سه فایده شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


ناشناس - خواص پسته.  سه فایده شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته. سه فایده شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. مطالعات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و کنترل قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقدار قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بالاترین آنتی اکسیدان در آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی بیشتر با خواص پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. مطالعات نشان می دهد که فیبر به سیری کمک می کند و به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین تأثیر مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. طبق تحقیقات انجام شده میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود ، باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته. 2:درمان دیابت

مطالعات نشان داده است که خوردن پسته سطح گلوکز خون را کاهش می دهد. پسته سطح ناپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در بیماران دیابتی تنظیم می کند. تحقیقات ایران به این نتیجه رسیده است که استفاده از پسته بر بیماران مبتلا به دیابت تأثیر مثبت دارد.

خواص پسته. 3:بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاکسانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مفید است. به خاطر داشته باشید که اگر مقدار زیادی پسته بخورید ، ممکن است فشار خون بالا داشته باشید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید