علوم ورزشی قرص دیانابول چیست؟ عوارض جانبی، مزایا، روش مصرف دیانابول


در این مقاله چه می خوانید؟

وقتی در مورد استفاده از استروئیدها توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، سوالاتی مانند عوارض جانبی ، سوء استفاده ، عوارض جانبی بر مغز ، زمان برای حفظ اثرات مصرف و … همه در ذهن ما ایجاد می شود. در این مقاله ، مجله Sports Sports پاسخ این س questionsالات را در مورد Dianabol بررسی می کند.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید تزریقی آنابولیک خوراکی است. Dianabol دارای خواص آندروژنیک-آنابولیک بسیار بالایی است که نیتروژن را در ماهیچه های خون ذخیره می کند و جذب آب و نمک را در زیر پوست و ماهیچه ها تا حد زیادی افزایش می دهد. این دارو دارای قدرت فوق العاده ای است: به همین دلیل است که ورزشکاران به این ماده متوسل می شوند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا یک ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در حقیقت ، این نوع دوم از استروئیدهای آنابولیک پس از تستوسترون در مردان یافت شد ، اولین بار توسط سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه 1960 برای افزایش استفاده ورزشکاران شناخته شد. شد: استروئیدهای آنابولیک اثرات ساختاری مانند رشد ماهیچه های اسکلتی ، اثرات آندروژنیک مانند جنسیت مردان را افزایش می دهند. این استروئید به عنوان یک ماده کنترل کننده در نظر گرفته می شود و برای شرایط خاص پزشکی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، تخمین زده می شود که 1 تا 6 درصد از ورزشکاران حرفه ای از این استروئید برای افزایش عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، آژانس اعلام کرد که تعداد استفاده کنندگان از چنین مطالبی قطعاً بیشتر از آمار موجود است.

پیشنهاد دادن:
خواندنی

بتا آلانین چیست؟ عوارض جانبی، مزایای زمان نحوه مصرف بتا آلان

چرا Dianabol بهترین استروئید آنابولیک است؟

این موفقیت بزرگی بود وقتی که Dianabol برای اولین بار در دهه 1960 به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفت. از آن زمان به بعد به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در جهان تبدیل شده است. افرادی که از آن استفاده کرده اند ، اثرات مفید آن بر افزایش حجم و قدرت عضلات را گزارش کرده اند.

دیانابول تعادل مثبت نیتروژن را افزایش می دهد. نیتروژن موجود در اسیدهای آمینه و پروتئینی است که بلوک اصلی سازنده ماهیچه است. با افزایش تراز مثبت نیتروژن ، پروتئین بدن برای ساخت عضله و افزایش و استفاده نمی شود که به عنوان منبع سوخت ماهیچه استفاده می شود و از طریق عرق ، ادرار یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و پزشکی قانونی استفاده می شود. این دارو برای درمان برخی بیماری ها مانند آسم ، سرطان سینه ، آرتروز ، آسیب ها ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی استفاده از استروئیدها گسترده است و منجر به کبد ، قلب ، بیماری کلیوی ، رفتارهای نادرست کنترل نشده ، عصبانیت و پارانویا می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری و روانی در بزرگسالان ، افسردگی ، آکنه شدید و کوتاهی قد شود.

تاثیر قرص دیانابول بر بدنسازی

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر حجم ماهیچه ها دارد و در 6 هفته اول هفته 2 تا 4 پوند افزایش می یابد. اضافه وزن شامل افزایش تجمع ماهیچه و مایعات است. همچنین باعث افزایش جریان خون در حین و بعد از ورزش می شود و همچنین باعث افزایش تمرکز می شود.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرآیند به معنی تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز است. رژیم غذایی شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تامین نیازهای روزانه شما است ، و این کربوهیدراتها منبع مستقیم انرژی در فرآیند گلیکوژنولیز هستند. با افزایش این فرآیند: بهبود می یابد ، سطح انرژی به شدت افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به ذخیره نیتروژن یکی از مزایای اصلی استروئیدهای آنابولیک است که اکثر علاقه مندان به ورزش باید از آن آگاه باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک بیشتری خواهید داشت. برعکس این معادله واضح است و باید اجتناب شود. اگر سطح نیتروژن بدن بسیار پایین باشد ، بدن با ورود به مرحله متابولیک واکنش نشان می دهد.

سنتز پروتئین

سنتز م proteinثر پروتئین یکی از اصول کلیدی است که هنگام ورزش باید مورد توجه قرار گیرد. سنتز پروتئین مقدار پروتئین تولید شده توسط سلول های بدن است. پروتئین یکی از قوی ترین اجزای سازنده ماهیچه های بدن است ، با این سنتز ، شما به طور م helpثر به بدن در ساختن ماهیچه ها کمک می کنید و در نتیجه قدرت و حجم ماهیچه ها بیشتر می شود.

پیشنهاد دادن:
خواندنی

بهترین نوع پروتئین برای افزایش سنتز پروتئین ماهیچه چیست؟

آیا Dianabol بر مغز تأثیر می گذارد؟

دوزهای زیاد تأثیرات متفاوتی بر روحیه مصرف کننده دارد و می تواند فرد را خوشحال ، راضی و هیجان زده کند. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتار خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران تأیید کرده اند که استفاده از آن تاثیری بر مغز و خلق و خوی آنها ندارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه دیانابول مصرف کنم؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش معمولی ، همزمان استفاده می کنند. این 3 روش رایج مصرف مسکن است. به طور منظم ، ورزشکار دارو را برای مدتی مصرف می کند ، سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد ، سپس بعد از پایان هفته دوباره شروع به مصرف می کند.

ورزشکار همزمان بیش از یک نوع استروئید مصرف می کند. نظریه این است که مصرف همزمان دو استروئید ممکن است اثر دارو را افزایش دهد. با استفاده از روش هرمی ، ورزشکار دو روش اول را ترکیب می کند: چرخه ای و همزمان. یک یا دو استروئید در دوزهای کم مصرف می شود ، که سپس به نصف افزایش یافته و سپس در انتهای هرم دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند که این طرح هرمی به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای زیاد استروئیدها سازگار شود و به سیستم هورمونی بدن زمان کافی برای تجدید قوا می دهد. با این حال ، اثرات مصرف با روشهای معمول “هرمی” به طور علمی اثبات نشده است.

پیشنهاد دادن:
خواندنی

کدام دارو یا مکمل بدنسازی برای کبد شما مضر است؟

روش دوز مناسب مصرف دیانابول

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

اگر قبلاً هرگز از استروئیدها استفاده نکرده اید ، بهتر است با دوز کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در روز شروع کنید. با مصرف روزانه این مقدار احتمال بروز عوارض جانبی در حین مصرف آن به حداقل می رسد. اگر متوجه عوارض مثبت مصرف آن شدید ، عوارض جانبی منفی ندارید ، می توانید دوز روزانه را به 30 میلی گرم افزایش دهید. برای اکثر مردان ، حداکثر دوز روزانه 50 میلی گرم است.

هر قوطی دیانابول حاوی حدود 90 کپسول است. یک کپسول را با سه وعده غذایی اصلی در روز به مدت حداکثر 8 هفته ، یعنی سه کپسول در روز مصرف کنید. طول عمر متوسط ​​این دارو حدود 3 تا 5 ساعت است که نشان می دهد مصرف یکبار در روز باعث نوسانات سطح خون در طول روز می شود. حتی در روزهایی که به آن عادت ندارید می توانید از آن استفاده کنید. وقتی می خواهید دوز روزانه خود را قبل از ورزش مصرف کنید ، باید بین تمرینات 30 دقیقه وقت بگذارید. دیانابول باید حداقل به مدت 2 ماه مصرف شود و به طور موقت به مدت یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن به آرامش برسد.

پیشنهاد دادن:
خواندنی

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست ، چه تاثیری بر بدنسازی دارد؟

اگر مصرف دیانابول را در عرض یک ماه قطع کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را در یک ماه قطع کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، یعنی نیمی از وزن اضافی خود را از دست می دهید. این طبیعی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که افزایش وزن دیانابول بر اساس احتباس آب است: هنگامی که مصرف دارو را قطع می کنید ، در نهایت وزن خود را کاهش می دهید.

پس از پایان دوره مصرف قرص دیانابول ؛ سطح تستوسترون بدن شما به حالت عادی برمی گردد ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، اما اگر می خواهید نتایج استفاده از آن را حفظ کنید ، باید تمرکز خوبی روی غذا و ورزش داشته باشید.

اگر مصرف آن را متوقف کنید ، چقدر پول دارد؟

شما باید انتظار داشته باشید که برخی از مزایای خود را ظرف چند روز پس از قطع مصرف روزانه دیانابول از دست بدهید.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر Dianabol را به اشتباه مصرف کنید ، عوارض جانبی متعددی وجود دارد. عوارض جانبی که معمولاً در مردان مشاهده می شود شامل بزرگ شدن سینه ، فشار خون بالا ، جوش ، آکنه ، ریزش مو و مسمومیت کبدی است. این عوارض جانبی ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از مصرف الکل اجتناب کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

پیشنهاد دادن:
خواندنی

دوره پاکسازی استروئیدها و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تاثیر دیانابول بر تستوسترون بحث برانگیز است. برخی از مقالات ادعا می کنند که این دارو ترشح تستوسترون را سرکوب می کند ، در حالی که برخی دیگر می گویند که دیانابول هیچ تاثیری بر ترشح تستوسترون ندارد ، اما واقعیت این است که مردان واکنش متفاوتی به دیانابول دارند ، البته دیانابول به تستوسترون. ویژگی های خاصی دارد. این موضوع به فرد بستگی دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم مصرف استروئیدها بستگی به شما دارد. سلامتی شما باید به گونه ای باشد که بتوانید از آن استفاده کنید و اطلاعات لازم در مورد هورمون ها را در اختیار داشته باشید.

چه کسانی نباید دیانابول مصرف کنند؟

به طور معمول ، افراد سالم می توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجود دارد که مانع استفاده از استروئیدها می شود. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم یا پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا هرگونه استروئید دیگر مصرف کنید.

پیش بینی W این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و برای استفاده از آن باید با یک متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه elmevarzesh.com – به روز شده در 4 ژوئیه 1999.


دیدگاهتان را بنویسید