدئویی در کانال تلگرامی خود گفت که ۱۲۰۵ نفر از شهر محاصره شده ماریوپل به زاپوریژیا منتقل شدند.

سابین لمیات۷ آوریل ۲۰۲۲ ۲۱:۴۰

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر