محققان سیستم «خانه هوشمند» را برای نظارت بر افراد مسن ساختندبر اساس یک مطالعه اثبات مفهوم، محققان یک سیستم نظارتی کاربردی در خانه با سنسورهای خارج از قفسه برای شناسایی رویدادهای غیرعادی ساخته اند. ارسال شده در JMIR.

در این مطالعه ۱۲ بزرگسال با میانگین سنی ۸۹ سال در یکی از شهرهای سوئد با استفاده از حسگرهای حرکتی، پریزهای دیواری و کنتورهای هوشمند آب مورد بررسی قرار گرفتند. سه شرکت کننده به دلیل شرایط غیرمنتظره زندگی کنار کشیدند. قبل از شروع مطالعه، محققان با بزرگسالان مسن تر و بستگانشان در مورد روال معمول خود با تمرکز ویژه بر زمان وعده های غذایی مصاحبه کردند.

به طور کلی، سیستم نظارت حدود هزار وعده غذایی و فعالیت را در حمام بین ژوئیه تا آگوست ۲۰۲۰ مشاهده کرد. همچنین اعلان‌های پیامکی را برای اعضای خانواده شرکت‌کنندگان در زمانی که یک روز عادی داشتند و زمانی که یک رویداد غیرعادی رخ داد ارسال کرد.

سیستم نظارت نشان داد که بیش از ۷۵٪ از فعالیت های وعده غذایی مشاهده شده نرمال بود، در حالی که درصد واقعی ۹۳٪ بود. نظارت و پشتیبانی فیلمنامه بازخورد مثبتی از پنج نفر از اعضای خانواده نه شرکت‌کننده دریافت کرد، با میانگین چهار در مقیاس رضایت بین یک تا پنج.

«نتایج از استفاده از داده‌های حسگرهای خارج از قفسه و دستگاه‌های اینترنت اشیا (نصب شده در خانه‌های واقعی) و بهبود خدمات مراقبت‌های بهداشتی از طریق بازخورد به مراقبین در زمان واقعی پشتیبانی می‌کند. این همچنین به افراد مسن اجازه می‌دهد تا به طور مستقل در خانه‌های خود زندگی کنند. نویسندگان مطالعه نوشتند.

چرا مهم است

ایالات متحده جمعیت در حال پیر شدن است که فشار را بر بستگان و مراقبانی که برای کمک به آنها کار می کنند افزایش می دهد. در همین حال، بیشتر سالمندان دوست دارند با افزایش سن در خانه بمانند. نظرسنجی AARP نشان داد که ۷۷ درصد از بزرگسالان ۵۰ سال و بالاتر دوست دارند در جای خود پیر شوند.

با این حال، ۳۴ درصد از کل پاسخ دهندگان بزرگسال گفتند که باید تغییراتی در خانه خود ایجاد کنند تا خود یا یکی از عزیزانشان بتوانند با خیال راحت در آنجا بمانند. هم سیستم‌های واکنش اضطراری و هم دستگاه‌های خانه هوشمند از مهم‌ترین تغییراتی بودند که صاحبان خانه به آن‌ها نیاز داشتند.

روند بزرگ

ارشد که این یک تمرکز رو به رشد برای شرکت های سلامت دیجیتال است. اواخر سال گذشته، یک استارت‌آپ تشخیص سقوط مبتنی بر هوش مصنوعی، ماه‌ها پس از بسته شدن یک دور سری A، ۳۰ میلیون دلار بودجه سری B را تضمین کرد.

پاپا، که سالمندان و سایر ساکنان در معرض خطر را با دستیارانی گرد هم می آورد تا به نیازهای اولیه مانند خرید و کارهای سبک خانه کمک کنند. در نوامبر سال گذشته تا ۱۵۰ میلیون دلار جمع آوری کرد.

در همین حال، بازیکنان بزرگی مانند آمازون و Best Buy به این فضا چشم دوخته اند. آمازون Alexa Together از دستیار صوتی Alexa خود برای نظارت بر سالمندان و هشدار دادن به اعضای خانواده یا خدمات اضطراری در صورت نیاز استفاده می کند.

سال گذشته، بهترین خرید این پلت فرم مراقبت از خانه بهداشتی و نظارت از راه دور فعلی را به دست آورد و به خدمات برتر خود مانند نام تجاری پاسخ اضطراری زنده خود اضافه کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر