سربازان پوتین بقایای هموطنان خود را در محل دفن زباله خرسون ریختند. – وبشو تک


ریشی سوناک جنگ “وحشیانه” روسیه در اوکراین را محکوم می کند

به گفته ساکنان محلی، سربازان روسی اجساد هموطنان خود را در محل دفن زباله محلی در خرسون انداخته و آنها را سوزاندند. روزنامه گاردین

یک ساکن ۴۰ ساله گفت که هر بار که ارتش اوکراین نیروهای مسکو را بمباران می کند، بقایای سربازان کشته شده روسی به محل دفن زباله برده می شود و سوزانده می شود.

گمان می رود که این در تابستان زمانی رخ داد که نیروهای روسی در تلاش برای حفظ کنترل بر منطقه بودند.

پس از اینکه اوکراین هفته گذشته منطقه را بازپس گرفت، تعدادی کلاه ایمنی روسی دور انداخته نیز در یک زباله دانی پیدا شد.

این در بحبوحه هشدارها مبنی بر اینکه کشور درگیر که توسط ۹ ماه جنگ شکسته شده است، برای زنده ماندن در زمستان آینده مبارزه خواهد کرد.

غیرنظامیان از مناطقی که اخیراً آزاد شده در منطقه خرسون و همسایه میکولایف تخلیه شده اند، از ترس اینکه آسیب به زیرساخت ها برای مردم قابل تحمل در ماه های سرد بسیار شدید باشد، تخلیه می شوند.

اپراتور شبکه دولتی اوکراین Ukrenergo گزارش می دهد که ۴۰ درصد اوکراینی ها با برق مشکل دارند.

ولودیمیر زلنسکی گفت وضعیت به ویژه در کیف و مناطق اطراف آن بد است.

۱۶۶۹۰۹۲۵۹۷

ادامه حمله نظامی برای بمباران اوکراین: “انتقام از مردم محلی”

میخایلو پودولاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین، عصر دیروز گفت که روسیه پس از خروج عجولانه نیروهای این کشور از قلمروی که هفته گذشته تصرف شده بود، خرسون را در رودخانه دنیپرو بمباران می کند.

فرکانس های بی سیم [Russian federation] گلوله باران سیستماتیک خرسون از کرانه چپ آغاز شد. هیچ منطق نظامی وجود ندارد: آنها فقط می خواهند از مردم محلی انتقام بگیرند. این یک جنایت جنگی بزرگ است. آیا کسی تاکنون داده های UNHumanRights را دیده است؟ یا روال جنایات روسیه دیگر جالب نیست؟ او در توییتر گفت.

در جاهای دیگر، نبردهای سنگین در شرق اوکراین متمرکز شده است، با تحرکات نیروهای روسیه در منطقه صنعتی دونباس از اطراف خرسون در جنوب – یک هدف استراتژیک منطقه ای برای مسکو در حمله – تایید شده است.

ارتش اوکراین اواخر شب گذشته اعلام کرد که نیروهای روسی تلاش کردند در اطراف باخموت و آودیوکا در دونتسک پیشروی کنند و شهرهای اطراف را گلوله باران کردند.

مسکو هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان را در آنچه ولادیمیر پوتین به عنوان “عملیات نظامی ویژه” توصیف کرد، رد کرد.

رای شهری۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۴:۴۹

۱۶۶۹۰۹۲۳۹۷

یک موشک روسی در کنار یک گاو باربری در نیویورک نصب شده است

فعالان با قرار دادن مجسمه یک موشک روسی در کنار مجسمه Charging Ball در وال استریت نیویورک، روسیه را به کشتن اوکراین در جریان تهاجم خود متهم کردند.

تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط Oleksandr Todorchuk، بنیانگذار UAnimals، یک نصب موشکی روسی را نشان می دهد که تا حدی در زمین درست در کنار گاو مدفون شده است و روی آن عبارت #StopEcocideUkraine و “Cow Faring war” نوشته شده است.

با تمرکز بر تأثیر جنگ بر روی زمین و محیط زیست، این نصب تاریخی یک روزه نیویورک تنظیم شده است.

هدف از نصب پاپ آپ جلب توجه به اکو سیستمی است که توسط روسیه در طول جنگ در اوکراین انجام می شود. با انجام این کار، ماهیت مجسمه دوست‌داشتنی را دوباره تصور می‌کنیم و نشان می‌دهیم که یک گاو نر عصبانی ممکن است حیوانی ترسیده باشد که از دعوا فرار می‌کند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: “روسیه طی یک تهاجم گسترده نه تنها مردم، بلکه میلیون ها حیوان را نیز می کشد. به طور کلی اکوسیستم را از بین می برد. برای مبارزه با این جنایت، حیوانات کمپین بین المللی #StopEcocideUkraine # را راه اندازی کردند. یادآوری می کنم که از طریق روسیه تجاوز میلیون ها حیوان از بین رفته اند.”

آقای تودورچوک در این پست گفته است که خاک به مواد مضر آلوده است و ۸ منطقه حفاظت شده و ۱۲ پارک ملی تحت اشغال است.

رای شهری۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۴:۴۶

۱۶۶۹۰۹۱۵۹۵

روسیه می گوید کرملین به دنبال موج دوم بسیج برای اوکراین نیست

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: روسیه دور دوم بسیج را برای کمک به تلاش های جنگی خود در اوکراین در نظر نمی گیرد.

یک مقام ارشد در مسکو دیروز گفت که هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد.

با این حال، او احتمال دعوت روسیه از افراد بیشتری را برای جنگ علیه نیروهای اوکراینی در حمله ای که اکنون نزدیک به ۹ ماه از آن می گذرد را رد نکرد.

من نمی توانم برای وزارت دفاع صحبت کنم. پسکوف گفت: هیچ بحثی در مورد این موضوع در کرملین وجود ندارد. مسکو تایمز.

گزارش‌های اطلاعاتی از اوایل ماه مارس ادعا می‌کردند که نیروهای روسی از نظر پرسنل و منابع برای نبرد طولانی‌مدت در اوکراین بسیار کمبود دارند.

رای شهری۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۴:۳۳

۱۶۶۹۰۸۹۶۰۰

روسیه ۸۰۰ اثر فرهنگی را در اوکراین نابود کرد

وزیر فرهنگ در کیف مدعی شد که نیروهای روسی حدود ۸۰۰ اثر فرهنگی را در اوکراین تخریب یا آسیب رساندند.

الکساندر تکاچنکو که در تلویزیون اوکراین صحبت می کرد، گفت: «ما اکنون به طور فعال، به ویژه با یونسکو، برای تقویت این تأسیسات قبل از زمستان، به ویژه ژنراتورها، کار می کنیم.

اکنون برای ما مهم است که زمستان را پشت سر بگذاریم تا موزه ها گرم باشند و برق داشته باشند و در نتیجه حیات فرهنگی در کشور ادامه دارد.

وی افزود: جنگ روسیه بر سر حق اوکراینی بودن و وجود فرهنگ اوکراینی بود.

این جنگ علیه هویت ما و مردم ماست. ما نه تنها بوچا، بلکه در بسیاری از مناطق آزاد شده دیگر در مناطق خارکف و خرسون نیز می بینیم که اوکراینی ها صرفاً به خاطر حق اوکراینی بودن کشته می شوند.

اوکراین در طول تهاجم روسیه از بسیاری از مجسمه های خود با کیسه های شن محافظت کرد. عکس: مجسمه شاعر اوکراینی تاراس شوچنکو در خارکف، ۲۷ مارس

(مقوا)

لیام جیمز۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ساعت ۰۴:۰۰

۱۶۶۹۰۸۸۳۳۶

زلنسکی می‌گوید قطع برق وضعیت دشواری در کیف است

ولودیمیر زلنسکی گفت که وضعیت قطعی برق عصر دیروز در شهر و منطقه کیف همراه با سایر مناطق و شهرهایی مانند وینیتسیا، سومی، ترنوپیل، چرکاسی و اودسا بسیار دشوار بود.

آقای زلنسکی گفت: “لطفاً سعی کنید استفاده شخصی خود از برق را به مناطقی که روزانه و به ویژه در ساعات اوج مصرف بیشترین مشکل وجود دارد محدود کنید. البته در مکان های عمومی نیز باید رویکرد بسیار مقتصدانه ای وجود داشته باشد.” در آدرس عصر خود

وی افزود که کارگران انرژی کشور، کارگران خدمات شهری، امدادگران و همه دست اندرکاران در حد ظرفیت خود مشغول کار هستند.

وی گفت: “اما آسیب سیستماتیکی که حملات تروریستی روسیه به بخش انرژی ما وارد کرده است به قدری زیاد است که همه افراد و شرکت های ما باید بسیار مقتصد باشند و مصرف را در ساعات روز گسترش دهند.”

رای شهری۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۳:۳۸

۱۶۶۹۰۸۸۰۷۶

روس ها اجساد سربازان خود را سوزاندند و به خرسون انداختند – گزارش

و گزارش داد که ساکنان خرسون احیا شده نیروهای روسی را متهم کردند که اجساد سربازان خود را انداخته و آنها را در یک زباله دان محلی سوزانده اند. روزنامه گاردین

ایرینا، ساکن ۴۰ ساله خرسون، به روزنامه گفت که هر بار که ارتش اوکراین نیروهای مسکو را در آنجا بمباران می کرد، بقایای سربازان روسی کشته شده به محل دفن زباله برده می شد و سوزانده می شد..

به این منظور، به گفته ساکنان محلی، نیروهای روسی محل دفن زباله را که بقایای نیروهای بی طرف را در آنجا ریخته بودند، بستند و مهر و موم کردند.

گمان می رود این اتفاق در تابستان رخ داده باشد، زمانی که نیروهای روسی آشکارا در حفظ کنترل منطقه با مشکل مواجه بودند.

این سایت که توسط ساکنان محلی برای تخلیه زباله های خود استفاده می شد، پس از تصرف توسط نیروهای روسی به زودی به منطقه ممنوعه تبدیل شد.

رای شهری۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۳:۳۴

۱۶۶۹۰۸۶۰۰۰

مولداوی نسبت به زمستان سخت با کاهش ذخایر انرژی روسیه هشدار داد

مولداوی به مردم خود هشدار داده است که خود را برای زمستان سخت آماده کنند زیرا با یک بحران انرژی “حاد” مواجه است که ممکن است باعث ناآرامی های داخلی شود زیرا جنگ روسیه در اوکراین منابع انرژی را تهدید می کند و قیمت ها به آرامی افزایش می یابد.

وی افزود: “این جنگ منابع برق و گاز را تهدید می کند. ما مطمئن نیستیم که بتوانیم به اندازه کافی … برای گرم کردن و روشنایی خانه هایمان پیدا کنیم، و حتی اگر این کار را انجام دهیم، قیمت ها برای مردم و اقتصاد ما غیرقابل قبول خواهد بود.” مایا ساندو، رئیس جمهور ایالات متحده، در نشستی در پاریس با حضور نمایندگان ۵۰ کشور و نهاد برای کمک به همسایه کوچکتر اوکراین گفت: “این می تواند صلح و امنیت اجتماعی ما را به خطر بیندازد.”

مولداوی که بین اوکراین و رومانی قرار گرفته است، تأثیرات افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی و هجوم هزاران پناهنده به کشوری با حدود ۲.۵ میلیون نفر را احساس کرده است که بیش از هر کشور دیگری میزبان پناهندگان اوکراینی سرانه است.

اگرچه مولداوی دارای پیوندهای تاریخی و زبانی قوی با همسایه اتحادیه اروپا، رومانی است، اما مولداوی برای واردات گاز منحصراً به گازپروم روسیه متکی است و به شدت به انرژی روسیه متکی است.

با نزدیک شدن به فصل زمستان و کاهش حدود ۴۰ درصدی عرضه گاز طبیعی مسکو، توانایی این کشور برای تامین برق کافی برای ساکنانش مورد تردید است.

لیام جیمز۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۳:۰۰

۱۶۶۹۰۸۲۴۰۰

#ICYMI ایالات متحده می گوید جنایات جنگی ادعایی در اوکراین تحت نظارت است

یک فرستاده جنایات جنگی در واشنگتن گفت که ایالات متحده پس از انتشار ویدئوهایی در رسانه های اجتماعی که مسکو مدعی شد شواهدی را نشان می دهد که نیروهای اوکراینی به گروهی از روس ها که تسلیم شده بودند شلیک کرده اند، در حال تحقیق درباره اتهامات مربوط به اعدام اسیران جنگی است و روسیه نیز اوکراین را زیر نظر دارد.

بث ون شاک، سفیر ایالات متحده برای عدالت کیفری جهانی، پس از اعلام سازمان ملل در مورد تحقیق درباره این فیلم در یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت: «بدیهی است که ما این موضوع را از نزدیک دنبال می کنیم.

وی گفت: واقعاً مهم است که تأکید کنیم قوانین جنگ برای همه طرف‌ها یکسان اعمال می‌شود: هم متجاوز و هم برای ملت مدافع و این یکسان است. با عواقب آن روبرو شوید.»

معاون نخست وزیر اوکراین گفت که اوکراین این حادثه را بررسی خواهد کرد. دیمیترو لوبنتس، کمیسر حقوق بشر این کشور، گفت که به نظر می‌رسد این ویدئوها “بازداشت تعلیقی” را نشان می‌دهد که در آن نیروهای روسی عملاً تسلیم نشده‌اند.

خانم ون شاک گفت که مقیاس جنایت نشان داده شده توسط نیروهای روسی در مقایسه با اتهامات علیه سربازان اوکراینی “بسیار عظیم” است و خاطرنشان کرد که هر دو طرف به اتهامات وحشیانه واکنش متفاوتی نشان داده اند.

وی گفت: «روسیه ناگزیر با تبلیغات، تکذیب، اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست پاسخ داده است، در حالی که مقامات اوکراین به طور کلی به اشتباه خود اعتراف کرده، آنها را محکوم کرده و قول داده اند که در مورد آنها تحقیق کنند.

لیام جیمز۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۲:۰۰

۱۶۶۹۰۷۸۸۰۰

سازمان ملل می گوید اوکراین در آستانه فاجعه نیروگاه هسته ای است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سازمان ملل، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اعلام کرد که اوکراین در جریان درگیری‌های آخر هفته که بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا را با رگبار گلوله‌هایی که برخی از آنها در نزدیکی رآکتورها فرود آمد و به ساختمان ذخیره‌سازی زباله‌های رادیواکتیو آسیب رساند، به سختی از فاجعه نجات یافت. .

روسیه و اوکراین دست‌کم ده‌ها انفجار در نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا اوکراین را که مدت کوتاهی پس از دستور ولادیمیر پوتین دستور حمله در فوریه توسط روسیه کنترل می‌شد، مقصر دانسته‌اند.

کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه از این سایت بازدید کردند و آژانس گفت که آسیب قابل توجهی پیدا کرده‌اند اما هیچ چیزی که سیستم‌های اولیه نیروگاه را به خطر بیندازد.

یک سخنگوی گفت: آنها توانستند تأیید کنند که علیرغم شدت بمباران، تجهیزات کلیدی دست نخورده باقی مانده اند و هیچ نگرانی امنیتی یا امنیتی بلافاصله وجود ندارد.

اما رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: ما خوش شانس بودیم که هیچ حادثه بالقوه جدی هسته‌ای رخ نداد. دفعه بعد، ممکن است چندان خوش شانس نباشیم.

ما در مورد متر صحبت می کنیم، نه کیلومتر.

لیام جیمز۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۱:۰۰

۱۶۶۹۰۷۵۲۶۰

همانطور که زلنسکی می گوید، اوکراین برای “بدترین زمستان” آماده می شود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور آمریکا، در مراسم سالانه روز کرامت و آزادی مدعی شد که اوکراین در جنگ علیه روسیه پیروز خواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین از مقاومت و مشارکت شهروندان عادی در جنگ تمجید کرد و گفت که کشورش قدرتمند باقی خواهد ماند.

“ما ممکن است پولمان تمام شود. بدون بنزین. بدون آب گرم. بدون نور. اما نه بدون آزادی.” آقای زلنسکی در یک آدرس ویدیویی گفت.

به گفته ساکنانی که از قطع برق آسیب دیده اند، در حالی که روسیه همچنان حملات خود را بر زیرساخت های انرژی کیف متمرکز می کند، اظهارات وی در حالی بیان شد که اوکراینی ها برای “بدترین زمستان” زندگی خود آماده می شوند.

لیام جیمز۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ ۰۰:۰۱

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر