محصولات کاتوژنیک در رژیم کتوژنیک همه آنچه باید در مورد رژیم کتوژنیک بدانید


چندین روش برای کاهش وزن از گذشته تا به امروز وجود دارد. برخی افراد از روش های سنتی استفاده می کنند. اما امروزه روشهای علمی و عجیب زیادی مانند رژیم کتوژنیک پیشنهاد شده است. امروز می خواهیم شما را با این حالت آشنا کنیم. در نهایت ، ما در مورد نقش محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک با شما صحبت خواهیم کرد.

محصولات کاتوژنیک در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چیست؟

در رژیم کتوژنیک ، شما چربی می خورید و وزن خود را کاهش می دهید. این ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد. اما واقعاً عملی است. اول از همه ، این رژیم غذایی مصرف کربوهیدرات شما را محدود می کند. این بدان معناست که تنها حدود 5 درصد رژیم غذایی شما شامل کربوهیدرات است. 75 درصد رژیم غذایی شما از پروتئین های چربی تشکیل شده است. البته استفاده از چربی های سالم را نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال ، می توانید صبحانه مقداری ماهی قزل آلا را در روغن زیتون سرخ کنید. هیچ محدودیت کالری در این رژیم وجود ندارد.

عملکرد رژیم کتوژنیک با توجه به نوع عملکرد بدن تنظیم می شود. به طور طبیعی بدن ما ترجیح می دهد ابتدا کربوهیدرات ها را بسوزاند ، سپس چربی ها را. هنگامی که مصرف کربوهیدرات شما محدود است ، پس از مدتی بدن شما به ناچار به لبنیات روی می آورد. برای تأمین انرژی در این راه ، بدن باید به جای کربوهیدرات از چربی استفاده کند. همچنین در طولانی مدت بر بدن شما تأثیر می گذارد. حتی وقتی رژیم خود را تمام می کنید ، بدن شما همچنان از چربی برای انرژی به طور معمول استفاده می کند.

محصولات کاتوژنیک در رژیم کتوژنیک

محصولات کاتوژنیک در رژیم کتوژنیک

استفاده از محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک به شدت توصیه می شود. محصولات لبنی حاوی کازئین و پروتئین هستند. محصولات لبنی سرشار از پروتئین هستند. چربی لبنی نیز می تواند به رژیم کتوژنیک کمک کند. از سوی دیگر ، محصولات لبنی نیز می توانند به تهیه انواع غذاهای رژیمی کمک کنند. می توانید ماست های میوه ای ، ماست های شیک ، ماست های بوراکس یا ماست گردویی درست کنید. به این ترتیب ، شما می توانید تا حد ممکن لبنیات را در رژیم غذایی خود قرار دهید. ماست یونانی یکی از بهترین محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک است. با مصرف ماست یونانی ، می توانید در طول رژیم ، متابولیسم بدن خود را نیز افزایش دهید.

محصولات کاتوژنیک در رژیم کتوژنیک

ارزش غذایی محصولات لبنی

اگر ارزش غذایی محصولات لبنی را بررسی کنید ، خواهید دید که محصولات لبنی حاوی مقداری کربوهیدرات ، نمک و قند نیز هستند. این مقادیر بین انواع مختلف محصولات لبنی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، شیر کم چرب یا پنیرهای نرم تر کربوهیدرات بیشتری دارند. بنابراین ، قبل از انتخاب یک محصول لبنی برای رژیم کتوژنیک خود ، حتماً نمودار تغذیه ای آن را مطالعه کنید. اینطور نیست که بتوانید بدون محدودیت از محصولات لبنی استفاده کنید. بنابراین حتماً به نمودار تغذیه توجه کنید.

دوستان نظر شما در مورد مصرف لبنیات در رژیم کاتوژنیک چیست؟ چه زمانی از رژیم کتوژنیک استفاده کردید؟ اگر چنین است ، نتیجه این رژیم برای شما چه بود؟ نظر و تجربه خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید