متخصص تغذیه ||: چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصص در استفاده از غذا و غذا برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

اگرچه غذا یک حوزه تخصصی با طیف گسترده ای از کاربردها است ، اما دو حوزه اصلی وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان مراقبت های خانگی است ، کار می کند. یک متخصص تغذیه می تواند درمان را برای همه چیز بهینه کند حساسیت و عدم تحمل غذا و اختلالات اشتها: از اختلالات گوارشی و مشکلات وزن به شما کمک می کند.

همین حالا از پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران: مشتریان:
 • توصیه به بیماران در مورد تغذیه و عادات غذایی مناسب
 • تعیین برنامه غذایی و تغذیه بر اساس ترجیحات مشتری و بودجه
 • ارزیابی تأثیر برنامه های رژیم غذایی و تغییر آنها در صورت نیاز

حرفه تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ |: دکتر:

برخی از متخصصان تغذیه در برخی مناطق آموزش های لازم را می بینند و توجه خود را متمرکز می کنند. تخصص غذا نیاز به آموزش و دانش اضافی دارد. از جمله غذاهای فوق الذکر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان از متخصصان ورزشی برای بهبود عملکرد ورزشی خود راهنمایی می گیرند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای برای توسعه برنامه های تغذیه مایع برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص تغذیه کودکان. این متخصصان برای ارتقاء سلامت تغذیه مناسب نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه متخصص جراحی مغز و اعصاب. این متخصصان استراتژی های موثر تغذیه ایمن را طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند تا کیفیت زندگی و سلامت سالمندان بهبود یابد. در زمانی که غذا به طور فزاینده ای به عنوان یکی از اجزای ضروری پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان تجربه قابل توجهی برای افراد مسن دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای افرادی که از ارزیابی تغذیه ای تخصصی تغذیه و اجرای نیازهای تغذیه ای افراد مبتلا به بیماری کلیوی (MNT) آگاه هستند ، بسیار حیاتی است. بر اساس موسسه ملی دیابت ملی بیماریهای گوارشی ، MNT این می تواند پیشرفت بیماری مزمن کلیه را از عوارضی مانند: سوء تغذیه جلوگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT می تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه متخصص تغذیه شویم؟

متخصص تغذیه در رژیم درمانی تخصص دارد ، که زمینه ای برای آگاهی از رژیم غذایی و تأثیرات آن بر سلامتی است. متخصص تغذیه معمولاً رژیم غذایی مشتری را بر اساس وضعیت پزشکی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را برای اخذ گواهینامه تکمیل کند.

 • مدرک کارشناسی تغذیه وات تایید شده توسط هیئت اعتباربخشی آکادمی تغذیه درمانی برای رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت رژیم انجام شده است.

علاوه بر این ، متخصص تغذیه باید هر سال شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را داشته باشد تا گواهینامه هیئت مدیره را حفظ کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ |: دکتر:

هنگام مشورت با متخصص تغذیه اقدامات زیر را می توان انجام داد:

ابتدا معاینه پزشکی کنید. متخصص تغذیه باید قبل از توصیه به رژیم غذایی از وضعیت سلامتی شما آگاه باشد. پزشک شما می تواند فشار خون و نتایج آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیریدها ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و سطح هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و غیره را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با رژیم غذایی و شاید فعالیت بدنی حل می شود.

اگر به دنبال برنامه رژیم غذایی به تنهایی هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ شما در حال افزایش وزن هستید. آیا انرژی بیشتری دارید؟ به اهداف خود زودتر فکر کنید: مطمئن شوید که هدف خود از مراجعه به متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، در مورد عادات غذایی ، رژیم غذایی ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات شیوه زندگی خود صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه شما در تنظیم رژیم غذایی شما کمک کند: توصیه های غذایی متناسب با شیوه زندگی و نیازهای سلامتی شما.

وعده های غذایی خود را پیگیری کنید. اگر از شما خواسته شد ، هر چیزی را که می خورید و می نوشید برای چند روز بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق غذاخوری و غیره) و طرز تهیه غذاها ، مانند سرخ شده ، کبابی یا پخته شده را ثبت می کند.

آخرین پیشنهاد:

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر روی تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند تا نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

تغییر رژیم غذایی از طریق مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه دکتر: آیا به دنبال افرادی هستید که به تغذیه خود اهمیت می دهند؟ رژیم متعادل آنها مناسب موقعیت شما هستند. از سوی دیگر ، افرادی که دوست دارند اختلالات خوردن را تجربه کنند بی اشتهایی عصبی یا: احتقان عصبی شما حتی می توانید با توصیه یک متخصص تغذیه رنج ببرید روانپزشک با تجربه پزشک برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

پیوندها:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید