“عملیات ویژه” روسیه در اوکراین. روز ۱۸۴ – اخبار آسان


کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: روسیه باید با ایجاد یک منطقه غیرنظامی در اطراف نیروگاه اتمی Zaporizhzhya در جنوب شرقی اوکراین موافقت کند و به مقامات بین المللی اجازه دهد تا ایمنی آن را ارزیابی کنند.

ژان پیر افزود: «روسیه باید با ایجاد یک منطقه غیرنظامی در اطراف نیروگاه موافقت کند و به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دهد تا در اسرع وقت برای بررسی ایمنی و امنیت این سامانه بازدید کند.»

وی افزود: این نیروگاه طی تماسی بین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که قرار بود به مناسبت روز استقلال اوکراین در ۲۴ اوت برگزار شود، راه اندازی شد.

بایدن در توییتر خود نوشت: می دانم که این خاطره شیرین و تلخی است، اما به صراحت اعلام کردم که ایالات متحده به حمایت از اوکراین و مردمش در دفاع از حاکمیت خود ادامه خواهد داد.


تصاویر ماهواره ای آتش و دود را در اطراف نیروگاه هسته ای Zaporizhzhya نشان می دهد

مجموعه ای از تصاویر ماهواره ای از Planet Labs و آژانس فضایی اروپا آتش و دود را در نزدیکی نیروگاه هسته ای Enerhodar Zaporizhzhia در اوکراین نشان می دهد.

این سه عکس ماهواره‌ای که در ۲۴ آگوست در ساعت‌های ۱۰:۳۹ صبح، ۱۱:۳۰ صبح و ۱۱:۳۵ صبح به وقت محلی گرفته شده‌اند، صحنه‌ای متوالی نادر از آتش‌سوزی و دود در جنوب گیاه را نشان می‌دهند. گودال خاکستر در قسمت شمالی مجموعه قرار دارد.

به گفته اپراتور هسته ای این کشور، نیروگاه متعلق به روسیه روز پنجشنبه برای اولین بار در تاریخ خود به طور کامل از شبکه قطع شد.

Energoatom در بیانیه ای اعلام کرد که این مجتمع به دلیل آتش سوزی در یک گودال خاکستر در نزدیکی بسته شد و باعث شد آخرین خط برق باقی مانده متصل به شبکه برق اوکراین دو بار قطع شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سازمان ملل روز پنجشنبه تأیید کرد که منبع تغذیه نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhya دوباره برقرار شده است، اما در حال حاضر از شبکه برق اوکراین قطع شده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت اوکراین به او گفته است که آخرین خط برق خارجی نیروگاه با ظرفیت ۷۵۰ کیلو ولت را پس از دو بار قطع شدن آن به دلیل آتش‌سوزی‌های اطراف، از سر بگیرد. این اظهارات قبلی فرماندار مستقر در مناطق زاپوروژیه تحت اشغال روسیه را تأیید می کند.

با این حال، بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اوکراین گفت که دو راکتور هسته‌ای فعال باقی‌مانده‌اش پس از بازسازی خط برق از شبکه جدا شده‌اند.

به گفته مدیرکل، اوکراین همچنین به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که در نتیجه قطعی خط برق ۷۵۰ کیلوولت، دو واحد عملیاتی راکتور ZNPP از شبکه برق قطع و سیستم‌های حفاظت اضطراری آنها فعال شد و تمامی سیستم‌های ایمنی فعال شدند. . فعال باقی ماند. [Mariano Grossi] او گفت. بر اساس بیانیه اوکراین، هر شش واحد حتی پس از بازسازی خط برق از شبکه قطع شدند.

و یوهان بالتسکی فرماندار روسیه قبلاً ادعا کرده بود که “به محض خاموش شدن آتش، یک واحد به بهره برداری رسید.” کار برای بازگرداندن برق به منطقه و ایجاد واحد برق دوم در جریان بود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که “هیچ اطلاعاتی در مورد علت مستقیم قطع برق در دسترس نیست.”

وی افزود: «شش رآکتور ZNPP معمولاً دارای چهار خط برق خارجی هستند، اما سه تای آنها زودتر در جریان درگیری تخریب شدند».


آمریکا: هرگونه تلاش برای قطع نیروگاه Zaporizhzhia از شبکه برق اوکراین “غیرقابل قبول” است.

ویدانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت هرگونه تلاش برای قطع نیروگاه اتمی Zaporizhzhya از شبکه برق اوکراین و هدایت آن به سرزمین های تحت اشغال روسیه “غیرقابل قبول” است.

واضح است که بمباران و تصرف نیروگاه ها و زیرساخت های اوکراین از سوی روسیه بخشی از استراتژی این کشور برای ایجاد بحران انرژی در اروپا است. پاتل طی تماسی کوتاه با خبرنگاران گفت: «ما هر گونه اقدام در ZNPP یا هر جای دیگری را که بر سلامت و رفاه غیرنظامیان در سراسر منطقه تأثیر می گذارد، به شدت محکوم می کنیم.

وی ادامه داد: هیچ کشوری نباید نیروگاه هسته ای را به منطقه جنگی فعال تبدیل کند و ما با هرگونه تلاش روسیه برای تسلیح یا منحرف کردن انرژی از نیروگاه مخالفیم. متعلق به اوکراین است.”

پاتل خاطرنشان کرد که ایالات متحده گزارش‌های مربوط به تعطیلی دو راکتور اخیراً فعال در ZNPP را به دقت زیر نظر دارد و خاطرنشان کرد که «اوکراین گزارش می‌دهد که همه سیستم‌های ایمنی و امنیتی نیروگاه به طور عادی کار می‌کنند و ما هیچ نشانه‌ای مبنی بر افزایش یا افزایش غیرعادی نداریم. سطوح تشعشع”.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که منبع تغذیه نیروگاه تحت اشغال روسیه بازسازی شده است، اما در حال حاضر از شبکه برق اوکراین قطع شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر