معترضان خشمگین پارلمان را در طبرق لیبی به آتش کشیدندبه گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از الجزیره، ده ها معترض در طبرق پس از ورود به ساختمان پارلمان در حمایت از خلیفه حفتر به مقر پارلمان حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از حضور معترضان در داخل ساختمان مجلس و پرتاب اسناد از پنجره ها حکایت دارد.

پیش از حمله معترضان به ساختمان پارلمان لیبی در طبرق، راهپیمایی اعتراضی در مقابل مقر پارلمان برگزار شد و تظاهرکنندگان علیه فساد و وضعیت بد اقتصادی که این کشور از آن رنج می برد، شعار سر دادند.

تظاهرکنندگان لیبیایی نمایندگان پارلمان این کشور را یکی از عوامل فساد در این کشور توصیف کردند.

از سال ۲۰۱۱، دولت لیبی بی ثبات بوده و شاهد درگیری گروه های مختلف بوده است تا جایی که گروه های مسلح این کشور به دو دسته شرقی (طبروک) و غربی (قبایل) تقسیم شده و با حمایت با یکدیگر به نبرد پرداختند. در برخی کشورها.

دولت “وحدت ملی لیبی” و دولت شرق لیبی (به رهبری خلیفه حفتر) چندین سال برای قدرت در این کشور جنگیدند و پس از یک سال درگیری خشونت آمیز که منجر به پیشروی دولت وحدت ملی به پایتخت شد. ، طرابلس، آنها در اوت سال گذشته آتش بس را اعلام کردند.

«دولت وحدت ملی لیبی» مورد حمایت کشورهایی مانند قطر، ترکیه، برخی کشورهای اروپایی و سازمان ملل قرار گرفت و کشورهایی مانند مصر، روسیه، عربستان سعودی و امارات از ارتش بازنشسته خلیفه حفتر حمایت کردند. ژنرال مستقر در بنغازی و طبرق.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر