مزایای سلامتی شرکت دارویی کرفس پوریتب گستر


کرفس گیاهی علفی از خانواده جعفری است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، طرفداران آن معتقدند که خواص کرفس شامل مبارزه با بسیاری از بیماری ها مانند التهاب ، فشار خون بالا و کلسترول بالا است. کرفس منبع خوبی از ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است.

ارزش غذایی کرفس

این گیاه حاوی مقدار زیادی ویتامین K ، ویتامین A ، B2 و B6 و C است. کرفس همچنین منبع خوبی از اسید فولیک ، پتاسیم ، منگنز ، اسید پانتوتنیک و فیبر غذایی است. کرفس و دانه های آن هر دو حاوی مواد شیمیایی هستند که متخصصان تغذیه آنها را فیتونوترینت می نامند. کرفس حاوی دو آنتی اکسیدان مفید است. دانشمندان این دو ترکیب را apigenin-luteol می نامند. مطالعات نشان می دهد که apigenin و luteolin التهاب را کاهش می دهد و می تواند به درمان طیف وسیعی از بیماری های التهابی کمک کند. کالری و قند کرفس نیز کم است که برای یک میان وعده سریع و سالم انتخاب خوبی است.

خواص کرفس

خواص ضد التهابی

یکی از خواص کرفس کاهش التهاب در بدن است. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که صاحبان کرفس می توانند بر سایتوکین ها ، مولکول های پیام رسان ایمنی که مسئول اثرات ضد التهابی در بدن هستند ، تأثیر بگذارند. این به این دلیل است که مالکان ممکن است سطوح بالایی از آپیژنین ، لوتئول و کافور داشته باشند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که کرفس ممکن است جزء بالقوه ای در درمان و پیشگیری از بیماری های التهابی باشد.

کاهش کلسترول

فیبر کرفس می تواند به کاهش کلسترول کمک کند. فتالات موجود در این سبزیجات می تواند ترشح صفرا را تحریک کند که باعث کاهش کلسترول می شود. کاهش کلسترول به معنی پلاک کمتر در دیواره عروق است و سلامت کلی قلب را بهبود می بخشد. فیبر موجود در آن همچنین می تواند چربی ها را از بین ببرد ، آنها را از جریان خون خارج کرده ، آنها را با حرکات منظم روده از بدن خارج کرده و سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد.

خواص کرفس

فشار خون پایین

کرفس حاوی یک ماده شیمیایی آلی به نام فتالات است. این ترکیبات می توانند به کاهش سطح هورمون های استرس در خون کمک کنند. یک مطالعه نشان داد که این گیاه ممکن است دارای اثر چربی خون باشد که به عروق خونی گشاد می شود و فضای بیشتری به خون می دهد و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد. کرفس حاوی پتاسیم است که یک گشاد کننده عروق است و می تواند برای کاهش فشار خون استفاده شود. هنگامی که فشار خون کاهش می یابد ، فشار کمتری بر کل سیستم قلبی عروقی وارد می کند و خطر ابتلا به تصلب شرایین یا حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

کرفس سرشار از ویتامین A و C و همچنین آنتی اکسیدان هاست.یکی از خواص کرفس تقویت سیستم ایمنی بدن است. مصرف منظم این سبزیجات غنی از ویتامین C می تواند خطر سرماخوردگی را کاهش داده ، بدن را از سایر بیماری ها محافظت کند.

علائم آسم را کاهش دهید

ویتامین C کرفس می تواند از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند شدت بیماری های التهابی مانند آسم را کاهش دهد. شواهد نشان می دهد که ویتامین C ممکن است یک اثر محافظتی بر سیستم تنفسی بیماران مبتلا به آسم ناشی از ورزش داشته باشد.

بیشتر بدانید. فواید ویتامین B کمپلکس

اعصاب را تقویت کنید

کرفس حاوی مقدار زیادی کلسیم و منیزیم است. دو ماده معدنی که اضطراب و استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. علاوه بر این ، کلسیم نقش مهمی در ترشح انتقال دهنده های عصبی دارد که به مغز اجازه می دهد با بدن ارتباط برقرار کند. حاوی دارویی است که می تواند چندین اختلال تخریب کننده عصبی از جمله آلزایمر ، پارکینسون ، صرع و موارد دیگر را درمان کند.

کاهش وزن

گفته می شود که یک فنجان کرفس خرد شده حاوی تنها 14 کالری و حدود 1.5 گرم فیبر است. اگر رژیم کاهش وزن دارید ، می توانید از کرفس به عنوان یک افزودنی عالی برای سالاد یا سوپ استفاده کنید. ادعاهایی مبنی بر منفی بودن کالری کرفس وجود دارد ، به این معنی که فرد بعد از خوردن این گیاه کالری بیشتری مصرف می کند. البته هیچ مدرک علمی برای این ادعا وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که آب کرفس می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: organfacts

دیدگاهتان را بنویسید