متخصص تغذیه دکتر آنوش استرس چاقی


استرس و زندگی سریع موانع رژیم لاغری
افرادی که عجله دارند در کار مشترک برای انجام چند کار ماهرانه متخصص هستند. آنها در تمام زندگی خود عجله دارند و مشغول هستند. این افراد خیلی دیر می کنند ، وقتی برنامه ای برای کاهش وزن ندارند ، می خواهند زودتر بروند ، حتی به این موضوع فکر می کنند. آنها به سختی استراحت می کنند. آنها می دانند که باید آهسته تر حرکت کنند تا زندگی خود را متعادل کنند. اما آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند.
با وجود دستگاه های پیشرفته امروزی مانند رایانه ، تلفن های همراه و رسانه هایی که به ما در صرفه جویی بیشتر زمان کمک می کنند. اما ما احساس می کنیم که بیشتر مورد حمله و زندان هستیم. بسیاری از مردم بیشتر کار می کنند ، کمتر می خوابند و این شتاب در زندگی منجر به استرس بیشتری در ارتباط با خوردن ناسالم و کم تحرک شده است.
هنگامی که منابع انرژی بدن با برنامه ریزی گیج کننده به پایان برسد ، به این حالت “خستگی” می گویند: احساس خستگی می کنید. در این مورد ، فرد به دنبال دریافت انرژی حمایتی از غذا است. ناکافی: عادت های نامنظم خواب با افزایش وزن و چاقی مرتبط است. خواب کوتاه با افزایش خطر افزایش وزن ، چاقی ، افزایش اشتها ، دیابت و بیماری های قلبی مرتبط است.
بیایید نگاه تازه ای به زندگی خود داشته باشیم
برای تغییر رفتار ، ابتدا باید از رفتارهای استرس زای زندگی و موقعیت هایی که تعادل زندگی را بر هم می زنند آگاه شویم. یکی از ساده ترین راه های خروج از زندگی این است که لیست کنید: سبک زندگی هویت خود را تجزیه و تحلیل کنید. برای تعیین نحوه ارزیابی آن ، می توان آن را به چهار حوزه زندگی تقسیم کرد ، به عنوان مثال: 1- خویشاوندان ، خویشاوندان و روابط شخصی 2- کار 3- سوالات مراقبت و مراقبت و جنبه های مراقبت از زندگی 4- مراقبت شخصی درخواست شده.
بنابراین می توان پرسید که چقدر زمان برای هریک از این جنبه ها صرف شده است. آیا او به چیزی بیش از حد توجه می کرد؟ کدام یک از این ابعاد بیشتر استرس زا است؟ چه کسی به فرد در کنترل استرس کمک می کند ، به او نشاط و لذت می بخشد؟ دوست دارد از کدام حوزه بیشتر قدردانی کند که دوست دارد کمتر به آن توجه کند؟ توجه به آنها به تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی ناسالم و عادات غذایی و همچنین برنامه های کاهش وزن کمک می کند.
مراقب وقت خود باشید
تفکر بیشتر به زندگی هدفمند و متعادل کمک می کند. آگاهی ذهنی و دقت در آگاهی از آنچه رخ داده منجر به بهبود خلق و خو کاهش استرس می شود. مدیتیشن ذهنی می تواند یک رفتار شناختی قوی برای تغییر واکنش افراد نسبت به رویدادهای زندگی باشد.
نشان داده شده است افرادی که یک یا چند خطر بیماری قلبی داشته اند از تکنیک هایی مانند مدیتیشن ذهن آگاهی ، تمرینات آرامش بخش ، مدیریت استرس ، برنامه های کاهش وزن ، آموزش بهداشت و فعالیت بدنی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی استفاده می کنند.
سعی کنید بیشتر تمرکز کنید و بیشتر مراقب باشید
آگاهی و هوش به شما کمک می کند تا با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. سعی کنید وقتی روی چیزی تمرکز کرده اید نفس عمیق بکشید ، آن را به عنوان یک مهارت آرامش بخش یاد بگیرید.
توجه کنید که چقدر درباره گذشته فکر می کنید و با گذشته زندگی می کنید. مانند رژیم غذایی ناموفق در گذشته یا زمان اشباع بیش از حد در گذشته ، یا چقدر به آینده فکر می کنید؟ آیا این آینده نگری شما را از درک حال بازداشته است؟ شما بر زمان حال تمرکز می کنید.
به عنوان مثال ، به جای گفتن اینکه چرا من همیشه نمی توانم وزن خود را کاهش دهم (قبلاً به دلیل نتایج ناموفق قبلی) یا اگر وزنم را کم کردم ، وزنم عقب می افتد ، من چاق می شوم (در آینده زندگی می کنم – ترس خیالی) ، می توانیم بگوییم چه کوچک کارهایی که می توانم انجام دهم برای کاهش وزن چکار می توانم انجام دهم؟ (حاضر):
به دنبال پشتیبانی باشید
افرادی که عجله دارند عادت دارند بیشتر کارها را خودشان انجام دهند ، از دیگران کمک نمی گیرند ، به عنوان مثال ، نمی توانند وقت خود را با شریک یا دوست خود ترتیب دهند تا با هم به پیاده روی عصرانه بروند.
یک مطالعه نشان داد مردان در معرض خطر بیشتری برای فشار خون بالا نسبت به افرادی هستند که در محل کار خود از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.
کاهش حمایت اجتماعی برای تغذیه سالم ورزش ژ یکی از موانع شناخته شده برای کاهش وزن و برنامه های نگهداری است.
با افرادی صحبت کنید که مثبت فکر می کنند و مطمئن هستند که آنها به شما در داشتن رفتارهای سالم کمک می کنند (افراد منفی از کاهش وزن جلوگیری می کنند).
با افرادی که از آنها لذت می برید وقت بگذرانید از کسانی که انرژی شما را مصرف می کنند دوری کنید.
آرام باشید و خودتان را شارژ کنید
خواب و استراحت کافی به شارژ باتری افراد شلوغ کمک می کند. این به شما کمک می کند غذا و ورزش بیشتری در طول روز انتخاب کنید (به عنوان مثال ، به جای پیاده روی تاکسی بروید). فعالیتهای ذهنی و جسمی ، مانند مناسک مذهبی ، یوگا ، چینی تایلندی ، تمرینات آرامش پیشرفته ، مدیتیشن و حتی ماساژ ، به فرد کمک می کند تا آرامش پیدا کرده و از بی نظمی های روزمره خلاص شود.
برای افراد شلوغ ، ورزش منظم بهترین راه برای شارژ مجدد باتری و بهبود روحیه است.
خوابیدن در شب بسیار امکان پذیر است. نیاز به خواب در افراد مختلف متفاوت است. کیفیت خواب بسیار مهمتر از کیفیت خواب است.
چند ساعت قبل از خواب از خوردن یا خوردن چیزهایی که خواب شما را مختل می کند مانند غذاهای حاوی کافئین مانند قهوه ، چای یا شکلات خودداری کنید. افراد حساس به کافئین باید حتی قبل از این ساعت ها خوردن و نوشیدن غذاهای کافئین دار را متوقف کنند. ورزش را 3 ساعت قبل از خواب متوقف کنید. قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید. یک محیط آرام ، تاریک و راحت برای داشتن انرژی لازم برای شروع روز بعد ، برای ادامه کاهش وزن داشته باشید: برنامه ورزشی.

دیدگاهتان را بنویسید