“عملیات ویژه” روسیه در اوکراین. روز ۵۱ – اخبار ساحل


انفجارهای “قدرتمند” شهر کیف را لرزاند

یک کشتی جنگی روسیه بامداد روز جمعه پس از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در کیف و به صدا درآمدن آژیر خطر در سراسر اوکراین در دریای سیاه غرق شد.

رویترز گفت که به نظر می رسد این انفجارها یکی از بزرگترین انفجارها در پایتخت اوکراین از زمان خروج نیروهای روسی از این منطقه در اوایل ماه جاری برای آمادگی برای جنگ در جنوب و شرق باشد.

اوکراین مسئولیت غرق شدن مسکو را بر عهده گرفت و گفت که توسط یکی از موشک های این کشور اصابت کرده است. روسیه گفت که این خسارت “در نتیجه انفجار مهمات به دلیل آتش سوزی” بوده است.


شهردار: بیشتر غیرنظامیانی که در بوچا جان باختند سوراخ های گلوله داشتند

شهردار آناتولی فدوروک بوکا در بیانیه ای تلویزیونی گفت: «حدود ۸۵ درصد از اجساد یافت شده در بوچا سوراخ های گلوله داشتند که حاکی از قتل عمد بود.

فدوروک می‌گوید این اجساد نه تنها از گورهای دسته‌جمعی، بلکه از دفن‌های فردی در باغ‌های سبزیجات، پارک‌ها و میادین نیز گرفته شده است.

آنها همچنین گفتند که نبش قبر اجساد از دومین گور دسته جمعی یافت شده در شهر، در نزدیکی کلیسای رسول مقدس اندرو، احتمالا روز جمعه پایان خواهد یافت.


مدیر برنامه جهانی غذا: شهروندان ماریوپل محاصره شده از گرسنگی می میرند.

رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت که مردم شهر ماریوپل اوکراین از گرسنگی می میرند و پیش بینی کرد که با تشدید حملات روسیه در هفته های آینده، بحران انسانی بدتر خواهد شد.

دیوید بیزلی در مصاحبه ای گفت: «این فقط چند روز آینده نخواهد بود، بلکه طی چند هفته و ماه آینده بدتر خواهد شد، با تمرکز بر مناطق خاص و جابجایی خطوط مقدم». آژانس خبری.

نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ غیرنظامی در شهر محاصره شده ماریوپل به شدت به غذا، آب و گرمایش نیاز دارند.

بیزلی خاطرنشان کرد که امدادگران نتوانستند به شهر برسند و وضعیت را “ویرانگر” توصیف کرد.


زلنسکی: تهاجم روسیه “پوچ” و “خودکشی” است.

رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی در پنجاهمین روز تهاجم روسیه به اوکراین خطاب به ملت این سوال را مطرح کرد که چرا جهان همچنان به بحث در مورد شدت تحریم های ضروری ادامه می دهد، در حالی که “نیروهای روسی در حال حاضر همان چیزی را در کشور ما تکرار می کنند.” در طول جنگ جهانی دوم “.

او پرسید که چرا نیروهای روسی شهرها و روستاها را در دونباس ویران می کنند، منطقه ای که روسیه در وهله اول می خواست اگر فقط سنگ باقی بماند، آن را “ویران کند”. «اصلاً انسانی باقی نمانده است».

زلنسکی تأکید کرد که اینها سؤالات بلاغی نیستند.

این یک سوال است که این حمله به فدراسیون روسیه چقدر پوچ است. چقدر خودکشی برای هر چیزی که روسیه ادعای “حمایت” می کند؟ به خاطر فرهنگ روسی … حتی برای زبان روسی. روسیه همه اینها را با سلاح های خود می سوزاند.


تولید غلات اوکراین ممکن است برای سالها تحت تأثیر قرار گیرد

گروه صنعت بذر فرانسه اعلام کرد کاهش تولید بذر در اوکراین می تواند برای چندین سال بر تولید غلات این کشور تأثیر بگذارد.

انتظار می رود اوکراین، یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان، امسال شاهد کاهش برداشت خود باشد زیرا تهاجم روسیه کشاورزی را مختل کرده است.

کلود تیبل، رئیس فدراسیون تولیدکنندگان بذر فرانسه (UFS)، گفت که کاهش مورد انتظار شامل مزارع تولید محصولات زراعی برای سال آینده نیز می شود که می تواند کشاورزان اوکراینی را برای سال ۲۰۲۳ با کمبود بذر مواجه کند.


پنتاگون: غرق شدن کشتی جنگی ضربه بزرگی به روسیه وارد کرد

پنتاگون گفت غرق شدن کشتی جنگی در مسکو یک “ضربه بزرگ” به نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه بود.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون به سیان گفت: «این یک ضربه بزرگ به ناوگان دریای سیاه است و بخش مهمی از تلاش‌های آنها برای اعمال نوعی تسلط دریایی در دریای سیاه است.

وی افزود: «این بر توانایی های آنها تأثیر می گذارد.


آمریکا آماده مقابله با دور زدن تحریم های روسیه است

جو بایدن مشاور امنیت ملی گفت که ایالات متحده در حال آماده سازی تلاش های جدیدی برای سرکوب فرار از تحریم های روسیه است.

جیک سالیوان در مصاحبه ای در باشگاه اقتصادی واشنگتن گفت: «آنچه در روزهای آینده روی آن تمرکز خواهیم کرد فرار است.

وی بدون اشاره به برنامه‌های آتی افزود: «فکر می‌کنم در یکی دو هفته آینده ما برخی از اعلامیه‌ها را خواهیم داشت که اهدافی را برای تسهیل این فرار در داخل و خارج روسیه ترسیم می‌کنند.»


«داستان ترسناک»: فیلم درباره کارگردان برنامه جهانی غذا در سفر به بوچا است

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد، ویدئویی از ویرانه‌های یتیم‌خانه‌ای را که زمانی ۴۰ کودک در شهر بوچا در نزدیکی کیف اوکراین نگهداری می‌کرد، در توییتر منتشر کرده است.

او نوشت: «آنچه برای این جامعه اتفاق افتاد یک داستان ترسناک است.


ارتش اوکراین شهرهای دونتسک را از اشغال روسیه نجات داد

دیروز، نیروهای روسیه تلاش اصلی خود را بر تصرف شهرهای پوپاسنا و روبیزین در منطقه دونتسک متمرکز کردند، اما ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در یک پست فیس بوک اعلام کرد که آنها “موفق نشدند”.

این پست هشت حمله روسیه را در دونتسک و لوهانسک اوکراین دفع کرد و چهار تانک روسی، شش نفربر زرهی، چهار خودروی جنگی پیاده نظام و یک سامانه توپخانه دشمن را منهدم کرد.


ایالات متحده روسیه را مسئول کمبود مواد غذایی در کشورهای فقیر دانست

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روسیه را متهم کرد که با حمله به اوکراین، ناامنی غذایی در یمن و سایر نقاط جهان را تشدید کرده و آن را «نمونه تلخ دیگری از جنگ ناعادلانه، ناعادلانه و غیرمنطقی روسیه علیه آسیب پذیرترین قشر جهان» خواند. . “

لیندا توماس گرینفیلد روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن جنگ زده گفت که برنامه جهانی غذا فقیرترین کشور جهان عرب را به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین آسیب را از قیمت بالای گندم و کمبود واردات از اوکراین دیده است، رتبه بندی کرده است.

دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد که عامل اصلی بی ثباتی تحریم هاست که به دنبال قطع عرضه به روسیه است.


اعضای نهاد فرهنگی سازمان ملل از شرکت در نشست حفاظت از میراث در روسیه خودداری کردند

گروهی از کمیته‌های ملی یونسکو – نهادهای ایجاد شده توسط کشورهای عضو – نامه‌ای را امضا کرده‌اند که در آن به کازان روسیه، جایی که قرار است چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی (WHC) برگزار شود، سفر نخواهند کرد. غیر ممکن”.

در این نامه آمده است که نشست WHC باید در روسیه برگزار شود در حالی که نیروهای این کشور برای “تخریب” ارزش برجسته جهانی “در اوکراین” تلاش می کنند.

در این نامه آمده است: «اعتبار یونسکو و کنوانسیون ۱۹۷۲ برای حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهانی در خطر است».

آمارهای اخیر یونسکو نشان می دهد که ۵۳ ساختمان فرهنگی اوکراین از جمله بناهای تاریخی و عبادتگاه ها در اثر تهاجم روسیه تا ۳۱ مارس ویران شده است.

چهل و پنجمین نشست کمیته میراث قرار است ۱۹ تا ۳۰ ژوئن در کازان برگزار شود.

امضاکنندگان این نامه عبارتند از: استرالیا، آلبانی، فنلاند، دانمارک، گرجستان، آلمان، مجارستان، لتونی، نیوزیلند، کره جنوبی، سوئد و بریتانیا.


دادستان کل اوکراین خواستار تحقیقات سریع در مورد جنایات جنگی شده است

دادستان کل اوکراین گفت که کشورش می خواهد علیه جنایات جنگی ادعایی که توسط نیروهای روسی مرتکب شده اند، اقدام قانونی انجام دهد.

ایرینا وندیکتووا، در گفتگو با کریم خان، دادستان دادگاه کیفری بین المللی، گفت که عدالت در اوکراین، حتی اگر جنگ ادامه یابد، لازم است.

اکنون اوکراینی‌ها عدالت می‌خواهند، اما همه ما می‌دانیم که روند دادرسی کیفری برای شروع جمع‌آوری تمام شواهد در حالی که هنوز در جنگ هستیم، در واقع، وقتی تعداد زیادی پرونده داریم، آنقدر سریع نیست.» به این سادگی نیست

خان گفت که تحقیقات در مورد اتهامات جنایات جنگی به تمام شواهد نگاه می کند و باید “فوراً” انجام شود.

وی افزود: ما باید این کار را با درک این موضوع انجام دهیم که به هر دلیل و به هر دلیلی مردم کشته می شوند، ساختمان ها ویران شده اند.

من هیچ مدرکی را بدون انتقاد از سوی هیچ سازمان غیردولتی یا حتی دولت یا مقامات اوکراین، حتی از سوی دادستان کل نمی پذیرم. ما همه چیز را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که صحیح است و هر مدرکی که بررسی می کنیم قابل اعتماد و معتبر است.


روسیه می گوید کشتی پرچمدار مسکو در دریای سیاه سخت کار می کند

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که کشتی کروز موشکی روسیه، کشتی اصلی ناوگان دریای سیاه روسیه، پس از انفجارها و آتش طوفان ها در مسکو هنگام بازگشت به بندر غرق شد.

در حین یدک کشی به سمت بندر ورودی، کشتی به دلیل آسیب به بدنه کشتی بر اثر آتش پس از انفجار مهمات تعادل خود را از دست داد. این وزارت افزود که به دلیل امواج دریا، کشتی غرق شد.

وزارت دفاع اوایل پنجشنبه اعلام کرد که کشتی متعلق به شوروی در آتش سوزی که اوکراین به گفته او در نتیجه یک حمله موشکی بوده، آسیب زیادی دیده است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر