مطبوعات. رئیس جمهور: ایران هرگز از حق خود در مذاکرات وین چشم پوشی نخواهد کرد


رئیس‌جمهور روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته‌ای با بیان اینکه دانشمندان هسته‌ای ایران و در راس آنها شهدای هسته‌ای افرادی هستند که با موانع زیادی روبرو شدند، گفت: هیچگاه تسلیم نشدند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان به خوبی می‌دانند که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی جایی ندارد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیش از ۱۵ بار در گزارش‌های خود مبنی بر عدم نقض فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تایید کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران دفاع از حق مسلم ایرانیان است، تاکید کرد: هرگز اجازه نخواهند داد که قدرت های سلطه به حقوق مسلم ایرانیان پایمال کنند و فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را کند یا متوقف کنند.

رئیس جمهور افزود: مسیر افزایش دستاوردها و توانمندی های صلح آمیز هسته ای با قوت ادامه خواهد داشت.

مطبوعات.  رئیس جمهور: ایران هرگز از حق خود برای مذاکرات هسته ای کوتاه نخواهد آمد

ایران چندین صد بار اعلام کرده است که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح‌آمیز است، هرچند دشمنان نمی‌خواهند واقعیت را بپذیرند و رئیس‌جمهور رئیس‌جمهور تاکید کرد که در مذاکرات (وین) از حقوق ایرانیان عقب‌نشینی نخواهند کرد. .

رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران مذاکرات را رها نکرده و متوقف نخواهد کرد، اما راهبرد آن همان است که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای اعلام کردند.

رئیس جمهور از ۹ دستاورد جدید هسته ای ساخت داخل و همچنین سایر دستاوردهای علمی و صلح آمیز سال های اخیر از جمله نسل های مختلف سانتریفیوژهای ساخت ایران بازدید کرد.

مطبوعات.  رئیس جمهور: ایران هرگز از حق خود برای مذاکرات هسته ای کوتاه نخواهد آمد

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای با حضور ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست به انجام وظایف قانونی خود متعهد شود و تسلیم نشود. اغراق مطالبات، فشارها و عملیات مخرب دشمنان ایران.

اسلامی افزود: سازمان انرژی هسته ای ایران توانست با همکاری گروهی از متخصصان ایرانی سند راهبردی جامعی را برای صنعت هسته ای ایران طی دو دهه آینده تهیه کند.

وی گفت: اسناد توسعه منابع انسانی، توسعه کاربردهای رادیولوژیکی برای پوشش تمامی محصولات داخلی و توسعه انرژی هسته ای از جمله برنامه تولید هزار مگاوات انرژی هسته ای در بازه زمانی فوق تهیه شده است.

رئیس برنامه هسته‌ای ایران همچنین خاطرنشان کرد: این سازمان برنامه‌ریزی کرده است تا تعاملات با آژانس را به سمت رویکردی حرفه‌ای هدایت کند و چارچوب برنامه کشوری (CPF) را برای ارائه به آژانس آماده کند تا از ادعاها و عملیات روانی آتی دشمنان در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران جلوگیری کند. .

۳۲۶۶ ** ۲۰۵۰

ما را در توییتر دنبال کنید جاسازی توییت