صادرات بر اساس شهر، روندهای جهانی تاریخی و آینده را نشان می دهد – Tekbest 100


امروز ما شاهد رخدادهای ترسناک ژئوپلیتیکی هستیم – اوکراین، تایوان و خاورمیانه فقط چند مورد را نام برد. این علاوه بر صحبت از سازماندهی مجدد نیروهای مالی جهانی و رکود احتمالی جهانی است. ممکن است نگاهی تاریخی به دولت-ملت های جهان در طول زمان بیندازیم تا بهتر بفهمیم جهان در آینده به کجا می رود.

بخشی از درک تاریخی دولت‌های ملت این است که بدانیم کدام کشورها از نظر صادرات پیشتاز جهان هستند. این یک شاخص مالی است که نشان می دهد کدام کشور نه تنها یک رهبر مالی، بلکه یک رهبر ژئوپلیتیکی در جهان محسوب می شود. این تاریخچه را در نمودارها و ویدیوی زیر تماشا کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

جای تعجب نیست که پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده و بریتانیا برای اولین بار به عنوان کشورهای پیشرو در جهان ظاهر شدند و بسیاری از نقاط جهان را در سال های گذشته ویران کردند. ایالات متحده ذینفع اصلی جهان بود زیرا تا حد زیادی از جنگ دست نخورده بود.

صادرات کشور در سال 1950م

تنها چند دهه طول کشید تا آلمان و ژاپن پس از جنگ جهانی دوم شروع به بازسازی کنند تا جایگاه خود را در جهان به عنوان صادرکنندگان اصلی بازیابند.

صادرات کشور در سال 1970م

تا پایان قرن، ایالات متحده موقعیت جهانی خود را به عنوان یک صادرکننده جهانی حفظ کرد. دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ دهه‌هایی بودند که آمریکا منبع اصلی فناوری از دوران فناوری اطلاعات بود، که در آن زمان در نوسان کامل بود.

صادرات کشور 2000

چین که در سال ۲۰۰۰ در فهرست ۱۰ صادرکننده برتر قرار گرفت، تنها یک دهه طول کشید تا به صدر فهرست برسد. اگرچه چینی‌ها رشد بهره‌وری شگفت‌انگیز خود را اعتبار می‌دهند، اما این امر عمدتاً از طریق سیاست‌های تجارت خارجی غرب که طبقه متوسط ​​غربی را از بین برد، به دست آمد.

صادرات کشور در سال 2010

در حالی که “ساخت چین” به یک عنصر اصلی در زندگی روزمره ما تبدیل شده است، همه چیز از تلفن های ما گرفته تا لباس های ما در یک “کارخانه جهانی” ساخته می شود، همیشه اینطور نبود. تنها پس از پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ بود که چین واقعاً به روی اقتصاد جهانی باز شد و به سرعت آن را به مهمترین حلقه در زنجیره تأمین جهانی امروز تبدیل کرد.

کشور صادراتی در سال 2021

آخرین ویدیوی Racings Bars Statistia را ببینید که نشان می‌دهد چین در ۲۰ سال گذشته به بزرگترین صادرکننده کالا در جهان تبدیل شده است، در حالی که نشان می‌دهد چه کسی بر تجارت جهانی قبل از اینکه جهانی شدن به نیروی غالب امروز تبدیل شود، تسلط داشته است.

پس از اینجا کجا برویم؟ بسیاری از مردم شاهد رشد شگفت انگیز صادرات اخیر چین هستند و معتقدند این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت. اما آیا این در کارت است؟ اگر غرب در حال تجربه یک رکود اقتصادی بزرگ است و با توجه به اینکه شرکت های کشتیرانی چینی بسیاری از طبقه متوسط ​​را در غرب از بین برده اند، چه کسی تمام صادرات چین را خریداری می کند؟

شاید دوره جهانی زدایی در دهه آینده بار دیگر منجر به ظهور فهرست جدیدی از ۱۰ صادرکننده بزرگ جهان شود.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر