ساخت جاده کمربندی دماوند تا دو ماه آینده آغاز می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا طاهرخانی و وی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دماوند با بیان اینکه این اقدام یکی از اتفاقات شگفت انگیز در سال ۱۴۰۱ برای مردم و میلیون ها مسافری است که از این منطقه عبور می کنند، گفت: شاهد بوده ایم. از دیگر اقدامات مثبت این دولت تاکنون و از جمله این ادعاهای مستمر بر زمین گازرسانی به برخی از روستاهای شهرستان دماوند است که حدود ۶ سال پیش قطع شد و مردم چیز خاصی ندیدند.

این مقام مسئول ادامه داد: این موضوع در ماه های گذشته جدی گرفته شده و گزارش های مثبتی نیز از پیشرفت کار داشته ایم. لذا امید است با همت اداره گاز و حمایت اداره راه این طرح تا قبل از فصل سرما اجرایی شود و ۱۰ روستا از نعمت گاز بهره مند شوند.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: زمین تصفیه خانه بیش از ۸ سال پیش واگذار شد و هیچ اقدامی ندیدیم، اما با پیگیری های نماینده مجلس و جلسه با وزیر نیرو توانستیم جذب نیرو داشته باشیم. اعتبارات لازم برای ساخت مهرآباد، الرودان و تصفیه خانه جدید دماوند.

طاهرخانی افزود: در دولتی که مقرر شد پروژه جدیدی تعریف نشود، این تلاش ها به ثمر نشست و دوباره سطح ملی این پروژه بازگشت.

وی با بیان اینکه در روزهای آینده زمینه برای احداث تصفیه خانه رودین فراهم می شود، ادامه داد: با حضور مسئولان کشوری در دماوند شاهد اقدامات مثبتی در حوزه بهداشت و درمان و بیمارستان ها بوده ایم. و همچنین اعتبارات مناسبی در سطح روستاها و مراکز بهداشتی و درمانی جذب کرده ایم و اتفاقات سال های گذشته بی سابقه بوده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: چند خانه بهداشت نیز توسعه یافت و از طریق خانه بهداشت به حداقل ۱۰ هزار نفر در مسکن مهر و روستای مهرآباد خدمات رسانی شد و هم اکنون این خانه بهداشت به مرکز بهداشت ارتقا یافته و پزشک به صورت دائم در آن حضور دارد. مرکز و خدمات هر روز به مردم ارائه می شود.

ما پیگیر مطالبات مردم هستیم

سید احمد رسول لینگاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در شورای اسلامی با بیان اینکه روز گذشته استاندار تهران در آوردن فرماندار جدید فیروزکوه اعلام کرد که روز جمعه و در دولت مردمی تعطیلی نداریم، گفت: این روزها در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی به پایان می رسد. فعالیت ها به صورت شبانه روزی انجام می شود و رفتار برخی مدیران در دیدارهای مردمی با مردم با رفتار آنها در ادارات متفاوت است و این در حالی است که شهرستان های دماوند و فیروزکو باید به عرصه رقابت مدیران تبدیل شوند.

وی با اشاره به اینکه در برخی کسب و کارها عدم همکاری وجود دارد، افزود: برخی مسائل را مطرح می کنند، ما با خدا معامله کرده ایم و هر چه می خواهند بگویند؛ ما پیگیر مطالبات مردم هستیم و نمی توانیم اغتشاشات را تحمل کنیم.

نبود قبرستان در شهر آبسرد با مشکل مواجه شد

همانطور که حجت الاسلام مشریفی امام جمعه شهر آبسرد در جلسه شورای اداری خاطرنشان کرد: برای حرم آبسرد اهالی این شهر و شهروندان دچار مشکلاتی هستند و هم اهل سنت و هم شیعه مشکل دارند. نامه هایی به دفتر امام جمعه ارسال کرد تا موضوع را پیگیری کند. مورد

وی افزود: نامه هایی به استاندار ارسال شد و موضوع قبرستان پیگیری و پیشرفت هایی صورت گرفت اما متاسفانه سازمانی به جای واگذاری ۳۰ هکتار ۶۰ هکتار زمین را تصرف و سپس قبرستان آبسرد را تعطیل کرد.

امام جماعت شهر آپسرد روز جمعه با اشاره به اینکه مسئولان شهری باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند، گفت: با توجه به میدان تربار اوپسرد این موضوع به منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری آپسرد تعیین شده است چرا که ساخت و ساز و بسیاری از آثار هستند. تعطیل است و شهرداری در وضعیت بسیار بدی قرار دارد.

حجت الاسلام مرشریفی افزود: تماشای میدان تره بار به ویژه در تقویم و قیمت گذاری اجناس بسیار حائز اهمیت است. امروزه جنسیتی که از کشاورزان و باغداران خریداری می شود، نصف قیمت بازار است، بنابراین مسئولان باید به این موضوع نیز توجه کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر