علوم ورزشی 6 روش برای افزایش جذب پروتئین در بدن


در این مقاله چه می خوانید؟

برای اینکه بتوانید عضله بسازید یا بدن شما هورمون تولید کند و برای مبارزه با ویروس ها و باکتری ها ، غذای شما باید پروتئین کافی داشته باشد. اما این کافی نیست ، شما همچنین باید جذب پروتئین در بدن را در نظر بگیرید.

پروتئین ها مولکول های بزرگ و پیچیده ای هستند که از زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه تشکیل شده اند و بافت ها و اندام های بدن شما را تشکیل می دهند. بدون پروتئین ، بدن شما به درستی کار نخواهد کرد.

متأسفانه با افزایش سن ، توانایی بدن در هضم و افزایش جذب پروتئین با افزایش سن کاهش می یابد. تغییر جهت در جهت مخالف با نوشیدن شیر بیشتر یا خوردن تخم مرغ اضافی برای صبحانه آسان نیست. رویکردهای اساسی برای جبران مصرف کم پروتئین مورد نیاز است. در اینجا چند روش عالی برای بهینه سازی مصرف پروتئین وجود دارد.

روشهای افزایش جذب پروتئین

غذاهای ترش بخورید

بدن شما نمی تواند پروتئین را به درستی جذب کند. بنابراین ، پروتئازهای خاصی که در معده و لوزالمعده تولید می شوند ، پیوندهای اسید آمینه ای اسیدهای آمینه سازنده پروتئین ها را از بین می برند و به بدن اجازه می دهند از اسیدهای آمینه به طور مداوم در کنار هم استفاده کند.

برای جلوگیری از این امر ، سعی کنید مواد مغذی اسیدی بیشتری بنوشید ، مانند آب پرتقال سرکه تشخیص دهید ، یا میوه بیشتری بخورید. این نوشیدنی ها میان وعده های حاوی پروتئازها هستند که می توانند محیط معده را اسیدی تر کنند تا بتواند جذب پروتئین را افزایش دهد. این به این دلیل است که هرچه تعداد پروتئازها بیشتر باشد ، روند تجزیه سریعتر است.

ویتامین B-6 مصرف کنید

پیریدوکسین نام دیگر ویتامین B-6 است. هدف اصلی آن کمک به آنزیم ها برای تجزیه پروتئین ها ، انتقال اسیدهای آمینه جدا شده به جریان خون است. ویتامین B-6 برای مصرف بهتر پروتئین ضروری است.

خوشبختانه ، اگر قبلاً سعی کرده اید پروتئین بیشتری بخورید ، این بدان معناست که احتمالاً ویتامین B-6 بیشتری دریافت خواهید کرد. زیرا هر دو نوع مواد مغذی در گوشت ، ماهی ، آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، غلات و غلات کامل یافت می شود.

کربوهیدرات های پیچیده

حتی پس از تجزیه پروتئین ها در بدن به ساده ترین اسب ، اسیدهای آمینه ، کار تمام نشده است. مقادیر کافی این اسیدهای آمینه به بدن شما اجازه می دهد از کربوهیدراتهای پیچیده استفاده کند و به شما این امکان را می دهد که از غذاهای غنی از پروتئین لذت ببرید.

با مصرف کربوهیدرات ها به همراه پروتئین ، بدن انسولین ترشح می کند. افزایش سطح انسولین به عضلات شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه را جذب کنند ، به ویژه در تمرینات بدنسازی و عضله سازی. این بدان معناست که مصرف کربوهیدرات ها قبل از ورزش با شدت بالا بهترین تاثیر را در افزایش جذب پروتئین در بدن دارد. غذاهای کربوهیدرات پیچیده شامل نشاسته ، غلات کامل ، آجیل ، دانه ها و محصولات لبنی است.

از خوردن غذاهای حاوی فیتات خودداری کنید

فیتات یک پادزهر است که از جذب بهتر پروتئین ها و هضم جلوگیری می کند. این ماده در غذاهایی مانند برنج قهوه ای ، بلغور جو دوسر و کینوا یافت می شود. فیتات به پروتئین ها متصل می شود و فعالیت پروتئین های هضم کننده پروتئین ها را مسدود می کند. بنابراین بهتر است به جای برنج قهوه ای از برنج سفید استفاده کنید.

اگر از غذاهای حاوی پروتئین با پروتئین استفاده می کنید ، راه حل جلوگیری از اثرات مربوط به فیتات استفاده از میوه های حاوی ویتامین C است ، زیرا این ویتامین با اثرات فیتات بر جذب پروتئین خنثی می شود.

برای جذب پروتئین پروبیوتیک بخورید

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش ما زندگی می کنند. این باکتری ها به هضم غذا کمک می کنند و سیستم گوارش شما را سالم نگه می دارند.
مطالعات همچنین نشان می دهد که ترکیبی از پروبیوتیک ها و پروتئین ها باعث بهبود بهتر ، افزایش ورزش و کاهش آسیب عضلانی می شود.

همچنین به هر وعده غذایی غذاهای تخمیر شده اضافه کنید. موادی مانند کلم ترش ، کیمچی ، نوشیدنی هایی مانند کامبوچان و سگ کفیر حاوی پروبیوتیک ها هستند که به هضم بهتر پروتئین ماهیچه ها کمک می کند.

پروتئین قبل و بعد از ورزش

علاوه بر خوردن کربوهیدراتهای پیچیده درست قبل از ورزش ، خوردن پروتئین بلافاصله بعد از ورزش نیز برای بدن مفید است که اسیدهای آمینه کافی در حین و بعد از ورزش داشته باشد.

این نکات می تواند به شما کمک کند حداکثر میزان جذب پروتئین را که در بدن مصرف می کنید و در نتیجه داشتن اندامی عضلانی و سلامت کلی جسمانی را به حداکثر برسانید. مانند همیشه ، در صورت داشتن هرگونه سوال ، حتماً با یک متخصص تغذیه یا مربی شخصی متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید