فلسطینی ها سالگرد روز نکبت را جشن می گیرند – ساحل خبر


خبرگزاری رسمی فلسطین وفا گزارش داد که شهرک نشینان از طریق دروازه مراکش در ساعات اولیه روز یکشنبه برای برگزاری مراسم مذهبی یهودیان وارد محوطه شدند.

آنها در این مکان که مورد احترام یهودیان، مسیحیان و مسلمانان است، مراسم تلمودی را انجام دادند.

وفا افزود که همزمان با تهاجمات تحریک آمیز شهرک نشینان، ده ها مسلمان به اقامه نماز ضحی ادامه دادند.

هر سال در ۱۵ می، فلسطینی ها روز نکبت (فاجعه) را گرامی می دارند، تاریخی که بیش از ۷۰۰۰۰۰ فلسطینی به زور از خانه های خود رانده شدند، زیرا اسرائیل موجودیت غیرقانونی خود را در سرزمین های اشغالی در سال ۱۹۴۸ اعلام کرد.

همزمان با گرامیداشت روز نکبت توسط فلسطینیان، نیروهای اسرائیلی در سرتاسر سرزمین های اشغالی در حالت آماده باش هستند.

فعالان فلسطینی و ساکنان محلی قدس خواستار حضور بیشتر نمازگزاران مسلمان در صحن مسجد الاقصی برای مقابله با هجوم مستمر شهرک نشینان به این مکان مقدس و خنثی کردن طرح های یهودی سازی رژیم تل آویو در شهر اشغالی قدس شدند. .

جنبش مقاومت حماس مستقر در غزه روز شنبه به اسرائیل نسبت به “درگیری” هشدار داد و از فلسطینیان خواست برای روز نکبت به مسجد الاقصی برسند.

«بیانیه های افراطی فراخوان [Jews] هجوم به مسجد الاقصی در روز نکبت و موافقت نیروهای اشغالگر برای انجام آن، تشدید خطرناکی است که تحریکی نسبت به مردم ما و احساسات ما است که منجر به درگیری می شود که اشغالگر صهیونیست مسئول آن خواهد بود. حازم قاسم سخنگوی حماس در بیانیه ای هشدار داد.

این هشدار به دنبال هفته‌ها افزایش تنش و درگیری‌های مکرر بین فلسطینی‌ها و نظامیان اسرائیلی در شهر اشغالی قدس صادر شد.

هزاران نفر در سراسر اروپا نیز برای برگزاری تظاهرات گسترده در بزرگداشت هفتاد و چهارمین سالگرد «نکبه» یا روز فاجعه و محکوم کردن قتل اخیر روزنامه‌نگار کهنه‌کار فلسطینی «شیرین ابواکله» توسط رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمده‌اند. نیروها .

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر