فیت بیت ساعت های هوشمند Ionic را به دلیل خطر سوختگی فراخوان می کندفیت بیت به دلیل خطر سوختگی در باتری لیتیوم یون دستگاه، به طور داوطلبانه ساعت های هوشمند Ionic خود را فرا می خواند. این پس از حداقل ۱۱۵ گزارش از داغ شدن بیش از حد ساعت ها و ۷۸ گزارش از جراحات سوختگی در ایالات متحده صورت می گیرد. کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی

علاوه بر این، آژانس دو حادثه سوختگی درجه سه و چهار حادثه سوختگی درجه دو در ایالات متحده و ۴۰ گزارش سوختگی در سطح بین‌المللی را گزارش می‌کند. Fitbit اکنون با CPSC کار می کند تا مشکل را برطرف کند.

“پس از بررسی کامل، ما به این نتیجه رسیدیم که در موارد بسیار محدود، باتری ساعت هوشمند Ionic ممکن است بیش از حد گرم شود و خطر سوختگی را به همراه داشته باشد. ایمنی شما همیشه اولویت اصلی ماست و ما این اقدام را از روی شور و احتیاط انجام می دهیم.” Fitbit در صفحه وب خود نوشت.

مشتریان می توانند ۲۹۹ دلار برای دستگاه و همچنین کد تخفیف ۴۰ درصدی برای دستگاه های منتخب Fitbit بازپرداخت کنند.

چرا مهم است

در حالی که Fitbit تولید Ionic را در سال ۲۰۲۰ متوقف کرد، تقریباً یک میلیون ساعت در ایالات متحده فروخته شد و کمتر از ۷۰۰۰۰۰ ساعت در سطح بین المللی فروخته شد. این شرکت به مشتریانی که Fitbit Ionic دارند دستور می دهد تا از دستگاه خود استفاده نکنند.

Fitbit’s Ionic اولین بار در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و اولین ساعت هوشمند Fitbit بود.

روند بزرگتر

این اولین باری نیست که Fitbit به طور داوطلبانه فناوری را فراخوانی می کند. در سال ۲۰۱۴، این شرکت خود را فراخواند Fitbit Force پس از شکایت تعدادی از کاربران در مورد تحریک پوستی که چند هفته پس از شروع استفاده از ردیاب‌ها رخ داده بود، انجام داد.

در سال ۲۰۲۱، گوگل خرید Fitbit برای تقریبا ۲.۱ میلیارد دلار. از زمان پیوستن به گوگل، پلتفرم دیجیتالی مدیریت بیماری مزمن Onduo اعلام کرد که دستگاه های Fitbit و Fitbit Premium را در کنار برنامه خود ارائه می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر