مطالعه: ارائه قرص به دامپزشکان روستایی باعث کاهش رفتارهای خودکشی و افزایش مراجعات به سلامت روان می شودبر اساس گزارش ها، ارائه تبلت های ویدئویی به جانبازان روستایی باعث کاهش مراجعات اورژانس و رفتارهای خودکشی و افزایش مراجعات حضوری و مجازی سلامت روان شده است. یک مطالعه منتشر شده در شبکه JAMA باز است.

نویسندگان نوشتند: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که تبلت‌های ویدیویی ممکن است دسترسی به خدمات مهمی را برای بیماران روستایی با نیازهای سلامت روان فراهم کنند و بروز رفتارهای خودکشی و ملاقات‌های ED را در میان آنها کاهش دهند.»

داده های خط بالا

محققان دریافتند که داشتن یک تبلت ویدیویی با طرح داده با کاهش کلی ۲۰ درصدی احتمال مراجعه به بخش اورژانس، کاهش ۳۶ درصدی در احتمال ویزیت مربوط به خودکشی و کاهش ۲۲ درصدی در ارتباط است. احتمال انجام این کار رفتار خودکشی در میان کهنه سربازان آمریکایی ساکن مناطق روستایی این یافته ها برای دامپزشکانی که توسط وزارت امور کهنه سربازان در معرض خطر بالای خودکشی تلقی می شدند، ادامه داشت.

این قرص ها همچنین با افزایش ۱.۸ بازدید در سال برای روان درمانی، ۳.۵ بازدید برای روان درمانی ویدیویی، ۰.۷ قرار ملاقات برای تجویز داروی مبتنی بر ویدیو و ۰.۰۲ کلی ارزیابی مبتنی بر ویدیو از خطر خودکشی همراه بود.

چطور بود

این مطالعه شامل ۱۳۱۸۰ گیرنده تبلت و ۴۵۸۶۱۱ غیر گیرنده است، همه جانبازان روستایی که حداقل یک بار ویزیت بهداشت روانی در VA در سال ۲۰۱۹ داشته‌اند.

گیرندگان تبلت های خود را بین مارس ۲۰۲۰ و آوریل ۲۰۲۱ دریافت کردند و داده ها ۱۰ ماه قبل از ماه پایه برداشت شدند. دامپزشکان تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ پیگیری شدند و محققان سعی کردند داده ها را دنبال کنند برای اکثر جانبازان به مدت ۱۰ ماه پس از دریافت قرص.

همچنین شامل زیرمجموعه‌ای بود که توسط یک مدل پیش‌بینی کهنه‌سربازان که اطلاعات پرونده سلامت را تجزیه و تحلیل می‌کند، در معرض خطر بالای خودکشی قرار داشت.

دانش من

بهداشت روانی و رفتاری یک بخش مراقبت مجازی پررونق است. مطابق با گزارش CB Insights استارت‌آپ‌های فناوری سلامت روان در سال ۲۰۲۱ ۵.۵ میلیارد دلار در سراسر جهان جمع‌آوری کردند. اگرچه بودجه سلامت دیجیتال در ایالات متحده در سه ماهه اول سال جاری کاهش یافت، Rock Health دریافت که سلامت روان همچنان در زمینه بالینی پیشرو از طریق سرمایه‌گذاری دلاری باقی مانده است.

استفاده از سلامت از راه دور در طول همه‌گیری COVID-19 افزایش یافته است، اما نگرانی‌هایی وجود دارد که برخی از گروه‌های حاشیه‌نشین ممکن است دسترسی کمتری به مراقبت‌های مجازی داشته باشند. که خلاصه موردی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی نشان داد که میزان استفاده از خدمات بهداشتی از راه دور با قابلیت ویدئو در میان افراد کم درآمد کمتر است. بزرگسالان بدون دیپلم دبیرستان؛ شرکت کنندگان سیاه پوست، لاتین و آسیایی؛ و کسانی که بیمه درمانی ندارند.

نتیجه

محققان خاطرنشان می کنند که این مطالعه دارای محدودیت هایی است. به عنوان مثال، آنها در حال ارزیابی یک طرح سیستم بهداشتی توسط وزارت امور ایثارگران بودند، بنابراین آنها نمی توانستند به طور تصادفی انتخاب کنند که چه کسی این تبلت را دریافت می کند. همانطور که در طول COVID-19 اتفاق افتاد، حذف اثرات همه گیر از همبستگی های مربوط به تبلت ها به تنهایی دشوار بوده است.

این مطالعه همچنین تمام راه‌های بالقوه‌ای را که تبلت ممکن است نتایج سلامت روان را بهبود بخشد، مانند راحتی در مراقبت یا تماس اجتماعی، تجزیه و تحلیل نکرد. مطالعات آینده می‌تواند این اثرات دیگر قرص‌ها و همچنین تأثیر قرص‌ها بر سلامت روان در محیط‌های مراقبت غیر VA را بررسی کند.

نویسندگان نوشتند: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که VA و سایر سیستم‌های بهداشتی باید استفاده از تبلت‌های دارای قابلیت ویدیو را برای بهبود دسترسی به مراقبت‌های بهداشت روانی از طریق بهداشت از راه دور و جلوگیری از خودکشی در میان ساکنان روستایی در نظر بگیرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر