صلیب یورک پریست تنها چیزی است که از حملات توطئه ای باقی مانده است – اخبار سرعت


تحقیقات جدید روی یک صلیب متعلق به یکی از دوستان گای فاکس نشان می دهد که این صلیب تنها صلیب باقی مانده از حملاتی است که پس از توطئه باروت در سال ۱۶۰۵ انجام شد.

مدیر مجموعه های ویژه بار ابی، دکتر هانا توماس، به دنبال صلیب کشیش یورک، پدر ادوارد اولدکورن، که پس از طرح باروت به دار آویخته شده بود، رنگ آمیزی شده بود و تکه تکه شده بود. این تحقیق نشان داد که صلیب تنها کسی است که پس از توطئه ۱۶۰۶ از یورش به خانه های کاتولیک ها جان سالم به در برده است.

این صلیب که مربوط به اواخر قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم است، در گودال کشیش که پدر اولدکورن در آن پنهان شده بود، کشف شد. او به دلیل اینکه یک کشیش کاتولیک و یسوعی بود مظنون به دست داشتن در این توطئه بود.

هیچ مدرکی مبنی بر دست داشتن اولدکورن در توطئه باروت وجود نداشت و او به دلیل مذهب کاتولیک خود در ۷ آوریل ۱۶۰۶ اعدام شد.

دکتر توماس گفت: “این یکی از شگفت انگیزترین چیزهایی است که ما در Abbey Bar به نمایش گذاشته ایم.

ما از نزدیک با کارشناسانی مانند مایکل هاجز کار کرده‌ایم که تحقیقات کاملی در مورد تاریخچه مخفیگاه‌های شناخته شده درویدها در انگلستان و ولز انجام داده است، و اکنون معتقدیم که این تنها موردی است که از یک سری حملات جان سالم به در برده است. در سال ۱۶۰۶، پس از کشف پلات در نوامبر ۱۶۰۵، رویدادی در خانه های همکاران برجسته کاتولیک در سراسر میدلندز رخ داد.

“جستجوی هیندلیپ ۱۲ روز حیرت انگیز به طول انجامید و پدر اولدکورن بیشتر اوقات از ترس جان خود در یک اتاق کوچک مخفی پنهان می شد. این چیز کوچک اکنون تنها شاهد زنده مانده از آن روزهای وحشتناکی است که با اعدام اولدکورن و در ملاء عام به پایان رسید. یارانش.”

یورک پرس: مدیر مجموعه های ویژه در بار ابی، دکتر هانا توماس، با یک صلیبمدیر مجموعه های ویژه در بار ابی، دکتر هانا توماس، با صلیب (عکس: دنی لاوسون/پن)

برچسب روی صلیب، که گمان می‌رود در دهه ۱۹۵۰ به آن اضافه شده باشد، می‌گوید: «یک پرونده مبلغ و یک صلیب در لانه کشیش در قلعه هنلیپ پیدا شد. [Hindlip Hall]ووستر، جایی که پدر. Oldcorne SJ خدمت کرد و دستگیر شد.

«متولد یورک. ۵ بار تکان داده شده است. HDQ [Hanged, Drawn, Quartered] 7 آوریل ۱۶۰۶. ورچستر.

این صلیب در بار ابی، قدیمی ترین صومعه انگلستان به نمایش گذاشته شده است. بنیانگذار این سیستم مری وارد، خواهرزاده توطئه کنندگان باروت جان، کریستوفر رایت و توماس پرسی بود.

اولد کورن دوست گای فاکس و برادران کریستوفر و جان رایت در مدرسه سنت پیتر در یورک بود و او مشکوک به کشیش کاتولیک و یسوعی بود.

او شکنجه شد، اما با وجود اینکه هیچ مدرکی دال بر دخالت او در توطئه باروت وجود نداشت، به عنوان یک کشیش یسوعی اعدام شد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر