شکستن رژیم به معنای تخریب همه پل ها نیست.


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند عادت را ترک کنند یا از انجام برخی کارها خودداری کنند ، گاهی اوقات این امر می تواند ناشی از عواملی مانند عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و و.

این کار را تکرار کنید یا برنامه را بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم به ترک سیگار ، خودارضایی ، یا سیگار کشیدن یا خودارضایی دارد ، یا فردی که بنا به دلایلی مدتی رژیم گرفته است ، از رژیم غذایی خارج شده یا مقدار زیادی از غذای مجاز مصرف می کند. به

احساس گناه و ادامه دارد

در این شرایط ، یک فرد ممکن است به دلیل احساس گناه همه چیز را رها کند ، سپس خود را مجازات کند ، کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، همچنان به سیگار کشیدن ادامه دهد ، یا هنگامی که فقط یک غذای غیرقانونی می خورد ، به طور بی رویه به خوردن غذاهای دیگر ادامه دهد.

به این می گویند اثر جهنم

یعنی اکنون که این اتفاق افتاده است ، او با بی دقتی ، یا به عبارت دیگر ، حلقه ذهنی را که به خاطر گناه برای او ترسیم شده بود ، کاملاً رها کرده و رها کرده یا از بین برده است.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم های غذایی 2 راه حل وجود دارد:

اولین راه حل ، شکستن رژیم است

اولین قدم جلوگیری از آن است.

برای انجام این کار ، بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کنید ، جایگزین مناسب برای آن عوامل را انتخاب کنید یا از تماس با آن عوامل اجتناب کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاصی یا در محیطی خاص ، مانند رستوران ها ، عاملی است که باعث می شود فرد رژیم غذایی خود را مختل کند ، از این وضعیت دوری کنید.

به عنوان مثال ، برای افرادی که به نوشیدنی های گازدار علاقه زیادی دارند ، به جای نوشیدنی های گازدار معمولی ، می توان از نوشیدنی های مختلف معطر و گازدار که با قندهای مصنوعی شیرین شده اند ، بدون کالری استفاده کرد. به

استفاده از آن به عنوان میان وعده در روزهای خاص ، طبق برنامه از پیش تعیین شده ، نیز می تواند در این موارد کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن رژیم است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ داده است ، به عنوان مثال ، فرد غذاهای خاصی را از برنامه حذف کرده است.

در این شرایط ، کنترل خود و احساس گناه می تواند منجر به کنار گذاشتن همه چیز و خوردن غذای غیرمجاز بیشتر شود. مخالف خودت را ببخش و این فکر که من نیز می توانم اشتباه کنم ، با یک اشتباه پایان نمی یابم ، می توانم به راه درست برگردم ، اجازه ندهم اشتباهات ادامه یابد ، همه چیز را رها کنم.

ارسال شده توسط: عباس محتهد


مطالب بیشتر.

در اینجا پنج اشتباه رایج بدنسازان آمده است

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست؟ آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید