شرکت‌هایی که در لایحه بایدن با اولین مالیات بر سهام بازپرداخت می‌شوند – WebView Tech


دموکرات ها اولین قدم آرام خود را در قانون جدید تغییرات آب و هوایی و مراقبت های بهداشتی برداشته اند: مالیات بر بازپرداخت سهام، ابزاری ارزشمند برای شرکت های آمریکایی که مدت ها به نظر می رسیدند.

بر اساس لایحه‌ای که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در روز سه‌شنبه آن را امضا کند، شرکت‌ها با یک درصد مالیات انتخابی بر بازخرید سهام خود مواجه خواهند شد و عملاً جریمه مانورهای طولانی‌مدت برای بازگرداندن پول به سرمایه را پرداخت می‌کنند. . قیمت سهم. این مالیات در سال ۲۰۲۳ اجرا می شود.

بازپرداخت ها در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است – انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ به ۱ تریلیون دلار برسد – زیرا پول حاصل از سودهای کلان به شرکت ها سرازیر می شود.

سرمایه گذاران، از جمله صندوق های بازنشستگی و بازنشستگی، رستگاری را دوست دارند. اما منتقدان شرکت های بزرگ وال استریت مانند Sens. الیزابت وارن و برنی سندرز از آنها متنفرند و این عمل را “دستکاری کاغذی” برای ثروتمند کردن مدیران عامل و سهامداران عمده می نامند.

دموکرات‌های میانه‌رو مانند چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، مدت‌هاست از بازپرداخت وجه انتقاد کرده‌اند.

دموکرات‌ها می‌گویند شرکت‌های بزرگ باید از این پول برای افزایش حقوق کارمندان یا سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار استفاده کنند تا اینکه پول را به سهامداران برگردانند. آنها امیدوارند مالیات غیر مستقیم – که انتظار می رود در طی ۱۰ سال ۷۴ میلیارد دلار درآمد اضافی برای دولت به ارمغان بیاورد – رفتار شرکت ها را به طرز چشمگیری تغییر دهد.

اما برخی از کارشناسان تردید دارند که مالیات طبق برنامه عمل کند. آنها خاطرنشان کردند که شرکت‌ها راه‌های دیگری برای پاداش دادن به سهامداران دارند و این احتمال را افزایش می‌دهد که قوانینی که برای توقف اعمال حقوق مالکیت شرکتی در نظر گرفته شده‌اند، می‌توانند به جای آن اعمال دیگری را با اثرات جدید و پیش‌بینی نشده بر اقتصاد تسهیل کنند.

چگونه همه اینها می تواند برای چشم انداز آینده شرکت های بزرگ آمریکایی، کارمندان و سهامداران آنها و قدرت بقای سیاسی یکی از ابتکارات قانونی بایدن و اکثریت دموکرات در کنگره اهمیت داشته باشد.

زمانی که لایحه دموکرات ها به قانون تبدیل شود، بازخرید سهام به این صورت خواهد بود:

بونزا بخر

شرکت های بزرگ S&P 500 سال گذشته ۸۸۲ میلیارد دلار سهام را بازخرید کردند. بازخریدها در ۱۲ ماه منتهی به مارس به ۹۸۴ میلیارد دلار رسید که رکورد دیگری است.

در میان بزرگ‌ترین بازخرید سهام، شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل، متای مادر فیسبوک و آلفابت مادر گوگل هستند.

شرکت ها در حالی که با افزایش تورم، افزایش نرخ بهره و چشم انداز کند شدن رشد اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، بیشتر پول نقد خود را صرف خرید سهام می کنند. آنها با هزینه های بالاتری برای مواد خام، حمل و نقل و نیروی کار مواجه بودند. شرکت‌ها تا حد زیادی توانسته‌اند این هزینه‌ها را به مشتریان خود منتقل کنند، اما افزایش قیمت مواد غذایی، پوشاک و هر چیز دیگری می‌تواند مخارج مصرف‌کننده را تهدید کند و در نتیجه رشد فروش را برای بسیاری از شرکت‌ها کاهش دهد. آخرین گزارش‌های دولت نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها همچنان خرج می‌کنند، هرچند در حد متوسط.

بازپرداخت می تواند سود هر سهم شرکت را افزایش دهد زیرا سهامداران جهانی سهام کمتری دارند. بازپرداخت ها همچنین می تواند نشان دهنده اعتماد مدیریت به چشم انداز مالی شرکت باشد.

بعد از کسر مالیات چه اتفاقی می افتد؟

شومر به خبرنگاران گفت: من از خرید سهام متنفرم. من فکر می کنم این یکی از خودخواهانه ترین کارهایی است که شرکت های آمریکایی انجام می دهند، به جای سرمایه گذاری روی کارگران، آموزش، تحقیقات و تجهیزات.

این موضوع گفتمان عمومی انتخاباتی را جالب می‌کند، اما مشخص نیست که آیا آرمان‌های دموکرات‌ها به شیوه‌های مختلف تجاری تبدیل می‌شود یا خیر.

استفن روزنتال، کارشناس ارشد مرکز سیاست مالیاتی غیرحزبی Urban-Brookings Tax، که مالیات مالیات غیر مستقیم بر بازپرداخت ها را “موثر، منصفانه و مدیریت آسان” توصیف می کند، این یک هدف سیاست قابل ستایش است.

اما آیا هدف محقق خواهد شد؟ روزنتال به موجی از بازخریدها در پی قانون مالیات جمهوری خواهان در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد که با کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد، به کسب و کارها سودی بادآورده داد. وی خاطرنشان کرد که پس از اجرایی شدن مالیات انتخابی، شرکت ها ممکن است بخشی از پولی را که برای بازپرداخت هزینه کرده اند برای پرداخت سود بیشتر به سهامداران استفاده کنند. مالیات جدید بازپرداخت را به همان پایه مالیاتی سود سهام نزدیک می کند.

با این حال، روزنتال شرکت هایی را رد نمی کند که برخی از پول پس انداز شده را برای افزایش دستمزد کارگران یا سرمایه گذاری در یک تجارت استفاده کنند.

جسی فرید، استاد دانشکده حقوق هاروارد که متخصص در حاکمیت شرکتی است، گفت: این مالیات «به معنای دستمزد بالاتر برای کارگران نیست». او گفت که بازگرداندن پول ممکن است گزینه ای نباشد، زیرا “در حال حاضر سرمایه گذاری در سطوح بسیار بالایی است و هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه شرکت ها به دلیل کمبود نقدینگی پروژه های ارزشمندی را دنبال نمی کنند، وجود ندارد.”

در نهایت، فرد پیش‌بینی می‌کند که بیشتر پولی که برای بازپرداخت هزینه نشده است، به نزدیک به ۸ تریلیون دلار نقدینگی که توسط شرکت‌های آمریکایی نگهداری می‌شود، اضافه می‌کند.

ضربه متوسط؟

از آنجایی که مالیات مالیات غیر مستقیم بر روی شبکه محاسبه می شود، مقدار کمتری از بازخریدهای یک شرکت – مجموع خریدهای مجدد منهای سهام منتشر شده در طول سال – ممکن است برخی شرکت ها آن را به عنوان یک ارزش متوسط ​​ببینند و به خرید سهام ادامه دهند.

این مالیات برای سهامی که به حساب های بازنشستگی و بازنشستگی و طرح های مالکیت سهام کارکنان کمک می شود اعمال نمی شود.

RBC Capital Markets پس از نظرسنجی از تحلیلگران خود در مورد مالیات پیشنهاد کرد که شرکت ها ممکن است درباره آن غر بزنند، اما “بعید است که بر برنامه ریزی تاثیر بگذارد.”

یک چیز کاملاً مشخص است: با اجرای مالیات جدید در ژانویه. ۱، شرکت ها مهلتی برای بازخرید سهام معاف از مالیات خود دارند. این بدان معنی است که ممکن است موجی از بازپرداخت در ماه های آینده وجود داشته باشد.

___

مارسی گوردون را در https://twitter.com/mgordonap دنبال کنیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر