عوارض جراحی کاهش وزن (بای پس ، بادکنک و عروق معده) چیست؟


عوارض جراحی کاهش وزن (بای پس ، بادکنک و عروق معده) چیست؟

جراحی کاهش وزن برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند ممکن است تصمیم درستی نباشد. تکنیک بای پس معده یا کوچک شدن معده. کوچک شدن معده باعث می شود فرد زودتر احساس سیری کند و کمتر بخورد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. لازم به ذکر است که تغییرات طولانی مدت در عادات غذایی باید بعد از عمل جراحی انجام شود. امروزه روشهای بدون جراحی و کم خطر برای کاهش وزن برای رسیدن به اندام ایده آل وجود دارد که هیچ عارضه جانبی یا محدودیتی در جراحی کاهش وزن ندارند.

کاهش وزن بر اساس افرادی است که بیش از 100 کیلوگرم وزن دارند یا دارای شاخص توده بدنی (BMI) 40 و بالاتر هستند ، و همچنین افرادی که با موفقیت از روش هایی مانند رژیم ، ورزش ، دارو یا سایر روش های غیر جراحی استفاده می کنند: با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و سپس تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود صحبت کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

انواع جراحی های لاغری که برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بر اساس وزن بیمار و مشکلات جسمی انتخاب می کند. انواع روش های کاهش وزن شامل موارد زیر است:

عمل حلقه معده

عمل حلقه معده

در حال حاضر ، شستشوی معده یک روش معمول برای کاهش وزن است که در آن حلقه ای در قسمت فوقانی معده قرار می گیرد که معده را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی شخص غذا می خورد ، این غذا وارد قسمتی از معده می شود که درست بالای حلقه قرار دارد ، یعنی مری. از آنجا که این ناحیه کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد کمتر غذا می خورد و زودتر از قبل احساس سیری می کند. پس از خوردن غذا ، غذا به تدریج از بالا به پایین حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و به تدریج هضم می شود.

حلقه های معده طوری طراحی شده اند که می توان موقعیت آنها را بعد از جراحی تنظیم کرد تا میزان غذایی که بیمار می تواند بخورد تغییر کند. برای اعمال این تغییر ، حلقه معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل می شود.تنظیم از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی دارد. گاهی اوقات ممکن است لغزش حلقه معده رخ دهد ، که ممکن است خراب شود و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده Roux-en-Y معده را به دو قسمت تقسیم می کند و یک تکه (تکه) کوچکتر در بالای شکم تشکیل می دهد. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده ، قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک جدید ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت تعداد کالری جذب شده توسط فرد را کاهش می دهد.

معده:

معده:

در طول تخلیه معده ، بیشتر یک طرف معده برداشته می شود و مخاط معده کوچکتری باقی می ماند که شبیه یک لوله باریک است. این لوله در بالا به مری و در پایین به ابتدای روده متصل می شود. با این روش ، اندازه معده کاهش می یابد و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا بخورد تا برای مدت طولانی تری بعد از غذا احساس سیری و سیری کند. درد معده از نظر میزان کاهش وزن که ممکن است فرد پس از عمل جراحی تجربه کند ، نسبت به سایر جراحی ها مثرتر نیست.

بادکنک ورودی

بادکنک ورودی

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان و داخل معده بیمار قرار می گیرد و یک بالون سیلیکونی را به معده بیمار وارد می کند. این حباب از مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. داشتن بالون در معده باعث می شود بیمار زودتر احساس سیری کند ، بنابراین کمتر غذا می خورد. این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد ، زیرا تاول باید حداکثر تا 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده برداشته می شود و تنها یک کیسه کوچک از معده باقی می ماند. سپس وصله به نوک روده کوچک متصل می شود. در این روش ، بیشتر روده کوچک دور زده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجرای صفراوی (که معمولاً آنزیم های صفرا-لوزالمعده را برای هضم به قسمت فوقانی روده کوچک ترشح می کند) در قسمت پایین روده کوچک قرار می گیرد. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث ایجاد نفخ و بوی نامطبوع در مدفوع شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک عمل پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های غذایی برای بیمار پس از این عمل جراحی چیست؟


می توانید از دستورات پزشک خود برای غذا خوردن و ورزش پیروی کنید. برای کاهش وزن پس از عمل جراحی ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر دهد و کمتر از قبل از عمل غذا بخورد. به بیمار دستورات سختی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار ممکن است غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت تر بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید در طول زندگی خود تحت نظر پزشک مکمل های خاصی را مصرف کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D ، ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش تعیین می کند که بیمار چه مکمل هایی مصرف می کند. برای برخی از افراد ایجاد شیوه زندگی و تغییرات رژیم غذایی لازم پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی فوت کنند. خطر عوارض بعد از عمل وجود دارد که خطر آن بسته به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. همچنین ، برای برخی از افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن آنها کمک نکند.

تعدادی از خطرات رایج در هر نوع فعالیت کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. همچنین ، احتمال ایجاد لخته خون در ریه ها بعد از عمل (آمبولی ریه) یا در وریدها (ترومبوز ورید عمقی) بسیار اندک است و پزشک اغلب برای تسکین این خطر دارو تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است بعد از جراحی کاهش وزن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در حین جراحی روی ریه ها یا در محل زخم پوستی پس از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند که به هیچ وجه چندان جذاب نیست و لباس ها نیز به خوبی به فرد نمی خورد. عملیات دیگری که ممکن است همیشه در دسترس نباشد ممکن است برای حل این مشکل انجام شود. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، ممکن است فرد خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

روشهای جایگزین کاهش وزن چیست؟


از آنجا که روش های کاهش وزن عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیمار خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های کاهش وزن بدون جراحی را توصیه می کنند. خطرات کم و روشهای ایمن مانند: لیپوماتیک، کرایولیپولیز، روسیه:، کو ایتیوش و: لیپولیز که نتایج فوری و پایداری را به همراه خواهد داشت.

“کپی فقط با ذکر منبع مجاز است”.

دیدگاهتان را بنویسید