مانیتور قلبی قابل کاشت Abbott CardioMEMS طراحی FDA را توسعه داده استسیستم حسگر قلبی قابل کاشت Abbott CardioMEMS مجوز گسترش FDA را دریافت کرد که به بیماران نارسایی قلبی در مراحل اولیه اجازه می داد از این فناوری استفاده کنند.

این سیستم که برای نظارت بر تغییرات فشار در قلب طراحی شده است، طی یک روش کم تهاجمی در شریان ریوی بیمار کاشته می شود. حسگر متصل می‌تواند داده‌ها را روزانه برای پزشکان و تیم‌های مراقبتی در مورد خوانش فشار بیمار ارسال کند. در صورت بدتر شدن وضعیت بیمار، پزشکان همچنین می توانند هشدار دریافت کنند.

در سال ۲۰۱۴، ابوت مجوز FDA را برای استفاده از CardioMEMS دریافت کرد بیماران نارسایی قلبی کلاس III انجمن قلب نیویورک (NYHA) با سابقه نارسایی بستری در بیمارستان. اخبار امروز حسگر را برای استفاده در بیماران نارسایی قلبی کلاس II و همچنین افرادی با پپتیدهای ناتریورتیک بالا باز می کند.

ابوت با استفاده از داده‌های موجود در جستجوی مجوز گسترش یافته بود آزمایشی GUIDE-HF، که شامل تقریباً ۳۶۰۰ شرکت‌کننده در ۱۴۰ سایت آمریکای شمالی است. مطالعه تصادفی شامل بیماران با نارسایی قلبی کلاس II تا کلاس IV و همچنین بیماران با پپتیدهای ناتریورتیک بالا می باشد. این مطالعه که در سال ۲۰۱۸ آغاز شد، انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ تکمیل شود.

چرا مهم است

CDC گزارش می دهد که سالانه ۶۵۹۰۰۰ نفر در ایالات متحده بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند.

به گفته آژانس، عوامل خطر بیماری قلبی شامل دیابت، چاقی، رژیم غذایی ناسالم، عدم تحرک بدنی و مصرف بیش از حد الکل است.

Abbott این فناوری را به عنوان راهی برای نظارت از راه دور بیماران مبتلا به بیماری قلبی کمتر شدید ارائه می دهد.

روند بزرگتر

مانیتورینگ قلب در حال وصل شدن است. ابوت سابقه ای در این فضا دارد. در سال ۲۰۲۰، این شرکت فرود آمد مجوز FDA برای بخشی از دفیبریلاتور قلبی و دفیبریلاتور درمانی همگام سازی مجدد قلب متصل آن. این شرکت در سال ۲۰۱۷ مجوز FDA را برای مانیتور قلبی قابل نصب Confirm Rx (ICM) دریافت کرد که ریتم قلب بیماران را ردیابی می کند و داده ها را از طریق بلوتوث به یک برنامه تلفن هوشمند ارسال می کند.

شرکت های متمرکز بر مصرف کننده نیز ابزارهای آهسته متمرکز بر قلب را منتشر کرده اند. اپل واچ سری ۴ اپل به دلیل قابلیت های ECG خود موفق به کسب امتیاز FDA De Novo شد. Fitbit بعداً برای نظارت بر ضربان قلب و تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی، مجوزی برای ساعت هوشمند Fitbit Sense به دست آورد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر