شرایط نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن برای تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه جذب چربی موضعی دارای اندام هایی در بدن است. بدن نیروی توربین بادی از سیگنالهای الکتریکی تامین می شود که در برابر جریان الکتریکی در بافتهای بدن مقاومت می کنند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن در مقایسه با مقادیر طبیعی تعیین شده برای دستگاه تعیین می شود. به این ترتیب می توانید یک تصویر کامل از بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن Tanita BC-418) BC-418:

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری بدن Tanita 418-BC با سیگنال های الکتریکی ، درصد توده چربی و مقدار (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان چربی عضلات جداگانه: چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه ماهیچه ایده آل محتوای چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای سنجش نفوذ ناپذیری بدن (مقاومت الکتریکی) جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، با توجه به توزیع مایعات بدن ، عدم مجاز بودن متفاوت است ، می توان قبل از انجام آزمایش نکات مهمی را در نظر گرفت تا از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن اطمینان حاصل شود. عدم توجه به هریک از این نکات ممکن است منجر به انحراف جزئی از نتایج آزمایش شود.

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی شدید انجام ندهید و اگر مشغول هستید ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا ورزش شدید می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن شما تأثیر بگذارد.
• اندازه گیری ها همیشه باید در یک وضعیت باشند (برای مثال ، قبل از رفتن به توالت بررسی کنید) تا اندازه گیری های دقیق در زمان های مختلف انجام شود ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری ها داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا سعی نکنید ، زیرا عرق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایشات قاعدگی خودداری کنند زیرا تجمع مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریان های سبک باشد.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. قبل از آزمایش چیزی نخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایعات ممکن است منجر به انتقال نادرست دستگاه شود.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدن ، فرستنده مانند تلفن همراه نداشته باشید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید