عوارض جانبی بیش از حد مصرف انجیر – دکتر رویا خادمیان


2866859 - تأثیر بیش از حد بر مصرف انجیر

اثرات بیش از حد مصرف انجیر

مصرف زیاد انجیر می تواند به بدن آسیب برساند. انجیر یکی از مغذی ترین مواد غذایی غنی از مواد مغذی است. با این حال ، استفاده بیش از حد می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. در ادامه به عوارض جانبی بیش از حد استفاده از انجیر اشاره خواهیم کرد.

1:سنگینی معده

مصرف زیاد انجیر باعث ناراحتی معده و سوزش سر دل می شود. با این حال ، انجیر به دلیل غنی بودن از فیبر ، برای افراد مبتلا به یبوست مفید است. اما خوردن بیش از حد آن می تواند باعث سوزش سر دل شود. نوشیدن آب سرد بعد از خوردن انجیر در این زمینه توصیه می شود.

2:تورم

انجیر یکی از میوه هایی است که باعث نفخ می شود. برای درمان این مشکل بهتر است آب انیسون (انیسون رومی) بنوشید.

3:حساسیت به نور

استفاده از انجیر در درمان بیماریهای مزمن پوستی مانند سرطان پوست تأثیر مثبت دارد ، اما در عین حال حساسیت پوست را در برابر نور خورشید افزایش می دهد. اشعه ماوراء بنفش برای پوست مضر است و می تواند باعث بیماری هایی مانند پیری زودرس ، ملانوم و سرطان پوست شود. این نیز می تواند منجر به بثورات پوستی شود. اگر شما از جمله افرادی هستید که به طور مرتب از انجیر استفاده می کنید ، برای جلوگیری از بیماری های پوستی به مدت طولانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

4:آسیب به کبد و روده

انجیر همچنین می تواند برای کبد مضر باشد. علاوه بر این ، به دلیل دانه های موجود در انجیر ، این میوه می تواند باعث انسداد روده شود. دانه های انجیر آنقدر سفت هستند که هضم آنها دشوار است و ماندن در روده می تواند خطرناک باشد.

5:جذب کلسیم

انجیر حاوی ماده ای به نام اگزالیت است که از جذب کلسیم در بدن جلوگیری می کند. این اختلال در نهایت باعث کمبود کلسیم در بدن می شود و در نتیجه ضعف استخوان ، بیماری های دیگر ناشی از کمبود کلسیم ایجاد می شود.

6:خون ریزی

انجیر داغ است و می تواند باعث خونریزی در بدن شود. خوردن بیش از حد انجیر می تواند باعث خونریزی در شبکیه چشم ، واژن و واژن شود. همچنین می تواند منجر به کم خونی همولیتیک شود. در صورت بروز خونریزی بعد از خوردن انجیر ، بلافاصله آن را متوقف کنید. در صورت ادامه خونریزی ، مراجعه به پزشک مهم است.

از شخص دیگری اثرات بیش از حد مصرف انجیر موارد زیر را می توان مورد توجه قرار داد: ظاهر شد:

1- کاهش سطح قند خون

2- آلرژی هایی که ممکن است به شکل ملتحمه ، شوک آنافیلاکتیک و رینیت (التهاب مخاط بینی) ایجاد شوند.

اگزالات مضر موجود در انجیر می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیه یا کیسه صفرا خطرناک باشد.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی پیوند زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید