مایع منی چه تاثیری بر تولید مثل ویروس کرونا دارد؟


مقاله امروز علم و بدن این به نقش دانه ها در پیشگیری و درمان بیماری های ایسکمیک قلب می پردازد. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

دانه چیست؟

بذر بذر یا بذر گیاه کوچک و منشوری با نام علمی Nigella sativa: و یک نام رایج دانه سیاه و:زیره از خانواده آلال (Ranunculaceae:) در طب ایرانی نامگذاری شده است شونیز معرفی کرد: این گیاه بومی مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا است.

این دانه در جنوب غربی آسیا یافت می شود و مدتهاست به عنوان ضد باکتری ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


در مورد بهترین خواص این دانه بیشتر بدانید.


اما آیا مایع منی می تواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند؟

دانه های S Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

بذر توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده – GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” طبقه بندی به این معنا که استفاده عادی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه قبلاً این گیاه دارای خواص ایمنی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی زیادی بود ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد موجود در این گیاه به نام تیموکینون می تواند از آن در آزمایشگاه جلوگیری کند. ویروس کرونا با اتصال به سنبله ویروس یا پروتئین شاخک به سلول متصل می شود و همچنین محل اتصال ویروس به سطح سلول را برای جلوگیری از تکرار ویروس کرونا اشغال می کند.

مطالعه دیگری روی حدود 300 نفر در پاکستان نشان داد که میزان مصرف عسل + دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند کروناویروس را سریعتر از بین ببرد ، علائم را سریعتر کاهش دهد ، از بستری شدن در بیمارستان از بیماری خفیف تا شدید کرونر قلب بکاهد و خطر مرگ را کاهش دهد.

به دلیل بی ضرر بودن مایع منی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان مکمل یا تقویت کننده سیستم ایمنی در برابر ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا کرونر

کیفوز یا گرد پشت (همه آنچه باید بدانید)

خواص بمب سیب زمینی در بدن

زنجبیل و خواص درمانی فراوان و شگفت انگیز و شگفت انگیز آن

سورگوم و خواص منحصر به فرد آندیدگاهتان را بنویسید