قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟


قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ بعد از ورزش چه بخوریم؟ این دو سوالی است که افراد مبتدی از ورزشکاران پیشرفته می پرسند. غذا خوردن درست قبل و بعد از تمرین برای هدف تمرینی شما مهم است. تغذیه مناسب به سوزاندن چربی و عضله سازی کمک می کند. همچنین باعث تسریع بهبود عضلات می شود. به شرح زیر: تنورها: قبل ، حین و بعد از ورزش غذا را توضیح می دهد. با ما همراه باشید

در مورد تناسب اندام ، قطعاً یک برنامه تغذیه به همراه برنامه تناسب اندام وجود دارد. چگونه می توانم هنگام ورزش کالری بسوزانم و انرژی داشته باشم؟ چگونه می توانم بیشترین بهره را از تمریناتم ببرم؟ همه این سوالات پاسخ های خود را دارند. بخور! اما به موقع و به اندازه کافی.

بسیاری از زنان تصور می کنند که بهترین راه برای کاهش وزن ، کار سخت است. همچنین ، برای غذا خوردن کمی صبر کنید. اما تنها راه دستیابی به اندامی زیبا ورزش منظم با غذای مناسب در زمان مناسب است. این امر تأثیر برنامه رژیم غذایی بدنسازی شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

به: نکات بدنسازی و رژیم آنلاین را دریافت کنید از طرف کارشناسان تنورها: کلیک

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟

توانایی غذا خوردن قبل از ورزش

قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟ مهم است که رژیم غذایی خود را بعد از تمرین مرور کنید غذاهایی که قبل از ورزش مصرف می شود بدنسازی انجام می دهیم. مطالعات نشان داده است که چه قبل از ورزش غذا بخورید و چه نخورید ، میزان چربی سوزانده شده یکسان است. اما اگر به طور منظم با معده خالی ورزش کنید ، ماهیچه های خود را از دست خواهید داد. ماهیچه سوزی هدف هیچ ورزشکاری نیست.

هنگامی که گرسنه هستید ، بدن به اصطلاح “حالت بقا” می رود و پروتئین را به جای کلیه و کبد از ماهیچه می گیرد. وقتی این اتفاق بیفتد ، شاهد کاهش توده عضلانی خواهیم بود. در نهایت ، متابولیسم بدن کند می شود. در نتیجه برخلاف تصور ما کاهش وزن دشوار خواهد بود. اگر با معده خالی ورزش می کنید ، در حین ورزش شدید انرژی لازم برای تأمین انرژی را نخواهید داشت. در نتیجه می توان قبل از ورزش بهترین تغذیه را داشت.

برنامه رژیم غذایی قبل از تمرین

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ بهترین محرک قبل از تمرین شامل کربوهیدراتهای پیچیده و پروتئین است. همیشه ترکیبی از کربوهیدراتهای پیچیده و ساده را همراه خود داشته باشید. در این حالت ، انرژی بدنی شما نیز در حین ورزش حفظ می شود. مطالب خوب را ادامه دهید بهترین ورزش و بهترین میان وعده ها قبل از ورزش ما یادآور میشویم.

 • برنج قهوه ای (1/2 فنجان) با لوبیا (1/2 فنجان)
 • سیب زمینی شیرین کوچک با کلم بروکلی ، کمی نمک در روغن زیتون (1 فنجان)
 • موز با کره بادام (2 قاشق غذاخوری)
 • سیب با کره بادام (2 قاشق غذاخوری)
 • کراکرهای چند دانه (10 عدد) با خم (3 قاشق غذاخوری)
 • بلغور جو دوسر (1/2 فنجان) با انواع توت ها (1 فنجان) ، استویا یا آگاو شیرین شده
 • سیب و گردو (1/4 پیمانه)
 • نان تست گندم سبوس دار (1 عدد) با موز خرد شده و دارچین
 • ماست یونانی (30 گرم) با مخلوط گردو (1/4 فنجان)

بعد از ورزش چه بخوریم؟

اهمیت رژیم غذایی بعد از ورزش

در طول ورزش ، بدن شما از گلیکوژن (سوخت ذخیره شده در ماهیچه ها) برای انرژی استفاده می کند. پس از تمرین ، ماهیچه های شما از ذخایر گلیکوژن خود استفاده می کنند. توصیه می شود 30 دقیقه تا یک ساعت بعد از تمرین ، ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات بخورید یا بنوشید. در این حالت ، ذخایر انرژی کاهش می یابد ، ماهیچه ها به خوبی ترمیم می شوند. همچنین به سوختن بدن کمک می کند.

حتی برای کاهش وزن ، تغذیه بعد از ورزش بسیار مهم است. صرف نظر از اهداف شما ، بدن شما به این مواد مغذی نیاز دارد تا خود را دوباره پر کند. در غیر این صورت ، کالری بیشتری به همان دلیل زنده ماندن ذخیره می شود. هرچه زودتر شروع به شارژ کنید ، وضعیت بهتری خواهید داشت.

مطالعات مربوط به غذا خوردن بعد از ورزش نتایج جالبی را در مقایسه با 2 ساعت بعد نشان داده است. اگر تا 2 ساعت منتظر بمانید ، توانایی بدن برای تامین ماهیچه تا 50 درصد کاهش می یابد. بنابراین فقط به این فکر نکنید که قبل از ورزش چه بخورید. در عوض ، سعی کنید از قبل برنامه ریزی کرده و نوشیدنی بهبودی خود را به باشگاه منتقل کنید. یک ساندویچ کره بادام زمینی یا ژله بیاورید و بعد از تمرین بخورید.

بعد از ورزش چه بخوریم؟

بر اساس مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، بهترین رژیم غذایی بعد از تمرین دارای پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم است. در اینجا چند ایده برای غذا خوردن بعد از تمرین وجود دارد. از این غذاها سریعتر بازیابی کنید: مزایای ورزش را به حداکثر برسانید.

 • پروتئین شیک با نصف موز ، پودر پروتئین ، شیر بادام ، دانه های کنف (منبع عالی پروتئین)
 • سالاد با نخود فرنگی سرخ شده (1/2 فنجان) ، کمی روغن زیتون سرکه تشخیص
 • سبزیجات سرخ شده یا خورشتی (1 فنجان) با 1/2 فنجان توفو طبیعی)
 • کینوا (1 فنجان) با توت سیاه (1 فنجان) و با گردو (1/4 فنجان)
 • نان گندم کامل (2 عدد) با کره بادام زمینی (2 قاشق غذاخوری) و شهد آگاو
 • بوریتو با لوبیا (1/2 فنجان) ، برنج قهوه ای (1/2 فنجان) ، گوآکامول (2 قاشق غذاخوری) با سالسا
 • مرغ کبابی (115 گرم) با سبزیجات سرخ شده یا دم کرده (1 فنجان)
 • املت (2 عدد تخم مرغ) با سبزیجات سرخ شده (1/2 فنجان) و آووکادو (1/4 میوه ، ورقه شده)
 • ماهی قزل آلا کبابی (115 گرم) با سیب زمینی پخته شیرین (140 گرم)
 • نان گندم کامل (2 قطعه) با ماهی تن (85 گرم) مخلوط با حمص (2 قاشق غذاخوری) ، اسفناج (1/2 فنجان)
 • شیر شکلاتی (1 فنجان)

سرانجام قبل ، بعد و حین ورزش چه بخوریم؟ پاسخ ترکیبی از کربوهیدراتها و پروتئین قبل از تمرین است :. رژیم خود را با ورزش دنبال کنید. همچنین ، هنگام ورزش مقدار زیادی آب بنوشید. نوشیدن آب به صورت جرعه خوب است.

نتیجه

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ با توجه به اهمیت رژیم غذایی ، بهترین پاسخ در کنار کربوهیدراتهای سفید ، کربوهیدراتهای پیچیده است. محصولاتی مانند بلغور جو دوسر ، موز ، برنج قهوه ای ، ماست یونانی …… پیشنهادات خوبی هستند. این مواد مغذی به بدن شما انرژی می دهند ، به کاهش وزن و حفظ عضلات کمک می کنند.

در پاسخ ، بعد از تمرینات بدنسازی چه بخوریم؟ ما بر ترکیب پروتئین ها و کربوهیدرات ها تأکید می کنیم. پس از فراموش کردن ورزش ، خوردن مرغ ، شیک پروتئینی ، سبزیجات ، کینوا ، نان گندم را فراموش نکنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1: رای گیری)
بارگذاری …


نویسنده:

تعطیلات ورز (برگرفته از مقاله shape.com)

در صورت استفاده از این مقاله ، نام و آدرس مستاجر را به عنوان منبع ذکر کنید.

در کانال تلگرام و اینستاگرام Tenorz عضو شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1702:

همچنین می توانید از سایر برنامه های تخصصی برنزه کردن در زمینه بدنسازی و تناسب اندام استفاده کنید.

برنامه آموزشی اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل های ورزشی

برنامه فشرده بدنسازی زنان به مدت 6 هفته

برنامه فشرده سازی عضلات سینه به مدت 4 هفته

تمرینات فشرده عضلات پا به مدت 4 هفته

برنامه فشرده عضلات شکم و جانبی بسته جنسی به مدت 4 هفته

برنامه فشرده برای افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه بدن فشرده تابستانی به مدت 6 هفته

برنامه تکالیف عمومی

برنامه تکالیف خانگی مقدماتی

برنامه تکلیف نیمه حرفه ای

برنامه تکالیف حرفه ای

برنامه تمرین در محل کار

برنامه حجم صدادیدگاهتان را بنویسید