شماره های آیداهو COVID-19 در مسیر اشتباهی قرار دارند


طی چند هفته گذشته، ما شاهد اثرات ویروس بسیار مسری نوع Omicron بوده ایم که باعث COVID-19 می شود. Omicron در حال حاضر بیش از ۸۸ درصد موارد را در آیداهو تشکیل می دهد. درصد تست های مثبت (درصد مثبت) از ۸.۶ درصد در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۷.۱ درصد در ۱ ژانویه ۲۰۲۲ دوبرابر شد. برای هفته منتهی به ۸ ژانویه دوباره به ۲۵.۷ درصد افزایش یافت. برای در نظر گرفتن این موضوع، نرخ مثبت بودن تست در اوج آخرین نوع دلتا ۱۷.۳ درصد برای هفته منتهی به ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ بود.

چندین ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی در آیداهو میزان تست‌های مثبت این هفته را بالای ۳۰ درصد و برخی تا ۴۰ درصد گزارش کرده‌اند. ما انتظار داریم که مثبت بودن آزمون در سراسر ایالت به افزایش خود ادامه دهد و برای مدتی آینده بسیار بالاتر از هدف ۵ درصد باقی بماند.

با توجه به گستردگی عفونت Omicron، ما شاهد و انتظار داریم که تعداد زیادی از افراد مبتلا به COVID-19 را همزمان ببینیم. این باعث می شود که بسیاری از افراد همزمان کار نکنند. این تأثیر منفی دوگانه بر سیستم های مراقبت های بهداشتی دارد که شامل مراقبت های اولیه، بیمارستان ها و امکانات مراقبت های طولانی مدت می شود.

سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالت شاهد افزایش تعداد بیماران COVID-19 هستند در همان زمان که تعداد قابل توجهی از کارکنان مراقبت های بهداشتی به دلیل ابتلا به COVID-19 یا قرار گرفتن در معرض COVID-19 قادر به کار نیستند. ۱۹. این بدان معناست که ظرفیت مراقبت های بهداشتی در حال کاهش است در حالی که تقاضا برای خدمات مراقبت های بهداشتی در حال افزایش است.

این موضوع در حال حاضر استرس زیادی را بر سیستم های مراقبت های بهداشتی آیداهو وارد می کند و ما انتظار داریم قبل از اینکه بهتر شود بدتر شود.

همه ما آرزو می کنیم که موج دلتا از اواخر سال گذشته آخرین موج کووید-۱۹ باشد. متأسفانه، این موج کنونی Omicron سریعتر از هر موج دیگری بسیاری از افراد را مبتلا می کند.

ما از شما می خواهیم که اقدامات احتیاطی را برای خود و خانواده خود انجام دهید. اکنون مهمتر از همیشه پیروی از چند روش ساده است:

  • استفاده از ماسک با کیفیت را انتخاب کنید. ماسک هایی که به درستی استفاده می شود از دیگران محافظت می کند و از شما محافظت می کند.
  • دست های خود را اغلب بشویید.
  • واکسیناسیون را انتخاب کنید
  • اگر واکسن زده اید، واکسن تقویتی را انتخاب کنید.
  • اگر مریض هستید در خانه بمانید.

در حالی که ما انتظار شکست های بیشتری را در نوع Omicron داریم، داده ها نشان می دهد که شات تقویت کننده خطر پیامدهای شدید را حتی با Omicron کاهش می دهد. و تزریق تقویت کننده خطر ابتلا به یک مورد شدید کووید-۱۹ را تا حد زیادی کاهش می دهد.

آزمایش COVID-19 در آیداهو

آزمایش یک ابزار ضروری در طول یک بیماری همه گیر برای کاهش انتشار ویروس است: حتی اگر علائم بسیار خفیفی مانند گلودرد یا علائم سرماخوردگی دارید، ممکن است کووید-۱۹ باشد، و آزمایش مهم است تا بتوانید موارد مناسب را انجام دهید. اگر معلوم شود که کووید-۱۹ است اقدام کنید.

با این حال، تعداد بسیار محدودی از تست‌های سریع، به‌ویژه تست‌های خانگی بدون نسخه وجود دارد. در حال حاضر، تولید آزمایشی سریع با تقاضا همگام نیست. در سراسر کشور و در آیداهو، انتظار داریم در هفته‌های آینده شاهد آزمایش‌های سریع‌تری در دسترس باشیم. در ضمن، می‌توانید تست‌ها را به‌صورت آنلاین خریداری کنید تا در صورت نیاز در آن شرکت کنید.

با این حال، آزمایش PCR در سراسر ایالت در دسترس است و نتایج معمولاً بین ۲ تا ۴ روز در دسترس هستند. مکان های آزمون سراسری را می توان با نگاه کردن به آن پیدا کرد Coronavirus.idaho.gov وب سایت یا توسط مخاطب محلی شما ناحیه بهداشت عمومی.

اگر نمی توانید آزمایشی را پیدا کنید، لطفاً اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا دیگران را آلوده نکنید. من می دانم که همه ما از این همه گیری مداوم خسته شده ایم. متأسفانه، ما عجله داریم و بار دیگر از همه ساکنان آیداهو می‌خواهیم که ایمن بمانند و سهم خود را برای حفظ سلامت خانواده و دوستان خود انجام دهند.

آخر هفته ای سالم و سلامت برایتان آرزومندم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر