مراقبت از گوش با 10 ترفند م effectiveثر در روز


ما به جهان گوش می دهیم ج آن را تفسیر می کند. گوشها ارگانهای مهمی برای برقراری ارتباط با جهان پیرامون ما هستند که در حفظ تعادل بدن نیز نقش اساسی دارند. تفسیر امواج صوتی تنها بخش کوچکی از نقش گوش در گفتار و زبان است. بدون سلامت این اندام مخفی ، عملکرد مناسب آن ارتباط با دیگران را مشکل می کند.

با توجه به حساسیت این اندام مهم بدن ، مراقبت سالانه و منظم گوش توصیه می شود ، که نه تنها برای توانایی شنوایی (زیرا همه نمی توانند بشنوند) ، بلکه برای تحرک و ارتباط نیز اهمیت دارد. جهان پیرامون ما. در اینجا شش روش معمول برای مراقبت از گوش ها آورده شده است.

1- گوش پاک کن و محافظ گوش

مردم معمولاً برای تمیز کردن گوش های خود از یک سواب پنبه ای استفاده می کنند که به آن گوش پاک کن می گویند ، اما آنها نمی دانند که چنین تمیز کردن نادرست می تواند باعث مشکلات گوش شود و توصیه نمی شود. خوب است بدانید که گوش های شما مرتباً تمیز می شوند تا موم اضافی گوش به طور مرتب از گوش داخلی به گوش خارجی منتقل شود ، و این کار پاک کردن با یک پارچه مرطوب را برای شما آسان می کند. بقیه را حذف کنید. از گوش

در واقع ، استفاده از گوش پاک کن که در مجرای گوش قرار می گیرد و در مجرای گوش می چرخد ​​می تواند منجر به مشکلاتی از جمله آسیب به گوش شود. گوش پاک کن می تواند مقداری از موم گوش را حذف کند ، اما عمدتا موم گوش را به داخل مجرای گوش می راند و آن را در مجرای گوش قرار می دهد و منجر به انسداد ، کاهش شنوایی و عفونت احتمالی می شود.

برای جلوگیری از مشکلات ، بهتر است روی گوش خارجی تمرکز کنید و از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید. اگر در گوش خود احساس درد می کنید ، به پزشک یا متخصص شنوایی شناسی خود مراجعه کنید تا گوش شما را تمیز کند تا با خیال راحت زخم برطرف شود. همچنین می توانید از قطره های بدون نسخه بدون نسخه استفاده کنید که به روغن روان کننده طبیعی گوش کمک می کند تا جرم را به عقب براند.

2- افراد خارجی و پیشگیری از آسیب

بسیاری از مردم عادت دارند تا جایی که می توانند اجسام خارجی را داخل هدفون خود قرار دهند. برخی از این اجسام را می توان برای مراقبت از گوش استفاده کرد ، اما اگر خیلی کوچک یا عمیق باشند تا وارد مجرای گوش نشوند ، خطر آسیب به این اندام افزایش می یابد.

قاعده کلی برای این اجسام این است که آنها نباید از آرنج شما کوچکتر باشند. در واقع ، این اندازه تقریبی نشان می دهد که اندازه این اجسام خارجی نباید برای نفوذ به گوش زیاد باشد. البته در این مورد تنها دغدغه نفوذ عمیق اجسام به داخل گوش نیست. استفاده از هدفون Togos می تواند باعث آسیب گوش مانند کاهش شنوایی یا سایر آسیب ها شود ، به ویژه برای افرادی که به گوش دادن به موسیقی بلند عادت دارند. برای محافظت از گوش ها ، هنگام استفاده از اجسام خارجی هنگام قرار دادن آنها در گوش خود مراقب باشید.

حتما بخونید. اسامی 6 بهترین آنتی بیوتیک و قطره عفونت گوش (بدون عوارض جانبی)

3- سطح صدا و مراقبت شنوایی

جوانان دوست دارند موسیقی را با صدای بلند گوش دهند ، اما نادیده گرفتن صدای آن می تواند منجر به کاهش شنوایی زودرس شود. گوش دادن به موسیقی معمولی یا مداوم با سرعت 85 دسی بل یا بیشتر به احتمال زیاد باعث مشکلات شنوایی مانند گوش درد یا کاهش شدید شنوایی می شود. در صورت تداوم این مشکلات ، بافت های گوش به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، بنابراین مراقبت از شنوایی باید به عنوان بخش مهمی از فرایند محافظت از گوش در نظر گرفته شود تا سلامت این بافت ها تا حد امکان حفظ شود.

4- سمعک و پیشگیری از عفونت

اگر از سمعک استفاده می کنید ، گوش خود را تمیز نگه دارید. عرق جمع شده در داخل مجاری گوش است که صفحه می تواند با سمعک تداخل داشته باشد و به شنوایی شما آسیب برساند.

علاوه بر مراقبت از سمعک ، باید از سلامت گوش خود نیز مراقبت کنید. استفاده از سمعک های آلوده خطر عفونت گوش را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید که وقتی سمعک را داخل گوش می گذارید ، همه میکروب ها و باکتری های سطح آن می توانند وارد گوش شوند. تمیز نگه داشتن دستگاه شما کار دشواری نیست ، اما اگر به نظافت دقیق تری نیاز دارید ، سمعک خود را به متخصص مراقبت از شنوایی نشان دهید.

5- ضد آفتاب و پیشگیری از آفتاب سوختگی

به آخرین باری که از کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید فکر کنید. بعد از زدن کرم روی دست ها ، صورت و گردن ، آیا کرم را روی گوش های خود قرار دادید؟ این امر غیر معمول نیست که اکثر مردم فراموش کنند که از کرم های ضد آفتاب برای گوش خود استفاده نمی کنند ، در حالی که خوب است بدانید گوش ها یکی از موثرترین اندام ها در برابر سرطان بدن هستند.

گوشها در اطراف سر ، در زیر تابش مستقیم نور خورشید ، بدون پوشیدن کلاه یا کلاه می توانند منجر به خطرات یا آسیب های پوستی شوند. بنابراین دفعه بعد که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید ، مقدار کمی از آن را به گوش خود بمالید.

6- پزشکان و شنوایی شناسان

با وجود مفید بودن توصیه ها برای مراقبت سالانه گوش ، ما نباید بازدید پزشک-شنوایی شناس را فراموش کنیم. البته ، لازم نیست این ملاقات هر سال انجام شود ، بهترین زمان برای بازدید برای بزرگسالان هر 3 تا 5 سال است ، و باید در فواصل کوتاهتر با افزایش سن انجام شود. برای حفظ سلامت کلی بدن خود ، از جمله گوش های خود ، یک چکاپ سالانه با پزشک خود تعیین کنید.

هرگز سلامت گوش خود را دست کم نگیرید. اینها اعضای شگفت انگیزی هستند که نقش کلیدی در تعامل با دوستان ، خانواده و محیط بازی می کنند. اگر نکات زیر رعایت شود ، به سلامت و ماندگاری گوش شما کمک می کند ، اما به یاد داشته باشید که علم بدون عمل بی معنی است. برای داشتن گوشهای سالم ، باید از آنها به خوبی مراقبت کنید.

5 ترفند اضافی

1- از قرار دادن اجسام تیز در گوش خودداری کنید. از آنجا که ساختار گوش بسیار ظریف است ، قرار دادن اجسام مختلف در آن می تواند به اندام آسیب برساند. این موارد ممنوع شامل هدفون است. علاوه بر آسیب هایی که گوش پاک کن ها می توانند به گوش شما وارد کنند ، این خطر وجود دارد که آنها گوش گوش را بیشتر به داخل فشار دهند.

2- گوش ها را تمیز کنید. آیا می دانید که مجرای گوش به خودی خود تمیز می شود و اینکه گوش در قسمت های عمقی مجرای گوش به هیچ وجه تشکیل نمی شود؟ بنابراین وقتی از گوش پاک کن استفاده می کنید ، در واقع وضعیت را بدتر می کنید. برای تمیز کردن گوش ها ، قسمت بیرونی را به آرامی با آب و صابون بشویید. سپس آنها را با یک حوله خشک کنید.

حتما بخونید

هرگز گوش های خود را نشویید تا از آسیب به مجاری گوش جلوگیری شود. به ندرت اتفاق می افتد که توده بزرگی در گوش جمع شود ؛ باید توسط متخصص کاملاً تمیز شود. معمولاً یک شستشوی ساده ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، برای تمیز نگه داشتن این اندام کافی است.

3- حجم را کاهش دهید. بسیاری از مردم از هدفون برای جلوگیری از سر و صدای خارجی استفاده می کنند. هنگام استفاده از هدفون ، به ویژه هدفون توگوش ، مطمئن شوید که صدا در سطح مناسبی قرار دارد تا از خطر کم شنوایی به دلیل سر و صدای زیاد جلوگیری کنید. هنگام برنامه ریزی برای قرار گرفتن در یک محیط پر سر و صدا ، مانند کنسرت ، مسابقه موتور سواری یا کلوپ شبانه ، حتماً از هدفون استفاده کنید. اگر در مکانی هستید که به مدت طولانی در معرض صداهای بلند قرار دارید ، هر از گاهی گوش های خود را شل کنید تا قبل از خراشیدن مجدد آنها بازسازی شوند.

4. گوش ها را بررسی کنید. اگر در طول مکالمه شما کم شنوایی وجود داشته باشد ، یا وقتی دیگران با شما صحبت می کنند ، متوجه صحبت های آنها نمی شوید و باید دائماً از آنها بخواهید آنچه را که می گویند تکرار کنند ، ممکن است کم شنوایی تدریجی داشته باشید. حتماً در طول سال به ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید تا پزشکان این مراکز بتوانند سلامت گوش های شما را بررسی کنند.

پس از معاینه شما ، پزشکان این مراکز تصمیم می گیرند که آیا برای معاینات تکمیلی باید با متخصص گوش ، حلق و بینی یا شنوایی شناس مشورت کنید. اگر این کاهش شنوایی را نادیده بگیرید ، می تواند منجر به عوارض دیگر و آسیب هایی مانند افسردگی و آلزایمر شود. در صورت احساس درد در گوش یا تغییر شنوایی در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

10 روش ساده برای تمیز کردن گوش در خانه (کاملاً ایمن)

5. استرس نداشته باشید. استرس بیش از حد می تواند منجر به زنگ زدن در گوش یا زنگ زدن در گوش شود. علاوه بر عوارض بی شمار مرتبط با استرس بر سلامت انسان ، زنگ زدن در گوش می تواند منجر به عوارض جانبی مانند مشکلات شنوایی ، عدم تمرکز ، اختلالات خواب و کاهش شنوایی شود. اگر در گوش زیاد به نظر می رسد ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید و مدتی از فعالیتهای استرس زا دوری کنید ، مانند او و از رفتن به محیطی پر سر و صدا خودداری کنید. اگر این عارضه بیش از حد تکرار می شود ، حتماً این موضوع را با پزشک مراقبت های اولیه خود در میان بگذارید.

منبع 1 منبع 2:

دیدگاهتان را بنویسید