مراسم تحلیف رئیس جمهور پنس به افتخار “جنگجوی بزرگ” فراموش شده – سپتامبر مگ


یکی از استان‌های شرقی انتاریو روز کانادا را با گرامیداشت یک شخصیت تاریخی مهم اما تا حد زیادی فراموش شده جشن می‌گیرد.

در اولین ملت Pikwakanagan، آلگونکوئین ها اولین روز پینسی را جشن می گیرند و به زندگی رئیس کنستانت پینسی فکر می کنند – آخرین رئیس بزرگ Algonquin که در شکارگاه های تاریخی خود در نزدیکی Rideau Falls زندگی می کند.

پینسی نقش مهمی در جنگ ۱۸۱۲ علیه ایالات متحده داشت و به تضمین بقای مستعمرات بریتانیا که بعداً به کانادا تبدیل شد کمک کرد. روز جمعه، بسیاری از نوادگان او برای اولین بار پس از ۲۰۰ سال در اتاوا گرد هم آمدند.

اگر بخواهید، زمین ها و عناوینی را که رئیس جمهور پنس در اختیار داشت، پس می گیریم [the] اوایل قرن نوزدهم تا زمان مرگ او در سال ۱۸۳۴. مرو سارازین، پنسی نسل هفتم و عضو حزب جمعه در نیو ادینبورگ فیلدهاوس گفت.

سارازین، یکی از اعضای اولین مجلس ملی در غرب اتاوا، گفت که رهبر بزرگ پسران خود را در جنگ ۱۸۱۲ از دست داد و نبردهای سرنوشت سازی در منطقه نیاگارا انجام داد. او گفت که بدون تلاش او و مبارزات دیگر فعالان بومی، ممکن است روز کانادایی برای جشن گرفتن امروز وجود نداشته باشد.

آرامگاه در حال حاضر یک پارکینگ است

در اوایل دهه ۱۸۰۰، پنس گروهی متشکل از ۲۶۴ خانواده را به عنوان استاد بزرگ آلگونکوئین ها رهبری کرد. مناطق ماهیگیری آن در محل تلاقی رودخانه های ریدو و اتاوا قرار داشت، مسیری معمولی برای سفر کوهنوردانی که به سمت خیابان سنت پترولیوم می روند. رودخانه لارنس و از جنوب به خلیج مکزیک

وندی گوکو، رهبر آلگونکوئین ها در اولین ملت پکواکاناگان و از نوادگان بنسی، گفت، علی رغم نقش مهم او در منطقه، بنسی تا حد زیادی در تاریخ فراموش شده است.

جوکو به رادیو سی‌بی‌سی گفت: «فکر نمی‌کنم بسیاری از مردم بدانند که اتاوا محل شکار او بوده است – در واقع، ساختمان‌های پارلمان در آنجا، در محل تلاقی رودخانه‌های ریدو و اتاوا قرار دارند.» همه اینها در یک روز قبل از مراسم بزرگداشت روز جمعه

گوکو سلف خود را به عنوان یک “جنگجوی بزرگ” توصیف کرد که اغلب از ولیعهد بریتانیا درخواست می کرد که زمین هایش را بازگرداند. اما او گفت که این درخواست ها هرگز مورد توجه قرار نگرفت و پنس در گمنامی و فقر باقی ماند.

او گفت: «متاسفانه وقتی تجاوز به عنف اتفاق افتاد، او اساساً به قلمرو خود رانده شد. “و حتی در مرگ، قبر او در اوکا، [near the] دریاچه جبلین [in Quebec] … پارکینگ سنگفرش.

زنی که به دوربین لبخند می زند.
رئیس جمهور وندی جوکو از Algonquins از Pikwakanagan First Nation می گوید که بسیاری در اتاوا ممکن است اهمیت تاریخی پنس برای منطقه را درک نکنند. (دین تکما/سی بی سی)

علاوه بر ارج نهادن به میراث پنس، مراسم روز جمعه همچنین به منظور قدردانی از وجود و انعطاف پذیری مردم آلگونکوین و ایجاد فرصتی برای آشتی با مهاجران بود.

این شامل طبل زدن، آواز خواندن، رقصیدن، پیاده روی با راهنمایی در منطقه و فعالیت های دیگر بود. همچنین همزمان با افتتاح مسیر Chief Pinesi Portage، یک مسیر بومی ۸۰۰۰ ساله که از میان محله‌های Rockcliffe و New Edinburgh می‌گذرد، بود.

این مسیر به طول حدود سه کیلومتر، دارای هفت ایستگاه ترجمه است که مسیر را مشخص می کنند.

سارازین گفت که آنها امیدوارند گردهمایی نوادگان پنی را به رویدادی سالانه تبدیل کنند تا به درستی از این مرد و نقش او در تاریخ یاد کنند – و به نام او احترام بگذارند که مدتهاست سزاوار آن بوده است.

او گفت: «ما اینجا هستیم تا آن را احیا کنیم و ادامه دهیم. “این یک داستان عالی است.”

همه اینها در یک روزساعت ۶:۱۷ صبحبزرگداشت روز رهبر کنستانت بینسه

خانواده Algonquins در Pikwakanagan First Nation اولین روز رئیس پینسی را در اول جولای جشن می گیرند تا این شخصیت تاریخی با افتخار را جشن بگیرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر