صندوق ثروت نروژ از درخواست برای حسابرسی ویژه در Credit Suisse که رسوایی زده است حمایت می کند.


بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری مستقل جهان از درخواست‌ها برای حسابرسی ویژه در Credit Suisse حمایت کرده و هشدار داده است که با افزایش فشار بر وام‌دهنده سوئیسی برای اصلاح مدیریت ارشد خود، مدیران و اعضای هیئت‌مدیره را از مقصر دانستن رسوایی‌های متعدد تبرئه نمی‌کند.

صندوق نفت ۱.۳ تریلیون دلاری نروژ، که ۱۵ سهامدار برتر در Credit Suisse با ۱.۳ درصد از سهام است، در نشست سالانه روز جمعه به معافیت هیئت مدیره و مدیران ارشد از مسئولیت قانونی برای سال مالی ۲۰۲۰ رأی منفی خواهد داد. اعلام قصد رأی گیری خود در روز یکشنبه.

این امر باعث افزایش دما در بانک می شود زیرا دو مشاور با نفوذترین پروکسی، ISS و Glass Lewis، همین موضع را در این ماه توصیه می کنند.

صندوق ثروت و مشاوران سهامداران تمایلی به تبرئه ورشکستگی‌های وام‌دهنده در رابطه با فروپاشی شرکت تامین مالی زنجیره تامین گرین‌سیل و آرچگوس کپیتال ندارند، دفتر خانواده‌ای که انفجار آن باعث زیان تجاری ۵.۵ میلیارد دلاری شد که بزرگترین زیان بانک در ۱۶۶ سال گذشته است. تاریخ .

با این حال، صندوق نفت یک گام فراتر از گروه های نیابتی رفت و از پیشنهاد سهامداران بنیاد Ethos برای تعیین یک حسابرس ویژه مستقل برای بررسی زیان های مالی زنجیره تامین مربوط به گرینسیل و ماجرای “Swiss Leaks” حمایت کرد، که در آن جزئیات حساب ها در وام دهنده مرتبط با جنایات جدی افشا شد.

Financial Times ماه گذشته گزارش داد که سرمایه گذاران Credit Suisse تلاش کردند تا Axel Lehmann را متقاعد کنند که آرای برکناری مدیر را در جلسه سالانه شرکت ندهد.

این در اعتراض به تصمیم هیئت مدیره مبنی بر عدم انتشار گزارشی درباره شکست‌های مربوط به سقوط Greensill در سال گذشته بود که باعث شد Credit Suisse 10 میلیارد دلار از سرمایه مشتری را مسدود کند که ۲.۷ میلیارد دلار آن هنوز بازیابی نشده است.

صندوق نفت، همراه با ISS و گلس لوئیس، رأی مخالف برکناری مدیران را برای سال ۲۰۲۰ توصیه کرده است، اما برای سال ۲۰۲۱ رأی مثبت خواهد داد. این صندوق در سال گذشته سهم خود را در وام دهندگان سوئیسی به میزان قابل توجهی کاهش داد و آن را از ۳.۴ درصد در پایان سال کاهش داد. ۲۰۲۰.

کردیت سوئیس درگیر رسوایی‌های متعددی از جمله فروپاشی گرین‌سیل و آرکگوس، ماجرای سوئیس لیکس، خروج آنتونیو هورتا اوسوریو، رئیس سابق آنتونیو هورتا اوسوریو پس از نقض محدودیت‌های قرنطینه کووید-۱۹ و استفاده بیش از حد از جت‌های جنایی شرکتی در رابطه با معاملات هواپیما، شده است. گروهی از مافیوزهای بلغاری قاچاق کوکائین و پرداخت ۴۷۵ میلیون دلار جریمه برای حل و فصل رسوایی “اوراق ماهی تن” موزامبیک.

طبق قوانین سوئیس، مدیران و مدیران شرکت ها در قبال اظهارات گمراه کننده یا نادرست و همچنین ایجاد خسارت به شرکت، عمدا یا از طریق سهل انگاری، در برابر سهامداران مسئول هستند. هر سال، معمولاً از سهامداران خواسته می شود تا رای دهند تا آنها را از مسئولیت قانونی خود در سال مالی قبل معاف کنند.

سال گذشته، بانک در جلسه سالانه خود رای تخلیه را لحاظ نکرد، زیرا بلافاصله پس از فروپاشی گرینسیل و آرکگوس بود. در حالی که رای تا حد زیادی نمادین است، فشارسنج مهمی از نظر سهامداران از رهبری یک شرکت است.

صندوق نفت نروژ به دنبال مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی است تا به آن کمک کند تا بازدهی ضعیف خود را در دهه آینده افزایش دهد و قبلاً به دلیل سیاست های پرداخت امسال اپل علیه اپل رای داده است.

به طور جداگانه، روزنامه سوئیسی NZZ am Sonntag گفت که کردیت سوئیس قرار است جایگزین سه مدیر ارشد اجرایی خود – رومئو سروتی، مدیر ارشد حقوقی، دیوید ماترز، مدیر مالی و هلمان سیتوهانگ، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شود.

این بانک گفت که مدیریت ارشد “به طور منظم” “انتصاب های ارشد برای برخی سمت های خاص” را بررسی می کند، اما “هیچ تصمیمی در هیئت مدیره گرفته نشده است”.

ویدئو: Greensill: داستانی از غرور، هیاهو و طمع

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر