سمعک باعث دلایل عدم استفاده از افراد مسن می شود


استفاده كردن: شنوایی سمعک برای بسیاری از افراد مسن که به دلیل افزایش سن دچار کم شنوایی می شوند ضروری است. Presbycusis یک اصطلاح پزشکی برای کاهش شنوایی به دلیل افزایش سن است ؛ این شایع ترین علت کاهش شنوایی در افراد مسن است.

انواع سمعک

در بیشتر موارد ، این نوع کم شنوایی غیرقابل درمان است و بهترین راه حل استفاده از سمعک است. بر اساس مقاله ای که در مجله گوش ، بینی و گلو منتشر شده است ، کم شنوایی در حدود 50 درصد از افراد 75-84 ساله ، تا 95 درصد در 94 سالگی رخ می دهد.

نیاز به استفاده از سمعک برای سالمندان با معاینه کامل پزشکی مشخص می شود و سپس سمعک برای راهنمایی سالمندان قبل ، حین و بعد از خرید سمعک مورد نیاز است.

اما نکته جالب در اینجا این است که بر اساس آمار ، با وجود معایب و مشکلات قابل توجه ناشی از کم شنوایی در افراد مسن ، تنها حدود 20 درصد از آنها سمعک خریداری کرده اند و بسیاری از آنها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا سالمندان از سمعک استفاده نمی کنند؟

اگر شما یک فرد مسن هستید که با کم شنوایی دست و پنجه نرم می کند و در برابر استفاده از سمعک مقاومت کرده است ، باید بدانید که دلایل متداول زیادی برای عدم استفاده از سمعک وجود دارد.

قضاوت اجتماعی در مورد سمعک

برای بسیاری از سالمندان دشوار است که با مسائل مربوط به سن سازگار شوند. در فرهنگ عمومی جامعه ، جوانان یک امتیاز محسوب می شوند و سالمندان نگران کاهش امتیازات اجتماعی خود در جامعه هستند.

در این شرایط ، افراد مسن می توانند از هر گونه وسیله کمک مانند سمعک یا عصا برای جلوگیری از قضاوت اجتناب کنند ، اما آیا شما به عنوان یک فرد مسن ناشنوا واقعاً فکر می کنید که مردم مجبورند همیشه کلمات خود را با شما تکرار کنند؟ پیر به نظر می آیی؟

دلایل استفاده از سمعک

مشکلات سازگاری سالمندان با سمعک

مطالعه رایج ترین دلایل رد سمعک توسط افراد مسن بسیار مشکل است. به عنوان مثال ، برخی از افراد مسن تصور می کنند که بزرگتر از آن هستند که بتوانند در این دستگاه جا بیفتند و نمی توانند نحوه صحیح استفاده از آن را بیاموزند.

این یک شکایت رایج است که توسط افراد مسن شنیده می شود. اما به عنوان یک فرد مسن ، آیا زمانی را به یاد می آورید که استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون برای شما دشوار بود ، هنگامی که استفاده از آن را یاد گرفتید ، اما اکنون زندگی راحت تری دارید؟

مشکل ظاهر سمعک

سازندگان سمعک می دانند که جذابیت سمعک عامل اصلی است. این یکی از دلایلی است که آنها سمعک خود را کوچک می کنند (هرچند لازم نیست که سمعک های بهتر بهتر باشند).

سمعک های امروزی را می توان در گوش سالمندان پنهان کرد. اما اگر سمعک قابل مشاهده باشد ، آیا این واقعاً مسئله بزرگی است؟ آیا نگران هستید که کسی عینک شما را به همین شکل ببیند؟

داشتن انتظارات غیر واقعی از سمعک.

احتمالاً از دوستان شنیده اید که سمعک ها به درستی کار نمی کنند. در بسیاری از موارد ، تجربه بد استفاده از سمعک به دلیل ارزیابی ضعیف استفاده اشتباه از دستگاه است.

اما باید بدانید که استفاده از سمعک حتی در بهترین شرایط شنوایی به حالت قبلی باز نمی گردد. سمعک یک ابزار مفید است ، اما کم شنوایی را درمان نمی کند. به همین دلیل به آنها کمک می گویند.

مزایای سمعک

هزینه ساخت سمعک

برخی از بیمه ها هزینه سمعک را پوشش نمی دهند و برای سالمندان بسیار گران است. این یک نگرانی واقعی برای برخی از افراد با درآمد ثابت است. هزینه یک سمعک استاندارد 2500 دلار است ، اما اگر به درستی نصب و استفاده شود ، سمعک می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

سمعک بخرید

اگر مطمئن هستید که از سمعک استفاده می کنید ، باید آن را به درستی انجام دهید. با پزشک خود مشورت کنید. در بیشتر موارد ، باید با متخصص گوش ، حلق و بینی مشورت کنید. برخی از علل کاهش شنوایی در افراد مسن را می توان اصلاح کرد ، موفقیت موفقیت سمعک شما به ارزیابی مناسب بستگی دارد.

اگر یک متخصص فکر می کند که شما نیاز به ارزیابی شنوایی دارید ، این کار معمولاً توسط یک حسابرس انجام می شود.

متخصص شنوایی شناسی یک فرد تحصیل کرده و حرفه ای است که برای اندازه گیری کم شنوایی ، انتخاب سمعک برای افراد سالم یا ناشنوا آموزش دیده است.

هنگام خرید سمعک چه انتظاری باید داشت؟

سمعک معمولاً برای افراد مسن سفارش داده می شود. در طول سازگاری با سمعک ، متخصص شنوایی شناسی با افراد مسن مشورت و آموزش می دهد.

معمولاً باید انتظار داشته باشید که به دلیل مشکل یا خرابی سمعک بتوانید با خدمات پس از فروش سمعک خود تماس بگیرید.

شنونده چه می کند؟

توضیح کاملی در مورد نوع کم شنوایی در افراد مسن درباره انواع سمعک ها برای آنها مناسب است

توضیح دهید که چرا یک یا دو سمعک توصیه می شود

تمام هزینه ها ، از جمله خرید ، سرویس ، تعمیر: گارانتی را توضیح دهید

آزمایشات پس از نصب سمعک در اولین استفاده از افراد مسن

سمعک استفاده از دستورالعمل های ذخیره سازی

سمعک یک دستگاه نسبتاً گران قیمت است ، اما در بیشتر موارد به خوبی کار می کند و بهترین راه حل برای اکثر کم شنوایی در افراد مسن است.

افراد مسن باید بعد از خرید سمعک با متخصص گوش ، حلق و بینی مشورت کنند تا از سمعک های خود بهتر استفاده کنند.

استفاده از سمعک

اقدامات احتیاطی برای استفاده از سمعک

یا می توانید سمعک را به صورت رایگان از فروشگاه خریداری کنید ، اما بهتر است قبل از خرید آن را متوقف کنید و اگر رفتید ، با متخصص شنوایی شناس مشورت کنید.

هرگز بدون معاینه پزشکی سمعک نخرید. سمعک ها باید تهیه و نصب شوند.

هرگز سمعک را از طریق پست خریداری نکنید.

اگر فرد مسنی دچار کم شنوایی یا کم شنوایی است ، سمعک او باید به متخصص شنوایی شناسی ارجاع داده شود.

شاخه های گوش را می توان در مجرای گوش قرار داد: سمعک ها باید تمیز شوند و تنظیم شوند.

سمعک هایی که به درستی کار نمی کنند باید برای معاینه یا بازیافت به متخصص منتقل شوند.

اولین مرکز پرستاری سلامت وی با داشتن سالها تجربه در زمینه ارائه مجوزهای رسمی ، مراقبت در منزل و خدمات پرستاری به مجوز رسمی وزارت بهداشت ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز ، در شخص پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار ، متخصص اطفال ، همواره خدمات ارائه کرده اند ، با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت ، خدمات پرستاری ، آسایش و ایمنی شما عزیزان را در اولویت قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
پیش بینی W این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید