سه نفر بر اثر انفجار ده ها ساختمان در یکی از شهرهای روسیه در نزدیکی مرز اوکراین کشته شدند – Vybusho Tech


فرماندار محلی روسیه اعلام کرد که دست کم سه نفر در بلگورود پس از انفجار در یکی از شهرهای روسیه در مرز با اوکراین در اوایل صبح یکشنبه کشته شدند.

فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرامی گفت که حداقل ۱۱ ساختمان آپارتمانی و ۳۹ خانه شخصی آسیب دیده و پنج خانه کاملاً ویران شده است.

آقای گلادکوف پیش از این گفته بود که شهر نزدیک به ۴۰۰ هزار نفری توسط یک سری انفجارها لرزیده است و افزود که “سیستم دفاع هوایی احتمالا موفق شده است”.

وی گفت که حداقل چهار نفر مجروح و دو نفر از جمله یک پسر ۱۰ ساله به بیمارستان منتقل شدند.

گزارش ها را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد. اوکراین هنوز به طور رسمی به این حادثه واکنش نشان نداده است.

آندری کلیشاس، سیاستمدار ارشد روسی، اوکراین را به حمله به بلگورود متهم کرد و به دنبال پاسخ نظامی بود.

آقای کلشا در تلگرام نوشت: «کشتن غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی در بلگورود یک اقدام تجاوزکارانه مستقیم از سوی اوکراین است و مستلزم قوی‌ترین واکنش – از جمله نظامی» است.

با این حال، این اولین بار نیست که مسکو کیف را به حمله به یک منطقه مرزی متهم می کند. اگرچه اوکراین مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفت، اما آنها را به عنوان تلافی برای تجاوز خود توصیف کرد.

انفجارهای گزارش شده در حالی رخ می دهند که ولودیمیر زلنسکی، مشاور رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه اذعان کرد که کیف ممکن است کنترل یک پایگاه اصلی در منطقه لوهانسک شرقی را به مسکو از دست بدهد.

اوایل روز شنبه، سرویس اورژانس دولتی اوکراین در حال بررسی بمب گذاری ۲۷ ژوئن در یک مرکز خرید در کرمنچوگ بود که ۲۹ جسد را در لاشه هواپیما پیدا کرد. این بمباران ۲۱ کشته و ۶۶ زخمی بر جای گذاشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که این نیروها قصد داشتند به یک انبار تسلیحات در نزدیکی حمله کنند و هدف قرار دادن این تأسیسات را رد کرد.

از زمان تهاجم روسیه به آنچه پوتین «عملیات نظامی ویژه» برای خلع سلاح و «غیر ملی کردن» اوکراین نامید، هزاران غیرنظامی کشته و شهرها ویران شده اند.

مسکو اکنون بر بیرون راندن نیروهای اوکراینی از دونتسک و لوهانسک متمرکز شده است و ارتش آن به آخرین شهر باستانی لیسیچانسک نزدیک می شود.

در حالی که سخنگوی ارتش اوکراین گفت که نیروهای روسی شهر را اشغال نکرده اند، رودیون میروشنیک، رهبر جدایی طلبان طرفدار مسکو، به تلویزیون روسیه گفت که “لیسیچانسک تحت کنترل است” اگرچه وی افزود که “هنوز آزاد نشده است.”

پیش از این، اولکسی آرستویچ، مشاور رئیس جمهور اوکراین، اعتراف کرده بود که این شهر ممکن است سقوط کند. او گفت: «من هیچ نتیجه‌ای را در اینجا رد نمی‌کنم. در یکی دو روز همه چیز واضح تر خواهد شد.

گزارش های اضافی برای سیمز

ایندیپندنت سابقه پر افتخاری در مبارزات انتخاباتی برای حقوق آسیب پذیرترین افراد دارد و ما برای اولین بار کمپینی را برای استقبال از پناهندگان در طول جنگ در سوریه در سال ۲۰۱۵ راه اندازی کردیم. اکنون که کمپین خود را تمدید کرده و این طومار را در پی حادثه اوکراین آغاز می کنیم. در بحران‌ها، ما می‌خواهیم که دولت بیشتر و سریع‌تر پیش رود تا اطمینان حاصل شود که کمک‌ها ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین استقبال از پناهندگان، اینجا کلیک کنید. طومار را امضا کنید اینجا کلیک کنید. اگر مایل به کمک مالی هستید لطفا اینجا کلیک کنید برای صفحه GoFundMe ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر