مشکلات روده می تواند علل ریشه ای متفاوتی داشته باشد


903 علت اصلی اختلالات روده

در دنیای تغذیه عملکردی ، مدتهاست که شناخته شده است که سلامت روده برای سلامت بقیه بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای چندین دهه ، ما به طور کامل علت آن را درک نکرده بودیم ، حتی اگر می دانستیم که روده محل التهاب مزمن سیستم ایمنی بدن است. اکنون که میکروبیوم روده در حال احیا است ، متوجه می شویم که باکتری های روده چقدر برای سلامتی جدا نشدنی هستند.

به این ترتیب ، رسیدگی به سلامت روده همیشه یکی از اولین گام ها در مدیریت بیماری التهابی مزمن یا خود ایمنی بوده است. با این حال ، مردم در دام این فکر قرار می گیرند که همه باید از پروتکل درمان روده یکسانی پیروی کنند و تعجب می کنند که چرا این کار برای برخی کار می کند و برای برخی دیگر کار نمی کند.

همانطور که پیداست ، بازگرداندن سلامت روده رویکرد یکسانی نیست. هیچ رژیم غذایی واحد ، یک نوع پروبیوتیک یا یک پودر درمان روده وجود ندارد که برای همه مفید باشد. اساس اصلی درمان روده چیست؟ حذف غذای واکنشی ایمنی ، ثابت نگه داشتن قند خون و ایجاد میکروبیوم سالم روده.

نمونه هایی از دلایل اصلی سلامت ضعیف روده

به عنوان مثال ، برخی افراد ممکن است از یبوست شکایت کنند. در حالی که ملین ها می توانند به آنها کمک کنند ، هنوز می توان علت یبوست آنها را درک کرد. این امر در مورد هرگونه شکایت گوارشی صدق می کند ، نه فقط یبوست.

در اینجا دلایل متفاوتی وجود دارد که باعث می شود فرد دچار سوء هاضمه شود ، مانند یبوست.

  • آسیب مغزی قبلی باعث تضعیف عصب واگ شده است که روده ها و مغز را به جلو و عقب حمل می کند. این امر باعث کاهش حرکت روده ها و ایجاد یبوست می شود.
  • سیستم عصبی روده ، که سیستم عصبی روده نامیده می شود ، به طور قابل توجهی از غذاهای واکنشی ایمنی به التهاب مزمن معده ، غذاهای فوری با قند بالا ، استرس مزمن ، عفونت های روده ای یا انحطاط مغزی تبدیل شده است. تحرک روده بستگی به سیستم عصبی سالم روده دارد که باعث یبوست می شود.
  • رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک (SIBO) گازهایی را آزاد می کند که حرکت را مسدود می کند.
  • داروها بر تحرک روده تأثیر می گذارند و باعث یبوست می شوند.
  • تنظیم نامنظم سیستم عصبی مرکزی می تواند از “استراحت و هضم” بدن جلوگیری کند ، که به عملکرد سالم روده کمک می کند.

پروتکل یک طرفه روده می تواند یکی را کاملاً درمان کند ، دیگری را بهبود بخشد ، برای یک سوم هیچ کاری انجام ندهد و احتمالاً یکی را بدتر کند.

او همچنین ممکن است شرایط جدی تری را نشان دهد. اینها ممکن است شامل زخم معده باشد. عفونت پیلوری ، نفوذپذیری روده یا نشت روده به دلیل آسیب به سیستم میکرو عروقی روده کوچک ، بیماری التهابی روده ، کولیت اولسروز یا بیماری کرون. دانستن این که آیا این شرایط مشکلی ایجاد می کند ، بر نحوه مدیریت سلامت روده نیز تأثیر می گذارد.

همچنین ممکن است بدانید که آیا خود ایمنی روده علت اصلی مشکلات روده است یا خیر. می توانید از طریق Cryex Labs آزمایش کنید. اگر چنین است ، آیا این انتظارات شما را از نتایج شما تغییر می دهد و چگونه پیشرفت خود را ارزیابی می کنید؟ یک بیماری خود ایمنی هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بافت بدن حمله کرده و آن را از بین می برد. در نهایت ، این منجر به علائم اختلال عملکرد مردان می شود.

اگرچه بیماری خود ایمنی قابل درمان نیست ، اما اغلب می تواند ضعیف شده یا منجر به بهبودی طولانی مدت شود. با این حال ، شیوع غیرقابل پیش بینی وجود دارد و فرد مبتلا به خود ایمنی روده ای باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد تا در صورت برافروختن علائم و از بین رفتن آنها احساس بی روح بودن نکند. علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که در مورد خودایمنی نمی دانیم. برای برخی از افراد مدیریت آن آسان است و برای برخی نیز یک مبارزه مداوم است. در این موارد ، هدف ممکن است به سادگی “روزهای بهتر” باشد.

این نشان می دهد که چرا پروتکل های درمانی عمومی روده برای برخی گانگرن هستند و برای برخی کمتر. دستگاه گوارش ما یکی از جالب ترین ، پیچیده ترین و تأثیرگذارترین سیستم های بدن است. هرچه دانشمندان بیشتر در مورد آن بدانند ، بیشتر مشخص می شود که سلامت روده ها تا حد زیادی سلامت بقیه بدن ، از جمله مغز را تعیین می کند.

به همین دلیل است که ما در جوامع مدرنیزه بسیاری از بیماری های مزمن را مشاهده می کنیم که عمدتا از طریق کشاورزی صنعتی و فرآوری مواد غذایی ایجاد می شود. تجاری سازی “غذاهای” ارزان ، فرآوری شده ، دارای مواد شیمیایی و بسیار شیرین بسیار ملتهب شده ، به دستگاه گوارش آسیب رسانده ، میکروبیوم روده را از بین برده است (برخی محققان آن را رویداد انقراض می نامند) و مغز را در جمعیت مدرن تخریب کرده است. به

خوشبختانه تغذیه عملکردی در رابطه با بازسازی و حفظ سلامت روده برتری دارد. از من بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید