مجسمه سازی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتور بدن به فرایند اعمال درمان جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی طراحی شده است تا ظاهری باریک به بدن بدهد. امروزه تعدادی گزینه کانتور بدن وجود دارد که به شما حق انتخاب می دهد. بهترین درمان بستگی به قسمت هایی از بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف گسترده ای از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب بر روی کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالا و بالا تنه انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی تا افزایش قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامتی شما را ارزیابی می کند: برای شما درمان برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید مجسمه ای روی بدن داشته باشید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه اخبار متنوع هستند. روشها و آنها برای شما عزیزان بی خطر هستند تا به اندام ایده آل خود برسید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید تماس بگیرید 0 0221883334202 – 0 022188333295 – 02188025350: لطفا تماس بگیر.

آماده سازی:


قبل از ایجاد کانتور بدن ، ممکن است بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • در مورد هرگونه دارویی که ممکن است نیاز به قطع آن داشته باشید ، با پزشک خود مشورت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. آنتی بیوتیک هایی مانند این را می توان قبل از عمل تجویز کرد.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرافی (ECG) ، پزشک به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین فرم بدن به بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

قدرت لیزر درمانی کم مصرف

ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی از شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، چربی های ناخواسته را به انرژی لیزری کم انرژی تبدیل می کند که سلول های چربی را تجزیه کرده و چربی را از بدن خارج می کند. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با Z Arona ، پزشک از یک دستگاه دستی برای اعمال انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند زیرا بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی متراکم داخل سلول های چربی را به مایع تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم مصرف منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند که به خلاص شدن از شر چربی کمک می کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است ، که باعث می شود سلولهای چربی قبلاً ضخیم صاف ، خالی و بی ضرر باشند.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق جذب و فرآیندهای طبیعی حذف می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا یک نوع تزریق چربی: نه بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز به سوزن ، خون ، متخصص بیهوشی یا تجهیزات جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که دارای چاقی بالینی هستند توصیه نمی شود ، اما برای افرادی که دارای اضافه وزن کمی هستند ، قادر به از بین بردن لکه های سرسخت نیستند یا با ورزش چربی سینه یا کمر خود را از دست می دهند ، مشکل است. م effectiveثر است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری: رادیو فرکانس درمان حرارتی برای کانتور بدن باعث کاهش سلولیت در بافت های پوست می شود ، چین و چروک هایی که روی صورت و بدن تاثیر می گذارد. سلولیت را با انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد و سلول های چربی زیر پوست را هدف قرار می دهد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و در نتیجه سلولیت صاف و صاف می شود ، جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود.
از بین بردن سلول های چربی باعث نازک شدن ران ها ، باسن و باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و تومورهای ناخوشایندی ایجاد می کند ، که اغلب با رژیم غذایی و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، با پخش و فشردن الیاف کلاژن ، پوست شل را سفت می کند و در عین حال کشش و بافت پوست را افزایش می دهد.

معاینه سونوگرافی

معاینه سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی اولتراسوند است که برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از لوله نازک برای حذف چربی تولید می شود. بر خلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی ضخیم و ضخیم با مجاری بزرگتر است ، برداشتن چربی اولتراسونیک نسبت به تزریق چربی کمتر تهاجمی است زیرا پزشک به راحتی می تواند آن را به آرامی زیر پوست حرکت دهد تا چربی برداشته شود. برداشتن: مانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند زنون ، کرایولیپولیز ، انرژی فرکانس رادیویی و سونوگرافی ، حذف چربی نیز به عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش تجمع چربی است که معمولاً در شکم ، ران و دنده ها وجود دارد ، که در برابر ورزش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

تزریق چربی:

تزریق چربی: این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با کمک لیپوساکشن ، پزشک می تواند چربی را از خطوط بدن به طور دقیق و راحت حذف کند. تزریق چربی به پزشک اجازه می دهد تا به جای برداشتن چربی ، با مجسمه سازی خطوطی را روی هر قسمتی از بدن ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش خفیف تر و غیر تهاجمی برای پیکرتراشی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند حجم زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک دستگاه تنفس فشرده متصل به تفنگ که به طور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، روش لیپوماتیک سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها متوقف می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند در انواع مجسمه ها استفاده شود. هنگام تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و به مناطقی که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. تزریق چربی می تواند برای کانتور مناطق مانند: سینه ها یا: ران مورد استفاده قرار گیرد.

زندانیان

تعدادی جراحی آسانسور وجود دارد که می توان از آنها برای ترسیم بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند ، به جای یا در کنار کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفتینگ عمومی بدن را انجام می دهد ، از جمله: تقویت سینه ، لیفت باسن ، و بالابر دستی به بسته به اهداف بیمار ، جراحی شبیه آسانسور ممکن است نتایج قابل توجهی نسبت به مداخله غیرجراحی داشته باشد.

مرمت بعد از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند ، زمان کمتری برای بهبود نیاز دارند و اضطراب و تورم را کاهش می دهند.
هنگامی که بیمار تحت درمان قرار می گیرد ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم یا بی حسی در اطراف محل عمل احساس کند. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. ممکن است جوراب یا هپارین تزریق کند. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از ورزش های سنگین ، فعالیت بدنی شدید ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیرطبیعی است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

خطرات:


برخی از خطرات مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی حاد از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند در بریدگی ها ایجاد شوند. آنها می توانند خارش دار ، ناراحت کننده باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است نیاز به درمان آنتی بیوتیکی یا در برخی موارد جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به درزها ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی منطقه متورم یا مناطق تحت عمل جراحی

هزینه:


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند شامل تجربه جراح از نوع مداخله مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های امکانات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد مجسمه سازی بدن عبارتند از:

کدام قسمت های بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. اکثر پزشکان مناطق تحت درمان هستند.

 • چانه و ناحیه گردن
 • شکمی:
 • ران
 • زانو:
 • هستند
 • داخل ران و خارج
 • در دو طرف باسن می افتد
 • ایران:
 • در وسط کمر می افتد
 • جنبه ها:

چگونه می توانم بفهمم که اپلیکاتور کانتور خوبی هستم؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما قسمت هایی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. خطوط بدن می توانند در قسمت های بدن وزن کم کنند ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیستند. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و از نتایج آنها انتظارات واقع بینانه ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید