مصرف غذای ناکافی برای افراد مسن


رژیم غذایی رژیم غذایی سالم به ویژه برای افراد مسن بالای 65 سال اهمیت دارد. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیشتر بیماریهای سالمندان به دلیل عدم تغذیه مناسب است. به عنوان مثال ، چربی رژیم غذایی با سرطان پروستات و سرطان روده ارتباط دارد. بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیابت با رژیم غذایی ، به ویژه ریز مغذی ها ارتباط دارد. کمبود ریز مغذی ها در افراد مسن به دلیل عواملی مانند کاهش جذب مواد مغذی و تنوع در رژیم غذایی آنها شایع است.

چالش های سنی برای سالمندان

چالش های مربوط به سن که از تغذیه مناسب جلوگیری می کند.

کاهش حساسیت

هر چه سن شما بالاتر می رود ، حساسیت شما کمتر می شود ، بنابراین تمرکز بر محرک زمان و انرژی بیشتری می طلبد. بو و طعم با کاهش اشتها کاهش می یابد.
در برخی موارد ، ممکن است تشخیص غذای تازه و غذای باقیمانده برای شما مشکل باشد زیرا حواس شما به هم خورده است. بدون شک ، این برای سلامتی شما مضر است.

عوارض جانبی دارو

برخی از داروها باعث تهوع ، بی اشتهایی و تغییر طعم می شوند. در این حالت ، عوارض جانبی دارو می تواند شما را از خوردن منصرف کند و در نتیجه ، غذا را از دست بدهید.

مسن:

سلامت دندان

خوشا به حال شما ، سلامت دهان شما قوی تر می شود. مشکلات دهان: شامل از دست دادن دندان ، التهاب لثه است که باعث لق شدن دندان ها ، زخم دهان و درد فک می شود.
همه این عوامل جویدن را دردناک و ناراحت کننده می کند ، که احتمال تغذیه سالم در افراد مسن را کاهش می دهد.

کمبود منابع مالی

سالمندان منابع محدودی دارند ، آنها بیشتر نگران امکانات مالی ، پول هستند. بنابراین ، آنها هنگام خرید غذا ، غذای ارزان تری می خرند ، که در بسیاری موارد نیز دارای حداقل مواد مغذی است. این شیوه زندگی منجر به کمبود مواد مغذی بیشتر می شود.

عدم وجود سیستم حمل و نقل

برای رفتن به فروشگاه ، برای خرید غذای تازه ، باید در ماشین بنشینید ، به فروشگاه بروید یا ساعت ها پیاده روی کنید ، ماشین را دور از فروشگاه پارک کنید.
اگر هوا بارانی یا برفی است ، مشکلات افزایش می یابد زیرا احتمال لغزش و افتادن روی زمین بیشتر است. این اقدامات می تواند شما را از رفتن به فروشگاه یا خرید مواد غذایی منصرف کند.

مشکلات جسمی

افراد مسن پیر می شوند ، به ویژه هنگامی که شرایطی مانند آرتروز و ناتوانی جسمی دارند. درد و از دست دادن قدرت بدنی می تواند کارهای ساده را پیچیده کند.
انجام کارهای اساسی مانند ایستادن طولانی مدت هنگام پختن ، حمل غذا یا حتی پوست کندن میوه می تواند کارهای استرس زایی باشد.

از دست دادن حافظه

از دست دادن حافظه ، زوال عقل و بیماری آلزایمر در افراد مسن بسیار شایع است. یک فرد مسن ممکن است رژیم غذایی را فراموش کند ، غذا بخورد یا حتی از فروشگاه مواد غذایی بخرد. اینها چالش های تغذیه ای هستند.

کپسول ژلاتین نرم Omega 3 High DHA Vivation را بشناسید

افسردگی

تغییرات زیادی وجود دارد که با افزایش سن اتفاق می افتد (فرزندان شما از هم جدا می شوند و دوستان و عزیزان خود را از دست می دهید و احساس تنهایی می کنید و احساس تنهایی می کنید ، به خصوص اگر با فرزندان و عزیزان خود زندگی می کنید ، تغییرات جسمی را تجربه می کنید) به
همه این مشکلات منجر به افسردگی می شود. افراد مسن می توانند نسبت به سلامت خود بی تفاوت شوند ، از خوردن غذا اجتناب کنند. در صورت عدم درمان ، افسردگی می تواند منجر به مشکلات جدی تر و جدی تری شود.

برگزار کننده: زهرا محبی
منابع: تغذیه برای سالمندان

دیدگاهتان را بنویسید