ساحل دالری، فلوریدا – مغول اسپاگتی


ساحل دلری، در ۸۳ مایلی شمال میامی، شهری در پالم بیچ، فلوریدا است. این شهر با جمعیتی کمتر از ۶۷۰۰۰ نفر، طبق سرشماری سال ۲۰۲۰ بخشی از منطقه شهری میامی است. ساحل دلری یک شهر ساحلی زیبا است که در آفتاب معروف فلوریدا غوطه ور شده است.

آب و هوا و جغرافیای ساحل دیلری

نمای هوایی از ساحل دهلی، فلوریدا
نمای هوایی از ساحل دهلی، فلوریدا.

ساحل دلری دارای آب و هوای جنگلی استوایی است. از آنجایی که زمستان‌ها به طور کلی در تمام طول سال گرم است، زمستان‌ها گرم و خشک است، در حالی که تابستان‌ها می‌تواند بسیار گرم و مرطوب باشد. حداکثر دمای روزانه در تابستان از ژوئن تا سپتامبر می تواند به ۳۳ درجه سانتیگراد برسد، در حالی که کمترین آن در زمستان معمولاً کمتر از ۱۶ درجه سانتیگراد نیست. به گفته هواشناسان و راهنمایان تور محلی، بهترین زمان برای بازدید از ساحل دلری، دوری از دمای شدید بین اکتبر و مه است. فصل بارانی پنج ماه، از اواخر اردیبهشت تا اوایل اکتبر، با احتمال بیش از ۳۹ درصد حداقل ۱ میلی متر باران به طول می انجامد. آگوست مرطوب ترین ماه است و حداقل ۱ میلی متر باران در ۱۸ روز از ۳۱ روز خود ثبت می کنند. اگرچه نادر است، اما گاهی اوقات جبهه های سرد در زمستان بر منطقه جنوبی فلوریدا تأثیر می گذارد و حداقل دمای شبانه می تواند به ۱۰ درجه سانتیگراد برسد. ساحل دلری همچنین شاهد یک فصل طوفان سالانه است که از ژوئن تا نوامبر ادامه دارد و فرکانس‌های اوج آن از اواسط آگوست تا سپتامبر است. از زمان ثبت اخیر فعالیت طوفان ها، ساحل دلری در ۶۰ سال گذشته هفت بار توسط طوفان مورد اصابت قرار گرفته است.

این کشور دارای ۵ کیلومتر ساحل شرقی در امتداد اقیانوس اطلس است و از جنوب با بوکا راتون همسایه است. در شمال، ساحل دلری با یکی دیگر از شهرستان بونتون مرز مشترک دارد. این شهر در ۲۵.۴ کیلومتری وسط ساحل طلایی فلوریدا واقع شده است.

تاریخ ساحل دارد

مردم بومی مدت‌هاست در منطقه ساحل دهلی زندگی می‌کردند، اما اولین آمریکایی‌های غیربومی که یک سکونتگاه رسمی در آنجا ایجاد کردند، گروهی از بردگان سیاه‌پوست سابق فلوریدا بودند، پانهندل. با خرید مقداری زمین در سال ۱۸۸۴، یک جامعه متوسط ​​کشاورز سیاهپوست در آن دهه ظهور کرد. در سال ۱۸۹۴، ویلیام لینتون عضو کنگره نیز زمینی را در مجاورت این جامعه که قبلا تأسیس شده بود خریداری کرد. دو سال بعد، توافقی برای توقف راه آهن ساحل شرقی فلوریدا در این منطقه حاصل شد. لینتون بعداً زمین را خرید و انجمن کشاورزان سیاه پوست تأسیس شد. این شهر به طور رسمی نامگذاری شده است پاسخ در سال ۱۹۰۱ از اسپانیایی به از طرف پادشاه این نام از نبرد مولینو دل ری در طول جنگ مکزیک و آمریکا گرفته شده است. دلری کم کم به یک مقصد محبوب برای موج مهاجرت، به ویژه از باهاما و ژاپن تبدیل می شود. در سال ۱۹۱۰، تنها ۲۵ سال پس از آغاز فروتنانه خود به عنوان یک جامعه کشاورز تماما سیاه پوست، جمعیت آن ۹۰۴ نفر بود. فلوریدا در سال ۱۹۱۱ این شهر را به یک شهر تبدیل کرد و کارخانه های کنسرو گوجه فرنگی و آناناس ساخته شد. در دهه بعد، جمعیت به نزدیک به ۱۵۰۰ نفر افزایش یافت، در حالی که فلوریدا به عنوان یک کل رونق املاک و مستغلات را در دهه ۱۹۲۰ تجربه کرد. برای دالی، گردشگری و مسکن جدید به بخش مهمی از اقتصاد محلی تبدیل شد و نوسازی محیط روستایی آن منفجر شد. خطوط آب شیرین و فاضلاب ساخته شد، در حالی که خیابان ها و آسفالت پیاده روها به سرعت ساخته شد. هتل ها و عمارت های زیادی ساخته شد، از جمله استراحتگاه معروف Mar-a Lago، که متعاقباً توسط رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ در سال ۱۹۸۵ خریداری شد. در سال ۱۹۲۳، پروژه کانال ساحلی فلوریدا شرقی آغاز شد و یک منطقه ساحلی کوچک را تشکیل داد. منطقه ساحلی به طور رسمی با دلاری ادغام شد و چهار سال بعد به ساحل دلاری تغییر نام داد. به جز رکود بزرگ، ساحل دلری در طول قرن بیستم و بیست و یکم به طور پیوسته رشد کرده است و امروز شهری شلوغ است که زندگی شهری را با فرهنگ ساحلی ترکیب می کند.

جاذبه های ساحل دهلی

ساحل دلری که توسط چندین نشریه از جمله مجله Travel Holiday به عنوان یکی از محبوب ترین سواحل جنوب شرقی ایالات متحده معرفی شده است، دارای ۳.۲ کیلومتر سواحل قابل دسترسی برای عموم است. لاشه کشتی بخار Inshulova (در سال ۱۹۰۳ غرق شد، که اکنون به عنوان Wreck شناخته می شود) در آب های کم عمق ساحل واقع شده است و یک نقطه محبوب برای غواصان و غواصان است.

منطقه هنری Pineapple Grove

منطقه هنری Pineapple Grove یکی از مکان‌هایی است که گردشگران علاقه‌مند به هنر باید از آن بازدید کنند و دارای مراکز نمایشگاهی، گالری‌ها و سایر سازمان‌های فرهنگی است. در امتداد خیابان آتلانتیک نیز به خاطر گالری‌های هنری در تمام طول سال و جشنواره‌های خیابانی معروف است. در مقابل، خیابان آتلانتیک شرقی به خاطر غذاخوری‌های عالی، خرید و تفریحات شبانه هیجان‌انگیز معروف است.

موزه ها در ساحل دهلی

دوستداران بازی مطمئناً از سفری به گذشته برای کشف دوباره برخی از بازی های آرکید کلاسیک لذت خواهند برد. موزه Silverball دارای بیش از ۱۵۰ ماشین پین بال و دیگر بازی های آرکید از دهه ۷۰ و ۸۰ است. از آنجا، بازدیدکنندگان می‌توانند از موزه کلبه کازون لذت ببرند و نگاهی اجمالی به زندگی روزمره پیشگامان اوایل قرن بیستم به گردشگران بدهند. موزه میراث فرهنگی اسپادی، تاریخ اولیه ساحل دهلی را با نمایشگاه های ویژه ای از آثار آمریکایی آفریقایی تبار که توسعه مدرن شهر را اطلاع رسانی و شکل می دهد، یادآوری می کند. در نهایت، هیچ بازدیدی از ساحل دهلی بدون لذت بردن از شگفتی های طبیعی شگفت انگیز کامل نخواهد بود.

پارک تالاب واکوداچی

قدم زدن در پارک تالاب Wakodahatchee
پیاده روی در پارک تالاب واکوداچی در ساحل دهلی، فلوریدا.

پارک تالاب Wakodahatchee زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با دریاچه ها، حوضچه های باز، قفسه های کم عمق، درختچه های فراوان و سایر گیاهان بومی است. بازدیدکنندگان می توانند مسیرها را پیاده روی کنند و حتی بیش از ۱۵۰ گونه پرنده را در زیستگاه طبیعی خود ببینند. تماشاگران مشتاق همچنین می توانند کروکودیل ها، قورباغه ها، لاک پشت ها و خرگوش ها را ببینند.

موزه موریکامی و باغ ژاپنی

موزه موریکامی و باغ ژاپنی، ساحل دهلی، فلوریدا
نمایی از یک پل کوچک بر روی یک حوض در ورودی موزه موریکامی و باغ ژاپنی در ساحل دهلی، فلوریدا.

موزه موریکامی و باغ ژاپنی مکانی آرامش‌بخش و قابل تامل در نزدیکی این بازدید از طبیعت آرامش‌بخش است. این مرکز که در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد، دارای باغ بونسای، قطرات شبنم، یک رستوران ژاپنی، یک فروشگاه هدیه، یک کتابخانه، و نمایشگاه های گسترده ای از فرهنگ و گیاه شناسی ژاپنی است که همیشه در حال تکامل است.

ساحل دلری یک شهر ساحلی گرمسیری در فلوریدا با مجموعه ای از فعالیت ها برای گردشگران و خانواده ها است. با تاریخچه فرهنگی غنی، دماهای دلپذیر، و آفتاب فراوان فلوریدا، هر بازدید از ساحل دهلی مطمئناً برای همه عکس ها، خاطرات و شاید حتی برنزه شدن باقی می گذارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر