غرق شدن سلطنت بریتانیا در آستانه روز ملکه؟ – تک بسته ۱۰۰


این رویدادی است که به مدت ۷۰ سال در دست ساخت بوده است – جشن پلاتینی ملکه الیزابت.

از ۲ ژوئن تا ۵ ژوئن، ملکه ۹۶ ساله یک رژه، کنسرت کاخ و جشن های دیگر به افتخار پادشاهی تاریخی خود خواهد داشت. ملکه الیزابت که در سال ۱۹۵۲ بر تاج و تخت نشست، از ملکه ویکتوریا سبقت گرفت و طولانی ترین پادشاه بریتانیا و اولین پادشاه بریتانیا شد که پلاتین را جشن گرفت – و او سزاوار یک نان تست است! تقویم رویدادهای جشن ملکه را اینجا ببینید.

آیا من تنها هستم، اما به نظر می رسد تنها چیزی که در رسانه ها می بینم، تصاویر و داستان های هری و مگان مارکل است. چند داستان خوب دیگر در مورد داستان های رسوایی عجیب ملکه و شاهزاده اندرو وجود دارد. با این حال، امروزه سلطنت بریتانیا در بریتانیا چقدر محبوب است؟

طبق یک نظرسنجی جدید، محبوبیت هری و مگان به پایین ترین حد خود رسیده است – درست چند روز قبل از اینکه این زوج برای جشن ملکه از کالیفرنیا پرواز کنند. نتایج منتشر شده امروز نشان می دهد که محبوبیت هری به -۲۶ کاهش یافته است، به این معنی که تنها ۳۲ درصد از پاسخ دهندگان او را مثبت می بینند، در حالی که ۵۸ درصد او را منفی می دانند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

ارائه شده توسط هری و مگان 2022

بسیاری احساس می‌کنند که هری و مگان به خانواده‌اش برای کسب ثروت در آمریکا احترام نمی‌گذارند و از موقعیت ممتاز خود برای این کار استفاده می‌کنند. دیگران، به ویژه در رسانه های “بیدار”، از هری و مگان حمایت می کنند که آچاریا را به سمت تاج و تخت بریتانیا سوق می دهند. سلطنتی که نماینده یک گذشته استعماری قومی است که هنوز زنده است و منبعی از نابرابری در ثروت ممتاز است. می توان حدس زد که به همین دلیل است که داستان های زیادی در مورد هری و مگان در رسانه های “بیدار” منتشر می شود.

با این حال، ملکه همچنان محبوب‌ترین خانواده سلطنتی است و بیش از هشت نفر از هر ده بریتانیایی دیدگاه مثبتی نسبت به پادشاه دارند، در حالی که تنها ۱۲ درصد به او نگاه منفی می‌کنند که برابر با امتیاز خالص ۶۹+ است.

در جای دیگر خانواده، پرنس ویلیام امتیاز خالص ۵۹+ دارد. کیت ۵۵ سال یا بیشتر، چارلز ۱۹ سال و کامیلا ۹ سال و بیشتر است، در حالی که اندرو کمتر شناخته شده با خالص -۸۰ است. رتبه بندی محبوبیت را در نمودار زیر مشاهده کنید.

حمایت خانواده سلطنتی

اما این نظرسنجی ها همه در مورد شخصیت و رفتار اخیر آنهاست. مردم بریتانیا به طور کلی چه احساسی نسبت به سلطنت دارند؟

اگرچه سلطنت بریتانیا توسط تعداد زیادی از مردم در اکثر گروه های سنی در بریتانیا حمایت می شود، اما بالاترین سطح حمایت با ۸۱٪ را دارد. گروه‌های سنی جوان‌تر به طور فزاینده‌ای با سلطنت مخالف هستند، به طوری که ۴۱ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله به ریاست دولت انتخاب می‌شوند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

حمایت از سلطنت بریتانیا تا سال 2021

با توجه به داده های فوق، امروز سلطنت بریتانیا کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. جوانان نشان دهنده حمایت بسیاری از نسل قدیمی از سلطنت است. از آنجایی که ملکه قصد دارد عصا را به نسل بعدی منتقل کند، این تصمیم می تواند برای آینده سلطنت حیاتی باشد.

داده های ردیابی YouGov نشان می دهد که عموم مردم بین ۳۴ تا ۳۷ درصد در مورد اینکه آیا شاهزاده چارلز باید جانشین پادشاه الیزابت به عنوان پادشاه شود یا اینکه تاج را باید به شاهزاده ویلیام محبوب تر تحویل دهد تقسیم شده است. عموم مردم بریتانیا بر این باور بودند که هر دو شاهزاده اگر به تاج و تخت بنشینند، پادشاهان خوبی خواهند بود، اما اعتماد به ویلیام بیشتر از چارلز است.

در هر صورت امروز مردم از شکوه و جشن ملکه آینده لذت خواهند برد. باید دید آینده سلطنت بریتانیا چه خواهد بود.

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر