مشکلات بدن هنگام مصرف روزانه نان سفید چیست؟ – دکتر رویا خادمیان


لاک پشت کم کربوهیدرات - خوردن نان سفید هر روز چه مشکلاتی برای بدن شما دارد؟

هر روز نان سفید بخورید، مشکلات بدن چیست؟

خوردن روزانه نان سفید باعث ایجاد مشکل در سیستم ایمنی بدن می شود. بخش شکننده و معطر نان تازه پخته شده با کره ، سیر یا پنیر از دیرباز برای بسیاری از مردم جهان غذای سنتی بوده است.

طیف گسترده ای از محصولات مختلف آرد در قفسه های نانوایی وجود دارد: فروشگاه ها. نان سیاه ، نان سفید ، غلات کامل ، مخمر ، حتی نان بدون گلوتن وجود دارد. اما بیشتر نان سفید هنوز از آرد خوب گندم تهیه می شود. این باعث می شود که نانوایی از نظر بصری جذاب ، کرکی باشد و عمر مفید نان را افزایش می دهد ، اما مواد مغذی را به طور کامل از بین می برد.

در قدیم ، نان از آرد خام یا درشت تهیه می شد. این روش ارزش غذایی محصول ، مواد مغذی مفید را حفظ می کند: فیبر. اما اکنون فقط از آرد سفید و بدون خرده نان تهیه می شود.

در حال حاضر ، با یک تکه نان سفید ، شما 75 گرم کالری خالی تقریباً از مواد مغذی کمتری استفاده می کنید. به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید سفید ، تولید کنندگان شروع به غنی سازی مصنوعی آن با سایر ویتامین های نانوایی کردند.

بسیاری از متخصصان تغذیه ، مانند دانشمندان دانشگاه کمبریج ، نان سفید را به دلیل شاخص قند بالای آن توصیه نمی کنند. مانند همه کربوهیدراتهای سریع ، به راحتی توسط بدن جذب می شود ، اما نه به مدت طولانی. اکنون ، یک ساعت پس از چنین وعده غذایی ، احساس گرسنگی وجود دارد. مصرف زیاد نان سفید باعث چاقی و دیابت می شود.

نان سفید حاوی مقدار زیادی نشاسته است ، تأثیر آن بر بدن را می توان با شکر خوب مقایسه کرد. افزایش قند خون اجتناب ناپذیر است ، که به نوبه خود باعث افزایش شدید قند خون و انسولین می شود. مصرف منظم نان سفید می تواند باعث دیابت و همچنین اختلالات قلبی عروقی شود.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید