شرکت های داروسازی با پرداخت مالیات های پایین تر از واکسن کووید سود غیر اخلاقی می برند


Moderna ، BioNTech و Pfizer به دلیل سرمایه گذاری مالیات دهندگان ، انحصارات و مالیات های پایین ، میلیون ها نفر را بدون حفاظت رها می کنند

Moderna ، BioNTech و Pfizer به دلیل انحصار آنها در واکسن های mRNA COVID ، 69 درصد بی رحمانه سود می کنند ، 69٪ بیشتر از Moderna و BioNTech ، در حالی که Moderna و Pfizer مالیات کمتری نیز پرداخت می کنند. اتحادیه واکسیناسیون امروز این را گفت.

این سه شرکت به لطف انحصارات ثبت اختراع خود در واکسن های موفق کرونا ، که با 100 میلیارد دلار بودجه دولتی از مالیات دهندگان در ایالات متحده ، آلمان و دیگر کشورها حمایت می شد ، در نیمه اول سال بیش از 26 میلیارد دلار درآمد ایجاد کردند. به سالانه ، حداقل دو سوم آن به عنوان سود خالص در مورد Moderna و BioNTech. اتحادیه همچنین تخمین می زند که این سه شرکت بیش از حد شارژ می شوند و هزینه واکسن ها از هزینه تولید 41 میلیارد دلار فراتر می رود.

“مدل تجاری بیگ فارما در زمینه دریافت میلیاردها سرمایه گذاری دولتی ، دریافت هزینه های گزاف برای داروهای نجات بخش ، پرداخت مالیات اندک ، برای سرمایه گذاران ثروتمند و مدیران شرکت ها گرد و غبار طلا است ، اما برای سلامت عمومی جهان مضر است.” رابی سیلورمن ، مدیر مشارکت بخش خصوصی Oxfam America گفت. این شرکت های دارویی برای همکاری با سایر تولیدکنندگان با کیفیت دولت ها برای اطمینان از این که دوز کافی واکسن برای همه داریم ، سود خود را با مجبور کردن انحصارات خود و فروش آنها به بالاترین خریدار در اولویت قرار می دهند. ” این کافی است ، ما باید افراد را بالاتر از سود قرار دهیم. “

Pfizer / BioNTech و Moderna حتی با وجود افزایش مرگ و میر در سراسر جهان ، بیش از 90 درصد واکسن های خود را به کشورهای ثروتمند فروخته است و تا 24 برابر هزینه احتمالی تولید هزینه دارد. این اتحاد بر اساس کار دانشمندان MRNA در کالج امپریال است. تجزیه و تحلیل تکنیک های پیشرفته تولید واکسن mRNA واکسن Pfizer / BioNTech و Moderna ، که تنها با بودجه دولتی 8.3 میلیارد دلار توسعه یافته است ، نشان می دهد که این واکسن ها می توانند تا 20/1 دلار در هر دوز تولید شوند.

علاوه بر این ، با وجود درآمد 8.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری عمومی در توسعه واکسن ، شرکت های آمریکایی سهم عادلانه مالیات خود را پرداخت نکرده اند. در نیمه اول سال 2021 ، Moderna 7 درصد مالیات ایالات متحده و Pfizer 15 درصد مالیات پرداخت کرد ، که بسیار کمتر از نرخ 21 درصد مورد نیاز قوانین ایالات متحده است. نرخ های پایین مالیاتی ایالات متحده که توسط این شرکت های آمریکایی پرداخت می شود ، نشان دهنده یک سیستم مالیاتی خراب و ناکارآمد است که به شرکت هایی که میلیاردها دلار درآمد دارند اجازه می دهد مالیات کمتری نسبت به خانواده هایی که در ایالات متحده کار می کنند بپردازند. BioNTech ، استارتاپ آلمانی که دستور واکسن Pfizer را توسعه داد ، در حالی که 77 درصد سود دریافت می کرد ، مالیات بسیار بالاتری را در آلمان 31 درصد پرداخت کرد.

دینا فوئنتسفینا ، مدیر کمپین ActionAid International می گوید: “بیش از 200 میلیون نفر به این بیماری همه گیر مبتلا شده اند ، بیش از 4.5 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند و دست کم نه میلیاردر جدید بر اثر بیماری کووید کشته شده اند.” وی گفت: ما برای میلیاردرها واکسن می سازیم ، اما نمی توانیم میلیاردها نفر را که به شدت نیاز دارند واکسینه کنیم. “با توجه به سرمایه گذاری عظیم دولتی در توسعه این واکسن ها ، نیاز مبرم به سلامت عمومی در سراسر جهان ، این واکسن های نجات باید یک کالای عمومی جهانی باشد.”

در آستانه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و بایدن ، فعالان در سراسر جهان از جمله ایالات متحده ، بریتانیا ، برزیل ، آلمان ، آفریقای جنوبی ، هند در حال حرکت هستند و خواهان لغو انحصارات واکسن هستند: بیش از 140 رهبر سابق – برندگان نوبل ، از جمله فرانسوا اولاند ، هلن کلارک و گوردون براون – به آنها ملحق شدند که پیش از انتخابات عمومی 26 سپتامبر نامه ای سرگشاده به نامزدهای آلمانی نوشتند و خواستار تغییر مخالفان آلمان شدند. به ثبت اختراعات و کمک به تولیدکنندگان کشورهای در حال توسعه در انتقال فوری فناوری واکسن.

بر اساس داده های مالی سه ماهه دوم اخیر منتشر شده ، اتحادیه V برای واکسن تخمین می زند که Moderna امسال بیش از 6 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است که 4.3 میلیارد دلار آن سود است که 69 درصد از درآمد واکسن است. Moderna پیش بینی می کند که فروش واکسن تا سال 2021 به 20 میلیارد دلار برسد. در همان زمان ، Moderna نرخ مالیات واحد را می پردازد. در سال 2021 ، علی رغم میلیاردها درآمد ، تنها 322 میلیون دلار مالیات پرداخت کرد.

با توجه به اینکه Moderna و BioNTech هیچ محصول تجاری دیگری به جز واکسن COVID-19 ندارند ، حاشیه سود کلی تقریباً منحصراً از واکسن ها است. اگرچه Pfizer یک شرکت نوپا نیست که محصولات زیادی را می فروشد ، اما واکسن COVID یک شکست بزرگ برای Pfizer بود.

واکسن COVID در حال حاضر بیش از یک سوم کل درآمد درآمد Pfizer را تشکیل می دهد. Pfizer در نیمه اول امسال بیش از 11 میلیارد دلار واکسن فروخت. Pfizer در حال حاضر پیش بینی فروش کل واکسن 33.5 میلیارد دلار تا سال 2021 را دارد. Pfizer ادعا می کند که واکسن آن کمتر از 30 درصد از سود آن را به همراه دارد ، اما از آنجا که Pfizer اطلاعات مالی را فقط در مورد درآمد واکسن و نه هزینه های آن ارائه می دهد ، تعیین حاشیه سود آن به تنهایی غیرممکن است. این کشور تنها 0.5 درصد از دوز واکسن خود را به فقیرترین کشورها فروخته است.

“مدل تجاری مورد استفاده غول های دارویی بسیار سودآور است و برای سهامدارانی که دستمزد سخاوتمندانه ای دارند بسیار مناسب است ، در حالی که کشورهای در حال توسعه هستند که هزینه را پرداخت می کنند. “این کشورها در حال حاضر در اوج جدید عفونت و مرگ و میر بدون واکسن و درمان هستند.” سارا آلیبیانی ، مشاور سیاست سلامت جهانی Oxfam ایتالیا ، RO ROLA CELLA MICHION ، رئیس شرایط اضطراری گفت. “غول های دارویی مانند Pfizer ، Moderna و BioNTech به جای همکاری با سایر تولیدکنندگان با کیفیت دولت برای تامین سهمیه کافی برای پاسخگویی به تقاضای جهانی ، بیشتر به دنبال افزایش حداکثر سود خود هستند. با قدرت انحصاری ، اشتراک فناوری ، حق بیمه سنگین ، تخمین زده می شود که به سه غول دارویی 41 میلیارد دلار در سال 2021 بیشتر از هزینه تخمین زده شده برای تولید واکسن خود پرداخت می شود. بدون اقدامات قاطع و فوری دولتها برای تعلیق روادید ، ما با افزایش بیشتر قیمت از جمله فروش داروهای دوز سوم به کشورهای ثروتمند روبرو هستیم. “

“تجمع واکسن توسط کشورهای ثروتمند ، کسب سود توسط شرکت های دارویی غنی ، هنگامی که میلیون ها نفر در سراسر جهان از حمایت محروم هستند ، نه تنها از نظر اخلاقی اشتباه نیست ، بلکه کوته بینانه و خطرناک است.” گفت سیلورمن “همانطور که نسخه دلتا به وضوح نشان می دهد ، اگر COVID در سایر نقاط جهان آزمایش نشود ، جهش می تواند منجر به گسترش ویروس ، بیماری جدی یا مرگ کسانی که واکسینه نشده اند ، شود. گزینه های آینده ممکن است ما را به سطح بعدی برساند. “برای کنترل واقعی این ویروس ، ما باید انحصارات واکسن را پایان دهیم ، دستور العمل را به اشتراک بگذاریم ، تولید را در سراسر جهان تسریع کنیم و در اسرع وقت تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری را واکسینه کنیم.”در کشورهای ثروتمند ، مانند ایالات متحده ، انگلستان و سایر کشورها ، استفاده از داروهای تقویت کننده اضافی ، در حالی که کشورهای فقیر بسیار عقب هستند ، به احتمال زیاد سود را افزایش داده و خطر نسخه های مقاوم به واکسن را افزایش می دهد.

معازا می گوید: “کشورهای ثروتمند دوزهای بیشتری را خریداری می کنند تا به ساکنان خود تزریق سوم را انجام دهند ، در حالی که بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا اولین دوز را به پزشکان و پرستاران خود ارائه دهند ، که نشان دهنده نابرابری اساسی است که در واکنش ما به COVID تا کنون حاکم بوده است.” سیوم از اتحاد آفریقا و اتحاد واکسن خلق در آفریقا. “این وضعیت نابرابر موجود منجر به مرگ غیر ضروری در سراسر جهان می شود و گزینه های جدیدی را به وجود می آورد که سلامت عمومی را در همه جا تهدید می کند ، که همه آنها کیفی برای مدیران بزرگ داروسازی و سرمایه گذاران شرکت خواهد بود.”

سیلورمن در پایان گفت: “این شرکت ها با جلوگیری از تولید واکسن و کاهش مالیات هایی که پرداخت می کنند ، درآمد و سود خود را حداکثر کرده اند.” “ما به واکسن مردم نیاز داریم ، به این معنی که دستور العمل واکسن را با استفاده از تمام ظرفیت تولید جهان تولید می کنیم و دوزهای کافی را برای همه تولید می کنیم. تا زمانی که همه در امنیت نباشند ، هیچ کس در امان نخواهد بود. “

یادداشت های ویراستار

اتحاد واکسن خلق ائتلافی از بیش از 75 سازمان است که تحت هدف مشترک کمپین “واکسن مردم” علیه COVID-19 متحد شده اند.

درآمدهای شرکت ، سود و اطلاعات مالیاتی از صورتهای مالی شرکت در دسترس عموم ، مانند اسناد ارائه شده به کمیسیون اوراق بهادار و بورس. در این زمینه ، حاشیه سود قبل از اپیدمی در Fortune 500 8 بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برآورد قیمت ، به گزارش اتحادیه V WHO مراجعه کنید غنیمت بزرگ واکسنبه

نامه سرگشاده سران پیشین دولتها و برندگان جایزه نوبل به نامزدهای آلمانی به زبان انگلیسی و آلمانی موجود است.دیدگاهتان را بنویسید