علم ورزش آیا نوشیدنی ارگانیک ورزشی برای بازیابی ورزش مفید است؟


در این مقاله چه می خوانید؟

نوشیدنی های ورزشی می توانند بخش مهمی از مدیریت آب برای بزرگسالان و ورزشکاران فعال باشند. مطالعات نشان داده است که بسته به شدت فعالیت بدنی ، نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک را می توان با تغذیه ورزشی تکمیل کرد. هدف آنها برآوردن نیازهای متغیر ورزشکاران با ارائه محصولات سالم تر است ، اما سوال این است که آیا نوشیدنی های ورزشی ، ارگانیک یا غیر ارگانیک ضروری هستند.

نوشیدنی های ارگانیک ورزشی در مقابل نوشیدنی های ورزشی سنتی

بهبود سلامت دلیل اصلی مصرف کنندگان نوشیدنی های ورزشی ارگانیک است. غذاهای ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی ، استروئیدها ، آنتی بیوتیک ها و آفت کش ها ساخته می شوند. تولیدکنندگان گاتورید شروع به بهبود محصولات خود با حذف روغن نباتی برم کرده اند که تأثیر منفی بر سلامتی دارد.

نسخه نوشیدنی ورزشی ارگانیک بیشتر اصلاح شده است و فقط شامل هفت جزء است: آب ، شکر ارگانیک ، اسید سیتریک ، طعم طبیعی ارگانیک ، نمک دریا ، سیترات سدیم و کلرید پتاسیم.

نوشیدنی های ورزشی سنتی با شکر شیرین می شوند و متعلق به گروه غذایی نوشیدنی های غیر الکلی یا نوشابه هستند. ترکیبات رایج شامل آب ، الکترولیت ها (سدیم-پتاسیم) ، شکر ، رنگ های مصنوعی ، عطرها است.

ممکن است نوشیدنی های ورزشی ارگانیک با ترکیبات کمتر انتخاب بهتری باشند ، اما تولیدکنندگان هنوز به میزان قند و سدیم بالای محصول توجه نکرده اند. آنها نگفتند که آیا نوشیدنی های ورزشی سالم هستند (ارگانیک یا نه) یا چه زمانی باید مصرف شوند.

تاریخ:

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از تمرین بهتر است؟

دانشمندان دانشگاه فلوریدا در سال 1965 نوشیدنی های ورزشی را برای تیم فوتبال خود موسوم به گاتور اختراع کردند. برای بهبود روحیه تیمی ، نوشیدنی ورزشی جدید Gatorid نام دارد. هدف Gatoride تأمین تعادل آب و الکترولیت در ورزشکاران در طول چندین ساعت ورزش شدید بود.

سال بعد ، تجمع های فلوریدا برای اولین بار در تاریخ برنده نارنجی شد. چیزی که گاتورز را از سایر تیم های فوتبال متمایز کرد نوشیدنی ورزشی جدید آنها بود که ظاهرا عملکرد ورزشی آنها را بهبود بخشید.

خط کسب و کار گاتوراد آغاز شد و سپس صاحبان محصولات موسسه علوم ورزشی گاتوراد را ایجاد کردند. تا به امروز ، Gatorad بیشترین درصد فروش و بازاریابی نوشیدنی های ورزشی را کنترل می کند.

گاتوراد ، یک نوشیدنی ورزشی ارگانیک ، در حال تقاضای مصرف کنندگان برای گزینه های سالم تر است و مطمئناً سایر تولید کنندگان نوشیدنی های ورزشی نیز از این روش پیروی خواهند کرد. صنعت ارگانیک یک بازار چند میلیارد دلاری است که انگیزه ای برای تولیدکنندگان مواد غذایی است. ورزشکاران فعال و بزرگسالان تلاش می کنند تا سالم تر باشند ، این به معنی بهبود تغذیه ورزشی است.

تحقیقات متناقض

موسسه علوم ورزشی گاتورید حامی اصلی تحقیقات نوشیدنی های ورزشی است. این امر منجر به تضاد منافع می شود ، زیرا محققان به شدت به بودجه صنعت وابسته هستند. بر اساس مقاله تحقیقی منتشر شده در PLOS Medicine ، بودجه صنعت می تواند منجر به حمایت از محصولات شود ، صرف نظر از پیامدهای بالقوه سلامتی آنها.

به طور کلی ، نتیجه گیری دقیق مبتنی بر شواهد در مورد نوشیدنی های ورزشی کمیاب به نظر می رسد. بسیاری از آزمایشات بالینی فرضی هستند و نتایج متناقضی دارند.

تحقیقات نشان می دهد که تصمیم گیری درباره نوشیدنی های ورزشی عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد یا تفاوتی نمی کند. شواهد قانع کننده می تواند برای ورزشکاران ، مربیان ، متخصصان تغذیه که برای انتخاب سالمتر به تحقیقات وابسته هستند مشکل ساز شود.

نقش نوشیدنی های ورزشی

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از تمرین بهتر است؟

ورزشکاران و نوشیدنی های ورزشی برای بزرگسالان فعال طوری طراحی شده اند که مایعات و الکترولیت های (سدیم-پتاسیم) از دست رفته در حین فعالیت بدنی شدید را دوباره پر کنند. به گزارش مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، برای ورزشکارانی که بیش از دو ساعت ورزش می کنند ، این امر می تواند عملکرد را به دلیل مصرف کربوهیدرات ها و مایعات در نوشیدنی های ورزشی افزایش دهد.

ورزشکاران و بزرگسالان فعال که به طور منظم فعالیت بدنی انجام می دهند ، آب و الکترولیت ها را به دلیل تعریق از دست می دهند. تحقیقات نشان داده است که مدیریت آب ، از جمله آب و نوشیدنی های ورزشی ، می تواند به کم آبی بدن افراد کمک کند.

هدف این است که از کم آبی جلوگیری شود تغییرات اضافی در تعادل الکترولیت ها ، که می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد. میزان عرق در ورزشکار به ورزشکار متفاوت است ، بنابراین برنامه های جایگزینی مایعات توصیه می شود. به گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا ، نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکارانی که بیش از 60 دقیقه ورزش سنگین انجام می دهند مفید است.

بحث قند

نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک قند بالایی دارند. به گفته مرکز تغذیه سالم ، برخی از نوشیدنی های ورزشی ممکن است حاوی 19 گرم قند ، 200 میلی گرم سدیم و 80 کالری در هر وعده 8 اونس باشند. میزان قند یک نوشیدنی ورزشی حاوی 19 گرم قند تقریباً معادل 5 قاشق چایخوری است.

مشکل این است که بزرگسالان ، نوجوانان و غیر ورزشکاران آنها را با نرخ هشداردهنده ای مصرف می کنند. مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین (SSB) ، مانند نوشیدنی های ورزشی ، “منبع اصلی افزودن قند در رژیم غذایی آمریکایی” هستند. نشان داده شده است که مقدار زیاد قند در اضافه وزن ، چاقی و سلامت ضعیف دندان ها نقش دارد.

دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی (WHO) به بزرگسالان توصیه می کند که بیش از 6 قاشق چای خوری شکر در روز مصرف نکنند. این مقدار برای کودکان باید حداکثر 3 قاشق چای خوری در روز باشد. نوشیدنی ورزشی برای بزرگسالان تقریباً نیاز روزانه به قند را برآورده می کند برای کودکان مناسب نیست.

به گفته ائتلاف اقدام چاقی (OAC) ، وقتی نوشیدنی های ورزشی در خارج از سالن بدنسازی مصرف می شوند ، مقدار زیادی قند ، سدیم و کالری اضافی تولید می کنند. مصرف زیاد قند نوشیدنی های شیرین (SSB) “عامل اصلی پوسیدگی و چاقی و دیابت نوع 2 است”.

مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا مقاله ای را منتشر کرده است که نشان می دهد نوشیدنی های شیرین قندی (مانند نوشیدنی های ورزشی) نه تنها عامل اصلی پوسیدگی دندان ها هستند ، بلکه جایگزینی برای مصرف مایعات سالم نیز هستند.

تصور می شود که SSB ها خطر مشکلات دهانی را به ویژه در بزرگسالان و کودکان کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است که نوشیدنی های شیرین عامل اصلی و منبع ایجاد حفره هستند.

مقایسه نوشیدنی های ورزشی

نوشیدنی های ورزشی در اندازه ها ، طعم ها و مواد مختلفی وجود دارند. نوشیدنی های ارگانیک ورزشی ، مانند گاتورید ، هنوز به دلیل محتوای آنها به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته اند. خط جدید Gatorides ارگانیک شامل هفت قاشق چای خوری شکر اضافه شده است – 16.9 اونس در هر وعده.

طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AMA) ، میزان توصیه شده قند برای بزرگسالان 6 قاشق چایخوری بیشتر است. مشکل دیگر نوشیدنی های ورزشی این است که آنها به عنوان یک گزینه سالم برای ورزشکاران و عموم مردم به بازار عرضه می شوند. ائتلاف علیه مانع (OAC) نمودار تفکیک اجزای محبوب نوشیدنی های ورزشی را ارائه کرده است.

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از تمرین بهتر است؟

حقایق و توصیه ها برای نوشیدنی های ورزشی

انتظار می رود بازاریابی و فروش نوشیدنی های ارگانیک ورزشی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این نوشیدنی ها برای بهبود سلامتی و تناسب اندام ما تبلیغ می شوند ، اما طبق تحقیقات انجام شده ، این نوشیدنی ها برای افراد غیر ورزشکار توصیه نمی شود. در اینجا برخی از حقایق و توصیه های حاصل از تحقیقات در مورد نوشیدنی های ورزشی آمده است.

  • فواید نوشیدنی های ورزشی برای سلامتی فقط برای ورزشکارانی است که فعالیت بدنی دارند.
  • یک کودک یا نوجوان معمولی آمریکایی از نظر جسمانی آنقدر فعال نیست که بتواند نوشیدنی های ورزشی بنوشد.
  • آب متعادل و رژیم غذایی برای بزرگسالان فعال ، نوجوانان یا کودکانی که کمتر از یک ساعت ورزش می کنند توصیه می شود.
  • نوشیدنی های ورزشی منبع قند و کالری اضافی در رژیم غذایی ما هستند.
  • نوشیدنی ها می توانند خطر سلامت ضعیف دندان را افزایش دهند.
  • مصرف نوشیدنی های ورزشی به افزایش مصرف سدیم کمک می کند.
  • نوشیدنی های ورزشی عامل مهمی در چاقی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان است.

نوشیدنی های ورزشی به همراه سایر نوشیدنی های شیرین قندی حدود 50 درصد از قند اضافه شده به رژیم غذایی آمریکایی را تشکیل می دهند.

تهیه و ترجمه elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید